تعمیر دوربین مدار بسته

تعمیر دوربین مدار بسته و ایراداتی که پیش می آید

تمام لوازم الکتریکی به مرور زمان دچار ایراد و مشکل می شوند و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. دوربین مدار بسته هم از این امر مثتثنی نیست و دچار اشکالات و ایرادات می شود. زمانی که دچار مشکل شد باید برای رفعش سریعا اقدام کرد.

تعمیر دوربین مدار بسته یک کار بسیار تخصصی است که نیاز به دانش بسیار گسترده دارد. برای همین بهتر است زمانی که دوربین یا دستگاه کیس مرکزی یا مانیتور دچار ایراد شد سرخود دست به آچار نشد و سراغ متخصص رفت.

دست به آچار شدن زمانی که تخصصی در زمینه دوربین نداشته باشید بسیار ریسک دارد. نه تنها به رفع ایراد کمکی نمی کند بلکه ممکن است در اثر نداشتن اطلاعات درست ایرادات دیگری هم بر آن افزوده شده و تجهیزات به کل معدوم شود.

تعمیر دوربین مدار بسته

دوربین سانل یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته در بازار ایران است که پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله دوربین سانل با ویژگی ها و انواع آن آشنا شوید.

معمولا ایراداتی که پیش می آید در سه دسته قابل بررسی هستند. اول ایراداتی که برای خود دوربین پیش می آید. دوم ایراداتی که برای دستگاه ذخیره ساز پیش می آید. سوم ایراداتی که در بعد فیزیکی برای تجهیزات پیش می آید. در این مقاله به ایراداتی که برای دوربین پیش می آید پرداخته می شود.

هر کدام از این ایراداتی که گفته شد اگر برای دوربین و تجهیزاتش پیش بیاید برای رفعش نیاز به یک آدم متخصص است تا آنها رفع نماید. برای این کار شرکت هایی هستند که این خدمات را به سازمان ها و تاجران ارائه می دهند.

برای استفاده از خدمات حرفه ای تعمیر دوربین مدار بسته، بهتر است با این شرکت ها تماس گرفته شود. این شرکت ها به همه جوانب ایراداتی که برای دوربین پیش می آید اشراف کامل دارند و می توانند آنها را رفع نمایند. در ادامه مقاله به این ایرادات اشاره کرده و مختصر توضیح می دهیم.

تعمیر دوربین مدار بسته چرا تخصصی است؟

دوربین های مدار بسته سال به سال پیشرفت می کنند و نسبت به گذشته حرفه ای تر می شوند. هر بار که تغییراتی در این دوربین ها توسط کارخانه تولید کننده ایجاد می شود نیاز به این است که در موردش مطالعه شود و حساسیت هایی که دارد توسط افراد متخصص در زمان رفع ایرادات در نظر گرفته شود.

فرد غیر متخصص با در نظر نگرفتن شرایط جدیدی که کارخانه ایجاد کرده ممکن است در بعد فیزیکی یا فنی آن را دچار ایراد بیشتر کند اگر اقدام به باز کردن آن بکند، بنا براین بهتر است سرخود عمل نکرد و آن را به متخصص سپرد.

انواع ایرادات و تعمیر دوربین مدار بسته

در دوربین مدار بسته به مرور زمان ممکن است ایراداتی پیش بیاید و امنیت مکانی را که تحت پوشش خود دارد به خطر بیندازد. دوربین ها تجهیزاتی هستند که برای نظارت بر یک فضا به کار گرفته می شوند و اگر درست تنظیم نشده باشند و به خوبی عمل نکنند ممکن است نتوانند به برقراری امنیت کمک کنند. در ادامه ایرادات مربوز به دوربین را برای شما خواننده گرامی نام برده و مختصر در موردشان توضیح می دهیم.

تصویری به مانیتور منتقل نمی شود:

یکی از ایراداتی که ممکن است پیش بیاید این است که هیچ تصویری از دوربین به مانیتور نظارتی در اطاق اپراتور فرستاده نشود. مامولا برای رفع این مشکل و تعمیر دوربین مدار بسته ابتدا باید تجهیزات را چک کرد.

باید کابل ها و اتصالات را ابتدا چک کرد تا مطمئن شد هیچ گونه قطعی، پارگی یا فرسودگی نداشته باشند بعد اگر این جا مشکل نداشت به سراغ خود دوربین که بیرون است رفت و برای مطمئن شدن از سلامتش آن را از طریق یک تعمیرکار باز کرده و نسبت به تعمیرش اقدام نمود.

عمل نکردن بزرگ نمایی و زوم دوربین:

مامولا دو جور زوم دیجیتال یا اپتیکال بر روی دوربین ها وجود دارد و بعضی هم مجهز به هر دو حالت هستند. اگر زوم دوربین عمل نکند میزان کیفیت نظارت اپراتور بر جایی که دوربین در آن قرار دارد کاهش پیدا می کند. در این مواقع باید برای تعمیر دوربین مدار بسته اقدام کرد.

زوم دوربین مامولا در فضاهایی که خیلی باز و وسیع هستند به کار می آید. اپراتور با زوم کردن می تواند نقاط دور را به خوبی نظارت کند. زمانی که زوم دوربین دچار مشکل شود متخصص با بررسی نرم افزار و سخت افزار دوربین نسبت به ایراد یابی اقدام می کند تا دوربین به وضعیت نرمال گذشته خود باز گردد.

برای دریافت خدمات و کسب اطلاع بیشتر از خدمات تعمیر دوربین مداربسته

به صفحه ی اختصاصی سرویس و نگهداری دوربین مداربسته در تهران مراجعه فرمایید و یا از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان شرکت اپکس ایران در ارتباط باشید.

تعمیر دوربین مدار بسته

کیفیت پایین تصاویر دوربین:

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که سبب می شود تعمیر دوربین مدار بسته ضرورت پیدا کند کیفیت پایین تصاویر ارسالی از دوربین به اطاق نظارت است. تعمیرکار متخصص ابتدا نرم افزار را چک می کند اگر مشکل رفع نشد به سراغ دوربین بیرونی رفته و تجهیزات مربوط به آن را دقیق بررسی می کند.

کیفیت پایین تصاویر ممکن است بر اثر کثیفی لنز دوربین و یا ایراد فنی برد داخلی دوربین مدار بسته باشد. متخصص با بررسی دقیقی که انجام می دهد نسبت به رفع مشکل اقدام می کند و دوربین را به وضعیت نرمال گذشته باز می گرداند.

آپدیت نرم افزار نصب شده بر روی منوی OSD دوربین:

OSD نوعی منو است که از طریق آن دست به تنظیم دوربین مدار بسته می زنند. در گذشته باید از روی دوربین برای تنظیم اقدام می شد اما امروزه از روی دستگاه کنترل مرکزی هم امکان تنظیم کردن آن وجود دارد.

مامولا کارخانه ها به مرور زمان که پی به بعضی ایرادات دوربین می برند برای رفع کردنشان آپدیت نرم افزاری آن را برای نمایندگی های خود می فرستند تا بر روی دوربین مشتریان خود اعمال کنند.

در این مواقع دو حالت پیش می آید اگر آپدیت جزو خدمات گارانتی باشد خود نمایندگی به مشتری زنگ می زند ولی اگر جزو گارانتی نباشد مشتری برای عملکرد بهتر و تعمیر دوربین مدار بسته خود بهتر است با نمایندگی تماس بگیرد تا نسبت به عملکرد بهتر دوربین اقدام شود.

روشن نشدن دوربین:

یکی از ایراداتی که بسیار شایع است روشن نشدن ناگهانی وسیله الکتریکی است. وقتی چنین اتفاقی بیفتد باید به سراغ متخصص رفت و تعمیر دوربین مدار بسته را در دستور کار قرار داد.

روشن نشدن دوربین دلایل متعددی می تواند داشته باشد. اولین کاری که متخصص مامولا انجام می دهد این است که کابل برق متصل از تغذیه را چک می کند تا متوجه شود که برق به دوربین می رسد یا نمی رسد.

بعد از اطمینان از این مورد به سراغ گزینه های دیگر مثل مشکل سخت افزاری و نرم افزاری می رود. متخصص با دانش و آگاهی خود نسبت به رفع مشکل اقدام کرده و دوربین را به وضعیت مناسب فعالیت باز می گرداند.

نچرخیدن دوربین به زوایای دیگر:

این مشکل برای دوربین هایی که حالت گردان دارند پیش می آید. مامولا این جور دوربین ها هر چند ثانیه شروع به چرخیدن می کنند تا زوایای دیگر را هم پوشش دهند. زمانی که نچرخند باید برای تعمیر دوربین مدار بسته اقدام کرد.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در زمینه ی دوربین مداربسته بدانید، شرایط نگهداری دوربین مدار بسته است که توصیه می کنم مقاله ی مربوط به آن را حتما مطالعه بفرمایید.

در چنین ایرادی به سراغ متخصص باید رفت. متخصص با بررسی دقیق نرم افزاری و سخت افزاری ایراد را پیدا کرده و نسبت به رفع هر چه سریع تر و بهتر آن اقدام می کند تا دوربین به شرایط نرمال گذشته برگردد و به فعالیت ادامه دهد.

بر هم خوردن نور دوربین:

یکی از ایراداتی که به مرور زمان ممکن است برای دوربین پیش بیاید بر هم خوردن نور دوربین و ارسال تصاویر بی کیفیت به مانیتور نظارتی است. این مورد سبب می شود تعمیر دوربین مدار بسته ضرورت پیدا کند. ارسال تصاویر بی کیفیت از دوربین سبب می شود تا اپراتور نتواند نظارت دقیق و خوبی بر محوطه ای که دوربین در آن قرار دارد داشته باشد.

برای رفع این مشکل باید به سراغ متخصص رفت. متخصص ابتدا تمیز بودن دوربین بیرونی را چک می کند اگر مشکل نداشت به سراغ ایراد داخل منو می رود و با تنظیم کردن دقیق آن دوربین را در وضعیت مناسب فعالیت قرار می دهد.

برای کسب اطلاع از شرایط نگهداری از دوربین مداربسته

به مقاله ی 11 نکته درباره شرایط نگهداری دوربین مداربسته مراجعه فرمایید

تعمیر دوربین مدار بسته

پخش نشدن صدای محیط برای اپراتور:

در بعضی از سازمان ها غیر از تصاویر، ذخیره شدن و دریافت صدای محیط توسط دوربین هم اهمیت دارد و ممکن است در آینده به آن نیاز شود به خصوص زمانی که مشکلی پیش بیاید.

وقتی صدا دچار مشکل شده و ذخیره نگردد قطعا بر روی سیستم مرکزی قابل پخش شدن هم نیست. اینجاست که تعمیر دوربین مدار بسته ضرورت پیدا می کند و باید به سراغ متخصصان مربوط به این امر رفت.

متخصص مربوطه با بررسی تمام جوانب امر مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری را پیدا می کند و اگر میکروفون ایراد دشات در ادامه نسبت به رفع آن اقدام می کند تا دوربین مثل گذشته در وضعیت نرمال خود به فعالیت ادامه داده و صدا را ذخیره کند.

 

 

در انتها

همان طور که خواندید و متوجه شدید دوربین ها به مرور زمان ممکن است دچار ایراداتی شوند و تعمیر دوربین مدار بسته ضرورت پیدا کند. اینجاست یک متخصص با آگاهی بالا می تواند آن را حل کند. مامولا سازمان ها به دنبل شرکتی می روند که در این زمینه کارنامه درخشانی دارد.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه عملیاتی در زمینه تعمیر دوربین مدار بسته این آمادگی را دارد تا خدمات فنی خود را در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات کافی و وافی به آدرس https://apexiran.ir مراجعه شود و یا با واحد پشتیبانی شرکت تماس حاصل گردد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.