تعرفه پهنای باند اختصاصی

تعرفه پهنای باند اختصاصی به چه عواملی وابسته است؟

یک اینترنت اختصاصی می تواند کمک کند تا شرکت ها بیشتر به سمت توسعه حرکت کنند. کلا تکنولوژی جدید به هر جا که ورود کند تغییرات مثبتی را به وجود می آورد. تکنولوژی کلا نحوه رفتار افراد حاضر در شرکت ها را عوض می کند.قبلا برای این که با یک بخش در شرکت بشود ارتباط گرفت باید از طریق تلفن یا بلندگو اقدام می شد. اما آمدن اینترنت اختصاصی کمک کرده تا همه افراد با در اختیار داشتن یکی گوشی یا تبلت گوش به فرمان مدیران شرکت باشند.

شرکت ها برای این که ارتباط بهتر شکل بگیرد به سمت تهیه کردن پهنای باند اختصاصی می روند. تعرفه پهنای باند اختصاصی نسبت به اشتراکی بیشتر است ولی قطعا ارزشش را دارد.یک پهنای باند اختصاصی کمک می کند تا ارتباطات داخلی شرکت بهتر از قبل شکل بگیرد و امنیت به نحو بسیار قابل قبولی برقرار شود. تعرفه پهنای باند اختصاصی بیشتر است ولی قطعا ارزشش را دارد و شرکت ها نباید چشم خود را به روی مزایایش ببندند.

تعرفه پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی عین یک اتوبان اختصاصی است که در اختیار یک ماشین قرار گرفته است. این اتوبان به شدت خلوت است، در آن هیچ ترافیکی اتفاق نمی افتد، با نهایت سرعت می شود اطلاعات را به مقصد منتقل کرد و یا از روی شبکه اطلاعات لازم را استخراج کرد. دلیل بیشتر بودن تعرفه پهنای باند اختصاصی همین موارد است.

 دلایل بیشتر بودن تعرفه پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی نسبت به اشتراکی هزینه بیشتری بر روی دست شرکت ها می گذارد. دلیل هزینه بیشتر را در ادامه کار قرار است برای شما مخاطب عزیز گفته و مختصر توضیح دهیم.

یک اتوبان اختصاصی است:

زمانی که پهنای باند اختصاصی از یک نمایندگی مجاز خریداری می کنید شما تنها استفاده کننده آن هستید. اختصاصی بودنش باعث می شود تا برای انتقال و ارسال داده اصلا معطل نشوید و با نهایت سرعت کارها انجام پذیرد.

ولی اگر پهنای باند اشتراکی باشد زمانی که باند شلوغ شود شبکه به کسانی اولویت می دهد که سریع تر نسبت به ارسال یا دریافت داده اقدام کرده باشند و ارسال یا دریافت شما با تاخیر مواجه می شود و شاید گاهی از اوقات قطع شده و از شبکه به بیرون پرت شوید.

حجم آن محدود نیست:

بعضی از شرکت ها به سراغ باند اشتراکی می روند زیرا تعرفه پهنای باند اختصاصی بیشتر است و قصد دارند هزینه را کاهش بدهند. ولی به این نکته توجه نمی کنند که حجم باند اشتراکی محدود است و در صورت تمام شدن باید دوباره بسته بخرند.

حجم باند اختصاصی نامحدود است و شرکت ها برای انتقال و ارسال داده با مشکل مواجه نمی شوند. اگر باند اشتراکی باشد و به اتمام برسد ممکن است امنیت سایبری و یا اماکن شرکت ها به علت قطعی اینترنت به خطر بیفتد. شرکت ها باید به این نکته مهم توجه کنند تا دچار مشکل نشوند.

تمام مراحل راه اندازی همراه با مشاوره است:

یکی از مهم ترین دلایل بالا بودن تعرفه پهنای باند اختصاصی نسبت به اشتراکی این است که در تمامی مراحل راه اندازی نمایندگی به شرکت مزبور مشاوره می دهد تا کارها به خوبی هر چه تمام تر پیش برود.

اگر کارهای مربوط به راه اندازی پهنای باند اختصاصی بدون مشاور باشد ممکن است به خوبی پیش نرفته و هزینه بیشتری را بر روی دست شرکت بگذارد و در نهایت از خدمات دریافتی رضایت نداشته باشند.

آنتن دهی بالا:

یکی از دلایل بالاتر بودن تعرفه پهنای باند اختصاصی نسبت به اشتراکی تجهیزات پیشرفته ای است که بر روی دکل مخابراتی نصب می شود. در واقع این تجهیزات پیشرفته هستند که کمک می کنند تا کیفیت ارتباط تضمین شود.تجهیزات پیشرفته و به روز مخابراتی کمک می کنند تا امواج بی سیم با کیفیت هرچه تمام تر به دریافت کننده های شرکت منتقل شوند و از طریق تجهیزات خاص مورد بهره برداری قرار بگیرند تا امنیت برقرار شود.

برای دریافت خدمات اختصاصی، به صفحه ی پهنای باند اختصاصی در وب سایت اپکس ایران مراجعه کنید

تعرفه پهنای باند اختصاصی

تضمین کیفیت:

یکی دیگر از دلایل بالا بودن تعرفه پهنای باند اختصاصی کیفیت بالای خدماتی است که نمایندگی در اختیار یک مشتری ویژه می گذارد. سرعت بالا، حجم نامحدود، پشتیبانی 24 ساعته، ترافیک سبک از جمله خدماتی هستند که سبب می شوند تعرفه بالاتر باشد. در باند اشتراکی این کیفیت خدمات به هیچ وجه به مشتریان ارائه نمی شود.

امنیت شبکه بالاتر است:

یکی از مهم ترین دلایل بالا بودن تعرفه پهنای باند اختصاصی امنیت بالای آن است. زمانی که باند اختصاصی باشد هیچ رقیبی وجود ندارد تا بخشی از پهنا را برباید و کارها را با ترافیک مواجه کند.با ترافیک مواجه نشدن کارها سبب میشود تا شبکه از ضریب امنیتی بسیار بالاتری برخوردار شود. امکان هک شدن سرورهای شرکت و یا بخش های مدیریتی سایت شرکت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.امکان قطع شدن شبکه به دلیل ترافیک بالا غیر ممکن می شود و تمام این مزیت ها علیرغم این که هزینه بیشتری دارد ولی برای شرکت ضروری است پهنای باند خود را حتما اختصاصی خریداری کند.

نگرانی کاهش سرعت وجود ندارد:

کسانی که از پهنای باند اختصاصی استفاده می کنند نگرانی بابت کاهش سرعت ندارند. کاهش سرعت برای پهنای باند اشتراکی است که تعداد افراد زیادی در حال استفاده از آن هستند و ممکن است گاهی معطل هم شوند.

IP اختصاصی است:

یکی از بزرگ ترین دلایل زیادی تعرفه پهنای باند اختصاصی، شناسه خاص شبکه آن است. یعنی این که شناسه ثابت است و تغییر نمی کند که این خود مزایایی دارد. یکی از مزایایش این است که می شود برای سیستم مدیریت تعریف کرد که فقط همان شناسه بتواند به آنجا ورود کند و این خصیصه باعث می شود امکان هک شدن به صفر برسد.در پهنای باند اشتراکی هر بار که به شبکه متصل شوید ممکن است با یک شناسه متفاوت از اینترنت استفاده کنید و هر بار شناسه بین کسانی که از آن پهنای باند استفاده می کنند دست به دست می شود و مناسب برای سیستم های مدیریتی و سرور نیست.

تجهیزات به روز هستند:

در پهنای باند اختصاصی تجهیزاتی که نمایندگی استفاده می کند کاملا به روز هستند تا بتواند بهترین خدمات را در اختیار شرکت ها بگذارد. به روز بودن تجهیزات در پهنای باند اختصاصی کیفیت استفاده از شبکه را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

نگرانی بابت قطع شدن نیست:

کسانی که از لاین اختصاصی استفاده می کنند پی به اهمیت آن برده اند و اصلا زیادی تعرفه پهنای باند اختصاصی موجب نمی شود تا به سراغ لاین اشتراکی بروند. چون لازمه کار تجاری آنها این است که همیشه بر خط بوده و از دسترس خارج نشوند.

ارتباط داخلی شرکت ها نیاز به تلفن ندارد:

یکی از دلایلی که تعرفه پهنای باند اختصاصی را افزایش می دهد خاصیت ایجاد ارتباط بر روی لاین اختصاصی است. ارتباط داخلی باعث می شود تا شرکت نیاز به تلفن خط تلفن برای ارتباط داخلی خود نداشته باشد و هزینه بیهوده برایش نیاید.ارتباط داخلی از طریق باند اختصاصی کمک می کند تا بخش های مختلف شرکت با کیفیت بالا به یکدیگر متصل شوند. ارتباط مناسب داخلی سبب می شود تا کارها به نحو بهتری به جریان افتاده و شرکت در مسیر صحیح توسعه پیش برود.

برای کسب اطلاع بیشتر راجع به پهنای باند، به مطالعه ی مقاله پهنای باند چیست؟ بپردازید

تعرفه پهنای باند اختصاصی

سرعت انتقال و ارسال دیتا عالی است:

در پهنای باند اختصاصی میزان انتقال و ارسال دیتا برابر است و شرکت ها برتری دارند نسبت به کسانی که از باند اشتراکی استفاده می کنند. در باند اشتراکی میزان دریافت بالا است ولی میزان ارسال یک هشتم میزان دریافت است. مامولا کسانی که از باند اشتراکی استفاده می کنند بیشتر به دنبال دریافت هستند و ارسال زیاد برایشان اهمیت ندارد به همین دلیل مخابرات ارسال بالایی در اختیارشان نمی گذارد.

توصیه می کنم حتما مقاله ی مزایای پهنای باند اختصاصی را مطالعه بفرمایید.

ارتباطات بر پایه فیبر نوری است:

در گذشته ارتباطات اینترنت بر پایه خطوط تلفن معمولی بود که کیفیت بالایی نداشت و به شدت کند بود ولی به مرور زمان تکنولوژی پیشرفت کرد خطوط سیم تلفن معمولی جای خود را به فیبر نوری دارد که توانایی انتقال اطلاعات بالایی را بر روی خود دارد. یکی از دلایلی که میزان تعرفه در لاین اختصاصی بیشتر است کیفیت بالای خطوط فیبر نوری بوده که سرعت انجام کارها را تضمین کرده است.

پشتیبانی قدرتمند دارند:

بزرگترین مزیت که باعث می شود تعرفه پهنای باند اختصاصی نسبت به اشتراکی بالاتر باشد پشتیبانی از آن است. البته منظور این نیست که به اینترنت اشتراکی پشتیبانی مناسب ارائه نمی گردد بلکه منظور این است وقتی که مشتری ویژه باشید بهانه هایتان برای پشتیبان بیشتر خریدار دارد.

پشتیبانی از باند اختصاصی بسیار قدرتمند تر از اشتراکی است زیرا پشتیبان می داند اگر به مشتری ویژه خود توجه نکند ممکن است دیگر از خدماتش استفاده نکرده و به سراغ دیگر نمایندگی ها برود، برای همین کارها و مشکلاتش را در اولویت قرار می دهد.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید تعرفه پهنای باند اختصاصی بیشتر از اشتراکی است. این هزینه در قبال استفاده ها و کاربردهایی که دارد برای شرکت ها مسئله مهمی نیست و باز از آن استقبال می کنند زیرا فهمیده اند برای پیشرفت کردن باید به دنبال بهترین زیرساخت ها بود و هزینه هایش را تقبل کرد.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه واگذاری انواع پهنای باند اختصاصی و اشتراکی در شمس آباد این آمادگی را دارد تا خدماتش را در اختیار شرکت ها قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر کافی است به آدرس سایت ما به نشانی اینترنتی https://apexiran.ir مراجعه کرده و یا با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.