خدمات ریست پسورد Dvr

اگر کلمه عبور DVR خود را گم کرده یا به یاد نمی‌آورید، در اینجا راهنمایی برای بازنشانی رمز عبور DVR های متداول آموزش داده شده است.

چندین روش خدمات ریست پسورد Dvr و همچنین گام‌هایی پیش از اقدام به بازنشانی وجود دارد که ممکن است به حل مشکل شما کمک کند. اگر با این راه‌حل‌ها به حل مسئله نرسیدید، خوشحال می‌شویم که موضوع را با ما به اشتراک بگذارید و ما به شما کمک خواهیم کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس و نگهداری در شهرک صنعتی شمس آباد حتما روی لینک بزنید.

سوالات و مشکلات خدمات ریست پسورد Dvr

۱- آیا فراموش کردن رمز عبور DVR یک فرآیند ساده است؟

 از دست دادن یا به یاد نداشتن کلمه عبور یک دستگاه یا نرم‌افزار معمولاً یک مسئله آزاردهنده است. در وضعیت‌های عادی و برای اکثر دستگاه‌ها یا نرم‌افزارها، بازیابی رمز عبور به طور کلی روندی ساده دارد. به عبارت دیگر، کاربر می‌تواند به راحتی روی دکمه “فراموشی رمز عبور” در وب‌سایت یا نرم‌افزار کلیک کند یا با تماس با پشتیبانی فنی، اطلاعات بازیابی را دریافت کند. سپس یک ایمیل، پیامک یا تماس همراه با دستورالعمل‌های بازیابی برای کاربر ارسال می‌شود. اما متأسفانه، انواع دستگاه‌های DVR از روش‌های یکسانی برای بازیابی یا ریست پسورد پیروی نمی‌کنند.

به این معناست که زمانی که شما یا یکی از کاربران دستگاه، رمز عبور DVR یا NVR را فراموش کنید یا گم کنید، سیستم به طور کامل قفل خواهد شد. متاسفانه، در مدت زمان کوتاه، گزینه‌های محدودی برای حل این مشکل وجود دارد. حتی راه‌اندازی مجدد دستگاه نیز مشکل را برطرف نخواهد کرد و احتمالاً به راه‌حل‌هایی با زمان و تلاش بیشتر نیاز خواهید داشت!

 ۲- ممکن است شما هم رمز عبور DVR را فراموش کنید؟

 وقتی به دلایل مختلفی مانند پیچیدگی پسوردها یا عدم اشتراک اطلاعات بین کارکنان، رمزهای عبور یک دستگاه DVR فراموش یا گم شوند، مشکلات زیادی پیش می‌آید. به ویژه در مورد پسورد اکانت ادمین DVR، این موضوع بسیار متداول است. عواملی که ممکن است منجر به فراموشی یا از دست رفتن رمز عبور DVR شوند، عبارتند از:

  1. کارکنانی که از کار یا شرکت جدا می‌شوند.
  2. عدم اشتراک رمز عبور بین کارمندان مرتبط.
  3. عدم برگزاری جلسات انتقال دانش قبل از ترک کارمندان.
  4. عدم توافق مسبق در مورد رمز عبور در صورت ترک کارمندان.
  5. خرید یک دستگاه دست‌دوم بدون داشتن اطلاعات رمز عبور.

همیشه به یاد داشته باشید که اگر رمز عبور DVR به هر دلیلی تغییر کند و به اشتراک گذاشته نشود، مدیریت و مراقبت از دستگاه DVR شما به چالشی تبدیل می‌شود. بنابراین اهمیت انتقال و حفظ رمز عبور DVR را به شیوه‌ای مطمئن و با دقت بالا در نظر بگیرید.

 ۳- آیا از طریق حساب مهمان می‌توان پسورد DVR را بازنشانی کرد؟

 برای بسیاری از فعالیت‌های اساسی دستگاه DVR، از جمله تنظیمات فیدهای ویدئویی، راه‌اندازی مجدد، خاموش کردن دستگاه یا قفل کردن رابط کاربری، نیاز به رمز عبور اکانت مدیریت داریم. بیشتر ضبط‌کننده‌ها دو حساب کاربری استاندارد دارند: حساب مدیر و حساب مهمان.

حساب مدیر اجازه دسترسی به تمام عملکردهای سیستم و تنظیمات پارامترها را دارد. از طرف دیگر، حساب مهمان معمولاً بدون رمز عبور است و دسترسی محدودی دارد، به طور معمول تنها می‌تواند یک فید ویدیوی زنده را مشاهده کند.

در فرآیند راه‌اندازی اولیه و تنظیمات DVR، ممکن است خواسته شود تا رمز عبور اکانت مدیریت را تغییر دهید یا یک پسورد جدید ایجاد کنید. حتی اگر این درخواست مطرح نشده باشد، تغییر دادن حساب مدیریت بهترین گزینه خواهد بود. زیرا اگر دستگاه DVR به دست افراد غیرمجاز بیافتد، آن‌ها می‌توانند با سرچ در وب به سرعت پسوردهای پیش‌فرض را پیدا کرده و به سیستم DVR و فیلم‌های شما دسترسی پیدا کنند.

در صورتی که در زمان راه‌اندازی DVR رمز عبور ادمین را تغییر نداده‌اید و بعداً آن را فراموش کنید، ممکن است راه‌حلی وجود داشته باشد. به جای ریست پسورد DVR، بهتر است دفترچه راهنمای کاربر را مرور کنید و پسورد پیش‌فرض را پیدا کنید.

اما اگر پسورد پیش‌فرض را تغییر داده‌اید و هیچ حساب کاربری دیگری قادر به ورود به سیستم نباشد، حتی اکانت مهمان هم مفید نخواهد بود. در این حالت، برخی از DVR ها نیاز به اجرای ریست فکتوری دارند که پیچیدگی آن بستگی به مدل DVR مربوطه دارد.

بهترین راه برای خدمات ریست پسورد Dvr چیست؟

راه‌های مختلفی برای خدمات ریست پسورد Dvr وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم. روش های مختلف برای بازنشانی پسورد DVR شما در دسترس است:

 گام اول: بررسی پسورد پیش‌فرض دستگاه DVR

حالا که به دنبال خدمات ریست پسورد Dvr خود می‌گردید و آن را گم کرده‌اید، اولین مرحله برای انجام این کار چیست؟ پیش از هر چیز، باید پسوردهای پیش‌فرض را بررسی کنید.

تمامی دستگاه‌های DVR یا سایر سیستم‌های امنیتی دارای حساب سوپروایزر (administrator) یا کاربر اصلی هستند که با یک رمز عبور ایجاد می‌شوند. این اطلاعات در زمان تولید و تنظیم دستگاه به‌صورت پیش‌فرض تعیین می‌شوند. رمزهای عبور پیش‌فرض برای دستگاه‌های DVR معمولاً در کتابچه راهنمای دستگاه ثبت شده‌اند و یک نسخه از این کتابچه راهنما به صورت PDF نیز در وب‌سایت تولیدکننده قابل دسترس است. با یک جستجو در گوگل، می‌توانید به راحتی این اطلاعات را پیدا کنید.

 می‌توانید از لینک‌های وب‌سایت‌هایی استفاده کنید که فهرستی از پسوردهای پیش‌فرض DVR را ارائه می‌دهند. کافی است برند، ساخت و مدل دستگاه DVR خود را بدانید، پسورد را پیدا کنید و اطلاعات ورود را وارد کنید.

 گام دوم: تماس با تیم پشتیبانی یا فروش

روش مناسب‌تر برای بازنشانی پسورد DVR و کسب پشتیبانی فنی بیشتر، تماس با فروشنده یا تأمین‌کننده مربوط به دستگاه شما است. اگر دستگاه DVR شما از خدمات پس از فروش برخوردار است یا در زمان نصب این دستگاه، هزینه‌ای برای قرارداد پشتیبانی پرداخت کرده‌اید، توصیه می‌شود با کارشناسان شرکت مربوطه تماس بگیرید. آن‌ها قادرند خدمات ریست پسورد Dvr شما را انجام داده و آن را به حالت پیش‌فرض کارخانه بازگردانند.

در این فرآیند، معمولاً به شماره سریال DVR نیاز خواهید داشت. شماره سریال معمولاً روی یک برچسب در پشت دستگاه DVR قرار دارد و برای هر دستگاه، یکتا است. پس از ریست پسورد DVR، می‌توانید دستگاه را مجدداً راه‌اندازی کرده و به تنظیمات اولیه بازگردید. در این مرحله، حتماً به یاد داشته باشید که پسوردهای حساب‌هایی که ایجاد می‌کنید را به دقت ثبت کنید.

اما اگر سیستم DVR شما توسط سازنده یا فروشنده پشتیبانی نمی‌شود، وضعیت کمی پیچیده‌تر خواهد شد. به ویژه اگر فروشنده دیگری موجود نباشد یا مدل DVR شما از دسترس خارج شده باشد. این موقعیت غیرمعمول نیست، زیرا به طور معمول یک DVR یا NVR ممکن است سال‌ها طول بکشد و حتی بیشتر از عمر معمول شرکت سازنده خود دوام بیاورد!

 گام سوم: تصمیم در مورد بازیابی پسورد، خودی یا با کمک افراد متخصص

در این مرحله، دو گزینه در اختیار شماست: یا می‌توانید خودتان به بازیابی خدمات ریست پسورد Dvr بپردازید یا دستگاه DVR خود را به تخصصی‌های بازیابی اطلاعات در رایکانت ارسال کنید. این تصمیم بیشتر به اهمیت فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین مداربسته و آرشیو اطلاعات شما، که بر روی هارد دیسک ذخیره شده‌اند، بستگی دارد.

 به یاد داشته باشید که با خرید یک DVR جدید و تعویض هارد دیسک قبلی با دستگاه جدید، دسترسی به ویدئوهای قبلی خود را از دست خواهید داد. این به دلیل این است که دستگاه‌های DVR/NVR داده‌های ذخیره شده روی دیسک را رمزگذاری می‌کنند و کلید آن روی یک تراشه ROM در برد سیستم DVR قرار دارد. بنابراین، با تعویض هارد دیسک، داده‌ها قابل خواندن نخواهند بود.

اطلاعات بیشتر : نگهداری و تعمیرات

گام چهارم: انتخاب یکی از روش‌های خدمات ریست پسورد Dvr

روش‌های بازیابی پسورد DVR و یا بازگشت به تنظیمات کارخانه در هر دستگاه مختلفی متفاوت است. هر برند و مدلی فرآیند کمی متفاوت دارد.

گام پنجم: روش عمومی برای بازنشانی پسورد DVRها

 1- مرحله اول، بررسی وجود رابط وب برای مدیریت در DVR/NVR شما است. برخی از DVRها و NVRها به شما این امکان را می‌دهند که از طریق مرورگر وب به سیستم دسترسی پیدا کنید. اگر اطلاعات ورود به سیستم را در مرورگر خود ذخیره کرده‌اید، می‌توانید آدرس IP رابط وب پیش‌فرض DVR خود را در مرورگر جستجو کرده و باز کنید. اغلب رابط‌های وب دارای گزینه “فراموشی رمز عبور” هستند که به کاربر اجازه می‌دهد رمز عبور خود را بازیابی کند.

 2-بسیاری از تولیدکنندگان امکان استفاده از USB Recovery را برای بازنشانی تنظیمات DVR شما فراهم می‌کنند. DVRها اصطلاحاً به عنوان کامپیوترهای لینوکسی عمل می‌کنند که شامل CPU، دیسک، و حافظه می‌شوند. از این رو، می‌توانید از دیسک بوت برای شروع فرآیند بازیابی استفاده کنید. تمام DVRها حداقل یک ورودی USB دارند و تولیدکننده ممکن است یک تصویر بوت حاوی یک guid.xml برای ریست فکتوری و بازنشانی پسورد مدیر به حالت پیش‌فرض برای شما فراهم کند.

 3-اگر DVR دارای کنترل از راه دور است، تولیدکننده ممکن است یک کلید بازنشانی برای آن تعبیه کرده باشد. در مرحله اول، دستگاه DVR را خاموش کنید. می‌توانید آن را از برق بکشید یا دکمه خاموش را بزنید. سپس در مرحله دوم، دکمه‌های ترکیبی روی کنترل از راه دور را نگه دارید و دستگاه را روشن کنید. در مرحله سوم، اگر کلید بازنشانی پذیرفته شود، DVR با صدایی قابل شنیدن بلند خود را بازسازی می‌کند، با استفاده از یک تصویر پیش‌فرض که روی یک پارتیشن بازیابی یا بر روی یک تراشه EPROM واقع در برد سیستم قرار دارد.

 4-اگر کاربر توانمندی مورد نیاز را دارد، می‌تواند دستگاه DVR را باز کرده و دستکاری انجام دهد. اما حتماً به یاد داشته باشید که این کار ممکن است گارانتی دستگاه را از دست بدهد. بنابراین، این کار را فقط در صورت انقضای گارانتی DVR و تصمیم به انجام آن با خطر از دست رفتن اطلاعات انجام دهید.

 در این مرحله چند گزینه پیش رو دارید:

4-1 ریست پسورد DVR با فشار دادن دکمه ریست بر روی PCB

برخی از بردهای سیستم به شما این امکان را می‌دهند که ریست پسورد ادمین را از طریق دکمه ریست موجود بر روی PCB انجام دهید. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه ریست، CMOS پاک می‌شود، سپس دستگاه را راه‌اندازی کنید. در این مرحله، از شما خواسته می‌شود تنظیمات جدید و همچنین یک رمز عبور جدید ایجاد کنید.

 4-2 ریست پسورد DVR با استفاده از خارج کردن باتری مادربرد

بعضی از دستگاه‌های DVR را می‌توان با روش دیگری ریست کرد، به این صورت که باتری مادربرد DVR را خارج کنید. این کار باعث ریست ساعت سیستم می‌شود و DVR به حالت پیش‌فرض کارخانه باز می‌گردد. حالا می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور پیش‌فرض وارد شوید. مدت زمان خارج بودن باتری از مادربرد به مدل DVR بستگی دارد، اما معمولاً حدود 10 دقیقه طول می‌کشد تا ساعت سیستم ریست شود. بنابراین، باتری را تا زمانی که ساعت داخلی DVR به حالت پیش‌فرض برنمی‌گردد، خارج نگذارید. به تصویر زیر مراجعه کنید و باتری را از دستگاه DVR جدا کنید.

 4-3 ریست پسورد DVR با استفاده از جامپر

برای انجام این نوع ریست، پس از باز کردن درب دستگاه DVR، پین‌های ریست روی مادربرد را شناسایی کنید. این نوع پین‌ها معمولاً در DVR‌ها قابل مشاهده هستند.

 گام ششم: خدمات ریست پسورد DVR با آپدیت کردن  firmware

یک راه احتمالاً آخری که توصیه می‌شود امتحان کنید، بارگذاری مجدد سیستم عامل است. به‌روزرسانی سیستم عامل دستگاه DVR/NVR کاری است که بسیاری از کاربران در طول عمر دستگاه خود چندین بار انجام می‌دهند. در اکثر موارد، این به‌روزرسانی‌ها پسورد موجود بر روی دی وی آر را حذف نمی‌کنند. اگرچه در برخی حالات نادر، با به‌روزرسانی فریمور (firmware)، دستگاه به حالت پیش‌فرض بازنشانده می‌شود. معمولاً ابزار به‌روزرسانی (upgrade tool) توسط فروشندگان قفل می‌شود. اما با برقراری تماس با ایمیل تامین‌کننده و اعلام شماره سریال DVR، یک حساب superuser یا یک فایل بازیابی USB برای شما ارسال می‌شود. همچنین، می‌توانید فایل به‌روزرسانی را از سایت سازنده دانلود کرده و در یک فلش مموری ذخیره کنید. سپس فلش را به دستگاه وصل کرده و آن را راه‌اندازی مجدد کنید. پس از راه‌اندازی مجدد، DVR محتوای داخل فلش USB را می‌خواند، سیستم عامل یا firmware را به‌روزرسانی کرده و پسورد را به حالت پیش‌فرض کارخانه باز می‌گرداند.

 نتیجه گیری

فرآیندها و خدمات ریست پسورد Dvr که آموزش داده شد، نیاز به دانش فنی پیشرفته دارند. در صورتی که شما یک کاربر با تجربه کم هستید یا اگر امنیت فیلم‌های دوربین مداربسته برایتان حائز اهمیت است، حتماً با تیم کارشناسان نصب دوربین مداربسته و بازیابی اطلاعات ما در اپکس ایران تماس بگیرید. تخصص کارشناسان ما به شما اجازه می‌دهد که بدون در نظر گرفتن نوع دستگاه یا مشکل موجود، خدمات بازیابی اطلاعات خود را به دست آورید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.