اپکس ایران

دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

امروزه کمترکسی است که از اهمیت نصب دوربین مداربسته غافل باشد. این تجهیزات دیگر نه صرفا یک کالای لوکس یا کم استفاده بلکه به عنوان اساسی ترین راه برای نظارت و سندی برای رخداد های مختلف نیز می باشد.
در سالهای اخیر با بالا رفتن سرعت اینترنت در کشور نظارت از راه دور، آن هم به آسانی و تنها با داشتن یک گوشی هوشمند بسیار سهل شده است و خیلی از صاحبان کسب و کار از طریق همین نوع از نظارت توانسته اند در دفتر کار خود در هر کجای جهان بنشینند و با خرید و نصب دوربین مداربسته نظاره گر روند کار خود در کارخانه، کارگاه یا انبار و … باشند.

پخش ویدیو

کدام برند برای خرید دوربین مداربسته بهتر است؟

اگر یک بار برای خرید و نصب دوربین مداربسته اقدام کرده باشید متوجه تنوع قیمتی بالای این کالا در بازار شده اید. قیمت خرید و نصب دوربین مداربسته می تواند از چند صد هزار تومن تا ده ها میلیون متغیر باشد که این قیمت ها به نوع عملکرد دوربین ها و همچنین برند آنها متغیر است.
قبل از معرفی انواع دوربین به برند دوربین می پردازیم. بیایید خرید و نصب دوربین مداربسته را به دو دسته برند و بی برند یا همان no name تقسیم بندی کنیم.
خرید و نصب دوربین مداربسته بدون نام عموما دوربین هایی هستند که وارد کننده عزیزی در سالی آنها را وارد کرده و در سال های بعد دست از این کار برداشته است. دوربین هایی که یک بار با یک نام و سال بعد ممکن است با نام دیگر وارد شوند. اساسا هیچ کس مسئولیتی برای آنها قائل نمی شود و بی هویت فروخته و نصب می شوند.
این نوع خرید و نصب دوربین قریب به اتفاق فاقد گارانتی است. پس اپکس ایران از شما عاجزانه تقاضا دارد از خرید و نصب دوربین مداربسته بدون نام جدا خودداری فرمایید. چون سیستم های مداربسته به علت گستردگی بالایی که در محل نصب دارند، احتمال خرابی به نسبت بالاتری به تجهیزات برقی دیگر دارند و همین احتمال بس که از خرید این نوع دوربین ها خودداری بفرماید.

توصیه می کنم برای اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته در تهران و سر تا سر ایران، در ابتدا مقاله ی هزینه ی نصب دوربین مداربسته در تهران را مطالعه بفرمایید و سپس حتما به نمایندگی های مجاز و به برند های معتبر رو آورید.

شرکت اپکس ایران نماینده رسمی شرکت سانل ( دوربین سانل )در تهران و شهرک صنعتی شمس آباد با سابقه بیش از ۱۰ سال در حوزه ی فروش و نصب دوربین مداربسته در این شهرک صنعتی، با بهرمندی از زبده ترین و ماهرترین نیروهای فنی در سطح تهران و شهرک صنعتی شمس آباد، آماده خدمت رسانی و انجام پروژه های اجرایی در کل کشور می باشد.

انواع سیستم های دوربین مداربسته

 • سیستم مداربسته آنالوگ AHD
 • سیستم مداربسته تحت شبکه IP

به طور کلی می توان گفت که برای خرید و نصب دوربین مداربسته نیاز به کارشناسی فضا توسط متخصصین و سلیقه ی شخصی شما می باشد اما می توانید با مطالعه ی این چند خط، به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید.

سیستم مدار بسته ی آنالوگ (AHD) دارای یک دستگاه ضبط (DVR) می باشد که تمامی کابل دوربین های استفاده شده که شامل یک کابل برق و یک کابل تصویر می باشد، به DVR متصل می شود.در دوربین های آنالوگ کابل کشی ها در حجم بالایی انجام می شود و این یکی از ضعف های این نوع سیستم نسبت به سیستم های تحت شبکه (IP) می باشد.از دوربین های آنالوگ می بایست در فضا هایی با متراژ کم استفاده شود.

سیستم مداربسته ی تحت شبکه (IP) دارای یک دستگاه ضبط (NVR) می باشند که در آن هر تعداد دوربینی که قرار باشد مورد استفاده قرار می گیرد؛ تمامی کابل های دوربین توسط چند سوئیچ به هم متصل می شوند و تنها تعدادی ناچیزی،  که گاهی به یک تا سه کابل تصویر می رسد به NVR متصل خواهد شد که این امر باعث صرفه جویی در استفاده از کابل  و هزینه کابل کشی می شود و مناسب برای استفاده در فضا هایی با متراژ زیاد مانند کارخانه ها و شرکت های بزرگ می باشد.

به طور کلی دوربین های تحت شبکه، تمیزتر، راحت تر و به روزتر هستند و برای توسعه سیستمی بسیار راحت تر می باشند. یعنی شما به راحتی می توانید دوربین ها را زیاد کنید.

با استفاده از جدولی که در پایین برای شما قرار داده شده است، بسته به متراژ فضایی که دارید، می توانید از تعداد دوربین مداربسته ای که می بایست استفاده کنید، مطلع شوید.

متراژ کارخانه شما چقدر است؟

تفاوت دوربین AHD و آی پی

در موشن گرافیک رو به رو تفاوت میان این دو نوع سیستم را به خوبی متوجه خواهید شد.
همانطور که مشاهده خواهید کرد، هر کدام از این نوع سیستم ها در جای خودش مفید و بهتر از دیگریست.

پخش ویدیو

اجزای دوربین مداربسته

هر سیستم مدار بسته چه آنالوگ و چه تحت شبکه می تواند دارای اجزای زیر می باشد:

انتقال تصویر در دوربین مداربسته

یکی از جذاب ترین استفاده ها از خرید و نصب دوربین مداربسته، نظارات آنلاین و مستقیم کارخانه و شرکت و … از راه دور است. به این گونه که شما در دفتر کار خود بر روی صندلی نرم تکیه میزنید و می توانید پشت هر دستگاه کارخانه یا در قسمت بارگیری و یا اتاق حسابداری یا محوطه و همه اونجایی که دوست دارید سفر کنید و نظارت کنید. اینجوری همیشه همه نیروها حواسشون هست که یکی داره نگاهشون می کنه پس …

 

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

اسپیددام

برای اماکنیست که نظارت آنلاین بوده و محیط آنقدر بزرگ است که مقرون به صرفه میشود. برای نمایشگاه ها و مساجد و انبارهای رو باز و بسته و برخی کارخانه ها بسیار کاربردیست

دوربین مداربسته

دام

بیشتر برای اماکن سرپوشیده استفاده و زیر سقف نصب می شود و در دو حالت گرد و لنز بیرون تقسیم می شوند .

دوربین مداربسته

بولت

بیشتر برای محوطه بیرون استفاده می شوند.
نوع بدنه این نوع دوربین ها و ضد آب بودن آنها و اتصالات حرفه ای و درست از مشخصات اصلی آنها باید باشد.

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

اسپیددام

خرید و نصب دوربین مداربسته اسپید دام برای اماکنیست که نظارت آنلاین بوده و محیط آنقدر بزرگ است که مقرون به صرفه میشود. برای نمایشگاه ها و مساجد و انبارهای رو باز و بسته و برخی کارخانه ها بسیار کاربردیست

دوربین مداربسته

دام

خرید و نصب دوربین مداربسته دام بیشتر برای اماکن سرپوشیده استفاده و زیر سقف نصب می شود و در دو حالت گرد و لنز بیرون تقسیم می شوند.این سیستم یکی از معمول ترین سیستم مداربسته در دسترس می باشد.

دوربین مداربسته

بولت

خرید و نصب دوربین مداربسته بیشتر برای محوطه بیرون استفاده می شوند.
نوع بدنه این نوع دوربین ها و ضد آب بودن آنها و اتصالات حرفه ای و درست از مشخصات اصلی آنها باید باشد.

دلایل مهم نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

امروزه نصب بودن دوربین مدار بسته از نان شب هم برای تجارت های کوچک و بزرگ ضروری تر است. وجود دوربین به پیش رفتن بهتر کارهای تجار نه تنها کمک می کند بلکه سبب آرامش خاطر آنها نیز می شود.

بزرگ ترین مزیتی که دوربین ها دارند این است که اگر به خوبی نصب شوند هر اتفاقی را که در محیط شرکت بیفتد ثبت می کنند و هیچ چیز از چشم کارفرما دور نمی ماند و می تواند برای هر مشکلی که پیش بیاید سریعا اقدامات لازم را انجام دهد.

امروزه یکی از جاهایی که شرکت ها در کنار هم به فعالیت می پردازند شهرک های صنعتی است. در شهرک های صنعتی ازدحام جمعیت زیاد است و امکان وقوع هر اتفاقی از دزدی و غیره زیاد است.

با نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد و جاهایی از این دست می توان از راه دور کنترل و اشراف کامل اطلاعاتی بر سوله ها، انبار ها، کارکنان و غیره داشت. این اشراف سبب می شود تا اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد و باعث بر هم خوردن فکر تجار و مدیران نگردد.

دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

درباره شهرک شمس آباد: دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

بزرگ ترین شهرک صنعتی ایران است که در جنوب استان تهران قرار دارد و بیش از سه هزار هکتار وسعت دارد. این شهرک در کیلومتر 45 اتوبان تهران به قم واقع شده است.

در شهرک شمس آباد چیزی بالغ بر بیش از 1400 شرکت صنعتی فعال وجود دارد. در حدود بیش از 50 هزار نیروی انسانی در آنجا فعالیت دارند و روزی خود را به دست می آورند.

شلوغ بودن این شهرک احتمال وقوع هر اتفاقی برای انبارها و سوله ها را ممکن می کند. برای همین نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد برای شرکت ها از نان شب هم واجب تر است. اگر دوربین نباشد ممکن است هر گونه حادثه یا اتفاقی پیش بیاید.

 

 نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد:

 دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد اهمیت دارد اگر دوربین نباشد نمی توان کنترل کامل بر همه چیز داشت در ادامه دلایلی که باید دوربین نصب باشد برای شما خواننده عزیز و گرامی به صورت مختصر گفته می شود.

جلوگیری از سرقت:

یکی از بزرگ ترین دلایلی که نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد را ضروری کرده است جلوگیری کردن از سرقت است. معمولا در شهرک های صنعتی رفت و آمد زیاد است و احتمال این که پای دزد هم به داخل شهرک باز شود کم نیست.

نصب بودن دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد بسیاری از دزدهای تازه کار و ناشی را ترسانده و از انجام سرقت منصرف می کند. ولی اگر در همان مکان دوربین نصب نباشد همین افراد نسبت به سرقت اقدام می کنند و موجب خسارت به شرکت می شوند.

نظارت بر محوطه ها و اماکن:

یکی دیگر از دلایلی که نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد را توجیه می کند نظارت کردن دقیق و کامل بر اماکن است. کنترل کردن اماکن توسط یک اپراتور مجرب سبب می شود تا جلوی بسیاری از اتفاقات گرفته شود.

ممکن است پارک کردن ماشین در فلان جا ممنوع باشد و کسی که دارد پارک می کند خبر نداشته باشد و اقدام به این کار کرده و پارک کردنش موجب مزاحمت برای کارهای شرکت شود. در صورت بودن دوربین اپراتور متوجه اقدام او می شود و هشدار می دهد تا جلوی پارک کردنش را بگیرد.

نظارت بر کارکنان و کارمندان:

یکی از مهم ترین کارهایی که دوربین می تواند برای کارفرماها انجام دهد نظارت بر کارکنان و کارمندان از داخل دفتر مدیریت و یا از راه دور است. نظارت سبب می شود تا کارمندان در زمان کار حواسشان را جمع کار کنند.

نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد به مدیران و تاجران می تواند کمک کند نظارت دقیق تری بر روی کارکنان خود داشته باشند و میزان بهره وری از کار خود را افزایش دهند.

شناسایی سارقان در صورت سرقت:

سرقت در بسیاری از مکان ها به خصوص جاهایی مثل شهرک صنعتی سرقت پیش می آید و اتفاق دور از ذهنی نیست. اگر در آنجا دوربین نصب شده باشد امکان این که صورت سارقان یا شماره پلاک ماشین ثبت شده و دزدان گیر بیفتند زیاد است.

تاجران و مدیران باید نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد را جدی بگیرند تا بتوانند بسیار بهتر از منافع شرکت خود در ساعت هایی مثل شب که خلوت است و سرقت کردن بیشتر اتفاق می افتد دفاع کنند.

دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد
دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

کنترل بر اموال و دارایی ها:

در جاهایی مثل شرکت ها سوای از دزدی کردن بسیار پیش می آید وسیله ای جابجا شود و بر اثر همین جابجایی پیدا کردنش سخت باشد و مشخص نباشد که چه کسی اقدام به جابجایی اش کرده است ولی مسئولیتش را بر عهده نمی گیرد.

با نصب دوربین مداربسته در شهرک صنعتی شمس آباد مشکلاتی از این دست اگر پیش بیاید دقیقا می شود رصد کرد که چه کسی اقدام به جابجایی کرده تا او را نسبت به کاری که انجام داده است پاسخگو کرد.

در صورت حادثه پی بردن به دلایلش:

در محیط هایی مثل کارخانه یا شهرک صنعتی احتمال حادثه یا اتفاق کم نیست. در این محیط ها دستگاه های صنعتی عظیم فعال هستند و ماشین آلات سنگین فعالیت می کنند. در چنین محیط هایی بعید نیست اتفاق ناگواری رخ دهد.

وقتی اتفاقی رخ دهد همه می گردند به دنبال کسی که مسببش بوده است تا پاسخگویش کنند. نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد می تواند در صورت بروز حادثه یا اتفاق بد به کار بیاید تا مسببش را شناسایی و پاسخگو کرد.

کنترل بر مراکز مهم اطلاعاتی:

یکی از جاهای مهم در کارخانه ها و شرکت ها ساختمان اداری است. در ساختمان اداری اطلاعات مهم از جمله نقشه ها و پروژه ها موجود است و حفظ کردن آنها برای صاحبان شرکت اهمیت دارد.

نصب دوربین برای کنترل و حفظ چنین مکان هایی بسیار ضروری است. ایمن نکردن چنین جاهایی ممکن است باعث شود ایده ها یا طرح ها توسط رقبا یا آدم های خرابکار به سرقت برود و باعث مشکلاتی برای شرکت شود.

کنترل بعضی دستگاه های حساس از راه دور:

در شهرک های صنعتی یک سری دستگاه هستند که باید آنها را زیر نظر گرفت و در بازه های زمانی مختلف برنامه آنها را از دوباره تنظیم یا راه اندازی کرد تا کارهای شرکت با مشکل مواجه نشود.

نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد و غیره که از این جور دستگاه ها در چرخه تولید و فعالیت خود دارند بسیار ضروری است تا کارها بهتر از قبل پیش برود و شرکت به سود مناسبی از فعالیت های خود برسد.

مجاب کردن بیمه:

امروزه بیمه ها بسیار حسابگر شده اند و صرف این که بگویید حادثه رخ داده به راحتی خسارت را پرداخت نمی کنند مگر این که شرکت اثبات کند حادثه عمدی نبوده تا بتواند خسارتش را بگیرد.

یکی از دلایلی که نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد ضروری است قانع کردن بیمه است زمانی که حادثه ای رخ دهد. اگر دوربین باشد بیمه نمی تواند بهانه بیاورد و از پرداخت کردن خسارت شانه خالی کند.

تحت نظر گرفتن قسمت های پر خطر:

در شهرک های صنعتی جاهایی مثل چاه عمیق یا منطقه فعالیت دستگاه های پر خطر کم نیست. یکی از راه هایی که می شود این جور جاها را ایمن کرد تحت نظر گرفتنشان از طریق دوربین است.

نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد می تواند به کمک بیاید تا این مناطق پر خطر که ممکن است موجب حادثه شود را شرکت ها تحت نظر بگیرند. تحت نظر گرفتن با دوربین هزینه قطعا کمتری از استخدام یک نگهبان برای ایمن کردن این جور مکان ها دارد.

دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

محافظت و مراقبت از منافع شرکت:

شرکت ها بیش از هر چیزی به منافع خود بسیار اهمیت می دهند. محافظت و مراقبت از منافع شرکت ها کاری نیست که نگهبان ها بدون کمک گرفتن از دوربین مدار بسته بتوانند از پس آن بربیایند.

نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد کمک می کند تا منافع شرکت ها از هر نظر بسیار بهتر از گذشته محافظت شود. دوربین تمام اتفاقات و حوادث را به خوبی ثبت می کند و مدیران را در جریان آنها قرار می دهد.

آسودگی خاطر:

نصب دوربین در محیط شهرک ها موجب می شود تا صاحبان شرکت خیالشان نسبت به ابزار و امکاناتی که در سوله ها قرار دارد راحت باشد. چون دوربین کمک می کند از راه دور هم بتوانند وضعیت را کنترل کرده و از اوضاع بی خبر نمانند. دوربین مدار بسته حکم چشم سوم مدیران و تاجران را دارد که در تمام ساعات شبانه روز بدون این که خسته شود در حال انجام وظیفه است تا محیط شرکت ایمن بماند.

نصب دوربین مداربسته در تهران

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری، با استفاده از نصب دوربین مدار بسته در تهران، امنیت منازل و محل کار افراد به میزان بسیار زیادی تامین می شود. به عبارتی دوربین های مدار بسته در ایجاد امنیت حرف اول را در سراسر دنیا می زنند.

با استفاده از نصب دوربین مدار بسته در تهران بسیاری از دزدی ها و مزاحمت هایی که برای افراد پیش آمده است، در کم ترین زمان ممکن شناسایی شده است.

به طور کلی نصب دوربین مدار بسته در تهران به دو دسته تقسیم می شود: دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP.

دوربین های مدار بسته آنالوگ نسل اولیه و قدیمی دوربین های مدار بسته هستند که برای دریافت و ارسال اطلاعات از امواج آنالوگ استفاده می کنند، از این رو به آن ها دوربین مدار بسته آنالوگ می گویند. دوربین های مدار بسته تحت شبکه، نسل جدید تر دوربین های مدار بسته هستند. دوربین مدار بسته تحت شبکه این امکان را می دهد که بتوان تصاویر دوربین را به صورت زنده مشاهده کرد.

با نصب دوربین مدار بسته در تهران می توانید هر کجا که هستید، تصاویر را آنلاین و زنده از محلی که دوربین مدار بسته تحت شبکه را نصب کرده اید، با استفاده از تلفن همراه خود و یا کامپیوتر شخصی مشاهده کنید. دوربین مدار بسته تحت شبکه اطلاعات و داده ها را مانند تصاویر و صداها را از طریق بستر اینترنت و یا شبکه انتقال می دهد.

تفاوت دوربین های مدار بسته آنالوگ با دوربین های مدار بسته تحت شبکه در چیست؟

 

کیفیت تصاویر ضبط شده:

در نصب دوربین مدار بسته در تهران اگر دوربین نصب شده، تحت شبکه باشد، نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد. دوربین مدار بسته تحت شبکه امکان زوم راحت تر و بهتر را فراهم می کند. هم چنین نسبت به دوربین های مدار بسته آنالوگ دید وسیع تر و زاویه بیش تری در اختیار کاربر قرار می دهد.

نصب دوربین مدار بسته در تهران

انتقال تصاویر:

از ویژگی های نصب دوربین مدار بسته در تهران از نوع دوربین های مدار بسته تحت شبکه این است که انتقال تصاویر هم ازطریق کابل کوآکس انجام می شود، هم اتصال وایرلس. این انتقال تصاویر در دوربین های مدار بسته آنالوگ نیز با کمک کابل کوآکس میسر می شود. البته باید اشاره کرد که امکان اتصال بی سیم نیز وجود دارد اما رزولوشن تصویر پایین می آید.

رزولوشن تصاویر:

با نصب دوربین مدار بسته در تهران دوربین های آنالوگ تصاویری با رزولوشن 480*720 پیکسل در اختیار شما قرار می دهند. حال اگر نصب دوربین مدار بسته در تهران به شکل دوربین مدار بسته تحت شبکه باشد، تصاویر با رزولوشن 1920*2560 هستند. در نتیجه نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه محدوده وسیع تری را برای نظارت در دسترس شما قرار خواهد داد نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ.

نصب دوربین مدار بسته در تهران

قابلیت POE:

امکان برق رسانی در نصب دوربین مدار بسته در تهران دوربین تحت شبکه، از طریق کابل Ethernet انجام می شود که موجب تمایز ویژه دوربین مدار بسته تحت شبکه نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد. دوربین آنالوگ همچین امکانی ندارد.

امنیت:

با نصب دوربین مدار بسته در تهران شما امنیتی نسبی را بر قرار می کنید. دوربین مدار بسته تحت شبکه از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، چرا که انتقال تصاویر در این نوع نصب دوربین مدار بسته در تهران به صورت رمز نگاری شده انجام می شود. اما متاسفانه دوربین مدار بسته آنالوگ امنیت کم تر و پایین تری را ارائه می دهد، زیرا به آسانی می توان حافظه و دیگر اجزا آن را به سرقت برد.

هزینه:

نصب دوربین مدار بسته در تهران از مدل تحت شبکه طبیعتا قیمت گران تری نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ دارد. اما دوربین مدار بسته تحت شبکه کیفیت بالاتر و کاربرد های بیش تری ارائه می دهد.

دوربین تحت شبکه ( IP camera )

در نصب دوربین مدار بسته در تهران، نسل قدیمی و اولیه دوربین های مداربسته را از این رو که برای دریافت، ارسال و انتقال اطلاعات از امواج آنالوگ استفاده می کنند، دوربین های مدار بسته آنالوگ می نامند. نحوه کار کرد آن ها به این شکل می باشد که دوربین های مدار بسته آنالوگ، اطلاعات دریافتی را به وسیله ی حسگر ها به یک تقویت کننده ارسال می کنند، پس از آن به خروجی ارسال می شوند. در راستای ساده سازی، سیگنالهایی که توسط دوربین های مدار بسته ارسال شده اند، بر اساس یکی از استاندارد های تلوزیونی رایج PAL یا NTSD به دستگاه ضبط تصویر(DVR) ارسال می شوند. وضعیت امواج آنالوگ است که میزان کیفیت تصویر خروجی دوربین های مدار بسته آنالوگ را تعیین می کند. تی وی لاین (TVL) بیان کننده رزولوشن دوربین مدار بسته آنالوگ است، یعنی هرچه رزولوشن دوربین مدار بسته آنالوگ بیش تر باشد، TVL عدد اش بیش تر است. اما به صورت کلی از معایب نصب دوربین مدار بسته در تهران از مدل آنالوگ می توان به رزولوشن پایین آن ها اشاره کرد.

نصب دوربین مدار بسته در تهران

اما در مقابل آن نسل جدید دوربین های مدار بسته، دوربین تحت شبکه یا دوربین آی پی (IP)، دوربینی دیجیتالی است که برای نظارت استفاده می شود که به آن سیستم نظارت تصویری بر پایه پروتکل استاندارد شبکه نیز می گویند.

نصب دوربین مدار بسته در تهران از مدل تحت شبکه، در این سال های اخیر به صورت گسترده انجام می شود و جانشینی برای دوربین های مدار بسته آنالوگ شده است.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه از شبکه آی پی محلی، که دسترسی به اینترنت را فراهم می کند، به جای شبکه اختصاصی استفاده می کند.

فرمت های رایج و استاندارد تصویر مانند MPEG، JPEG Motion یا H.264 برای انتقال تصویر دوربین بر بستر شبکه مورد استفاده ی دوربین های شبکه قرار می گیرند.

هم چنین نصب دوربین مدار بسته در تهران دوربین تحت شبکه، ویژگی های اضافی در سیستم امنیتی خود نسبت به سیستم امنیتی دوربین مدار بسته سنتی ارائه می دهد، امنیت بهتر و بیش تری را فراهم می کند. دوربین های تحت شبکه امکان انتقال سیگنال یا داده ها را از طریق لینک اینترنت شبکه فراهم می کنند و سیگنال های ویدئویی با کیفیت بالا ارائه می دهند. نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه به جهت داشتن کیفیت بهتر و بالا تر، ویژگی های اضافی و انعطاف پذیری که دارد به سرعت محبوبیت زیادی در بین مصرف کنندگان پیدا کرده است که روز به روز بر آن افزوده می شود. همان طور که اشاره شد در نصب دوربین مدار بسته در تهران از نوع دوربین های مدار بسته معمولی، برای انتقال تصاویر به کابل ها نیاز است.

نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه

اگر بخواهیم چگونگی کارکرد دوربین مدار بسته تحت شبکه را به صورت مختصر توضیح دهیم، به این شکل می باشد که دوربین شبکه در ابتدا تصاویر را ضبط می کند، پس از آن فایل هایی که باید ارسال کند را از طریق پروتکل های استاندارد شبکه فشرده می کند. دستگاهی به نام NVR وجود دارد که توسط آن فیلم های همه این دوربین ها در این ضبط کننده ویدئو شبکه ضبط می شود.

*دستگاه NVR را می توان مانند یک رایانه با نرم افزار مدیریت فیلم شناخت.

اغلب دوربین های شبکه به سبب سنسور های حرکتی و پنل مدیریتی تحت وب که دارند، امکان تنظیم و مشاهده از هر مرورگر وب را فراهم می کنند. در ادامه باید گفته شود که دستگاه NVR به صورت دیجیتالی تصاویر ویدئویی را ضبط می کند، و سپس آن ها را به سیگنال IP قابل ارسال توسط شبکه های ITمانند شبکه های محلی و گسترده و اینترنت تبدیل می کند.

در مجموع دستگاه NVR ترکیب مجموع یک ضبط کننده فیلم به صورت دیجیتال و یک شبکه ویدئو سرور است. شما با نصب دوربین مدار بسته در تهران و با استفاده از این ترکیب، این امکان را پیدا می کنید که هر کجا هستید، بتوانید به فیلم ضبط شده و حتی زنده دوربین شبکه (IP) خود دسترسی پیدا کنید.

اجزای تشکیل دهنده ی دوربین مدار بسته

 1. پایه (محلی که دوربین مدار بسته را به سقف اتصال می دهد)
 2. بدنه اصلی دوربین
 3. محفظه عبور کابل
 4. براکت (برای چرخش ۳۶۰ درجه دوربین نقش مهمی را ایفا می کند)
 5. دستگاه NVR
 6. حس گر نورسنج
 7. لامپ مادون قرمز
 8. لنز (متحرک و ثابت)
 9. کابل شبکه
 10. لوله فلکسی
 11. سوئیچ

   12.مودم

 1. دیافراگم (نور ورودی و خروجی به دوربین مدار بسته را تنظیم می کند)

   14.سنسور دریافت تصویر دوربین مدار بسته (این قسمت یکی از مهم ترین بخش های دوربین است که میزان نور دریافتی توسط دوربین را تنظیم می کند و سپس به پردازنده تصویر ارسال می کند)

نصب دوربین مدار بسته در تهران

هنگامی که قصد نصب دوربین مدار بسته در تهران و یا تصمیم به خرید دوربین مداربسته تحت شبکه دارید، باید به نکاتی توجه کنید؛

باید محدوده و فاصله ای که دوربین مدار بسته توانایی انتقال تصاویر آن به شکل واضح و دقیق را دارد، مورد بررسی قرار دهید.

نحوه ذخیره ویدئو ها را بررسی کنید، هم چنین مقدار فضایی که برای ذخیره سازی آن ها نیاز است به چه مقدار می باشد.

پهنای باند اینترنتی که برای فعال شدن و کار کردن نیاز دارد، چقدر است.

آیا طبق استاندارد های روز، رمز گذاری داده های آن انجام می شود؟

مکانی که قصد نصب دوربین مدار بسته در تهران را در آن دارید، چه ویژگی هایی دارد؟ فضای باز است و یا بسته. محیط بیرونی و یا درونی.

دورﺑﯾن ﺻﻧﻌتی

دوربین‌های صنعتی، ابزارهایی هستند که به منظور عملکرد در شرایط سخت و زحمت‌آور در صنعت طراحی شده‌اند. این دوربین‌ها با محیط‌هایی که دارای دما و فشار بالا و ارتعاشات هستند، سازگاری دارند. کاربردهای متنوعی برای این دستگاه‌ها وجود دارد، از کنترل چرخه تولید گرفته تا دنبال‌کردن قطعات و محصولات روی نقاله‌ها، تشخیص و مشاهده قطعات بسیار کوچک و سایر کاربردهای مشابه.

ویژگی‌های مهم دوربین‌های صنعتی از نظر اعتمادپذیری، دقت و اصول عملکرد است. این دوربین‌ها عمدتاً در صنایع مختلف، به‌ویژه در حوزه نظارت بر تولید، به‌کار می‌روند. مقاومت بالاتر و دوام بیشتر این دوربین‌ها نسبت به دوربین‌های دیجیتال معمولی، یکی از ویژگی‌های آنهاست.

تفاوت دیگر، کیفیت برتر تصاویر تولید شده توسط دوربین‌های صنعتی است. این دوربین‌ها تصاویر خود را با کیفیت بسیار بالاتری ارائه می‌دهند، زیرا به‌طور تخصصی بررسی می‌شوند و از اجزای دیجیتال مانند شاتر و فلاش عاری هستند. این دوربین‌ها از طریق یک کابل رابط به رایانه متصل می‌شوند و توسط نرم‌افزار مخصوص در رایانه کنترل می‌شوند. در نهایت، دوربین وظیفه فیلم‌برداری و عکس‌برداری را از بخش‌های مختلف تولید انجام می‌دهد. هدف اصلی این دوربین‌ها، تبدیل سیگنال‌های نوری به سیگنال‌های الکتریکی با دقت بالا و ایجاد تصویر دیجیتال است.

ﻧﺻب دورﺑﯾن ﻣدارﺑﺳﺗﮫ در واﺣد ﺻﻧﻌتی

در محیط‌های صنعتی و کارخانه‌ها، دوربین‌های مداربسته به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در نظر گرفته می‌شوند و این امر اصلاح‌ناپذیر نیست. در این مکان‌ها، تجهیزات گران‌قیمت، مواد اولیه، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مورد نظر ذخیره و استفاده می‌شوند و در عین حال محیط‌های پررفت‌وآمدی هستند. از این رو، تامین امنیت و حفاظت از این محیط‌ها امری حیاتی و حساس می‌شود. دوربین‌های مداربسته به عنوان یکی از ابزارهای کمکی در کنار سایر راهکارهای حفاظتی در محیط‌های صنعتی شناخته می‌شوند.

نظارت بر تمامی مساحت‌های کارخانه به دلیل وسعت زیاد آن، برای مدیران و کارمندان ارشد چالش‌هایی دارد. ممکن است در یک لحظه حادثه‌ای در یک نقطه از کارخانه رخ دهد که ناظر در آنجا حاضر نیست یا در مکان دیگری از کارخانه حضور دارد یا حتی خارج از کارخانه است. با داشتن دوربین‌های مداربسته، امکان نظارت به‌صورت آنلاین در خارج از محدوده کارخانه نیز فراهم می‌شود.

دورﺑﯾن ﻣدارﺑﺳﺗﮫ ﺑرای کارخانه

دوربین‌های مداربسته استفاده شده در محیط‌های کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی، باید مجهز به ویژگی‌هایی باشند که افزایش امنیت و کنترل در این محیط‌ها را تضمین کنند. این دوربین‌ها می‌توانند دارای ویژگی‌هایی چون:

 1. مقاومت در برابر آب و گرد و غبار: برای کارکرد بهینه در شرایط محیطی دشوار، دوربین باید دارای مقاومت کامل در برابر آب و گرد و غبار باشد.
 2. انتقال تصویر بی‌سیم: توانایی انتقال تصاویر بدون نیاز به کابل‌های پیچیده، نصب و استفاده را آسانتر کرده و امکانات اتصال به صورت بی‌سیم را فراهم می‌سازد.
 3. دید در شب رنگی: توانایی ارائه تصاویر با رنگ‌های واقعی در شرایط نور کم و شب، امکان تشخیص بهتر و پیشگیری از خسارات مالی را فراهم می‌کند.
 4. قابلیت تشخیص حرکت: توانایی تشخیص حرکت در نقاط حساس، افزایش دقت واکنش در مواقع اضطراری را بهبود می‌بخشد.

تأمین امنیت توسط دوربین‌های مداربسته در کارخانه‌ها، منجر به جلوگیری از خسارات مالی، افزایش بهره‌وری و بازدهی پرسنل می‌شود. در صورت وقوع حوادث و اتفاقات ناگوار، امکان شناسایی مقصران حادثه از طریق بازبینی تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌ها فراهم می‌شود.

 دورﺑﯾن ﻣدارﺑﺳﺗﮫ ﺑﺎ ﺑرد 10 کیلومتر

 دورﺑﯾن ﻣدارﺑﺳﺗﮫ ﺑﺎ ﺑرد 10 کیلومتر، امکان مشاهده و ضبط تصاویر از مکان‌های دورتر از موقعیت کنونی شما را فراهم می‌کنند. برای نظارت بر مسیرهای طولانی، انبارها، مزارع، پارکینگ‌ها، حیاط‌های بزرگ و موارد مشابه، دوربین مداربسته بیسیم با دامنه طولانی انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. این دوربین‌ها با برد 10 کیلومتر، کاربردهای گسترده‌ای دارند و توانایی ضبط تصاویر در روز و شب را فراهم می‌کنند.

دوربین‌های امنیتی بیسیم با دامنه طولانی، به ویژه در فضاهای باز، بسیار کارآمد هستند. با این حال، انتخاب یکی از انواع این دوربین‌ها برای خرید ممکن است چالش‌برانگیز باشد. عوامل متعددی وجود دارند که بر قیمت این دوربین‌ها تاثیر می‌گذارند.

دوربین‌های مداربسته بیسیم با دامنه بالا، با استفاده از انتقال فیلم از طریق فرستنده رادیویی (RF) عمل می‌کنند. ویدئوها به گیرنده ارسال می‌شوند که می‌تواند به یک دستگاه ذخیره‌سازی داخلی یا از طریق ذخیره‌سازی ابر متصل باشد. این فرآیند امکان دسترسی آسان به کلیه تصاویر و کلیپ‌های ویدیویی را از طریق مانیتور یا گیرنده مورد نظر شما فراهم می‌کند.

 

 

 

ﺷرکت ﻧﺻب دورﺑﯾن ﻣدارﺑﺳﺗﮫ در ﺗﮭران

با پیشروی فناوری و نگاه حرفه‌ای به امنیت، شرکت اپکس با برخورداری از تجربه و تخصص، به مراتب بیشتر از یک شرکت نصب دوربین مداربسته در تهران به شمار می‌رود. اپکس، نه تنها نوآوری در عرصه فناوری اطلاعات و امنیت دیجیتال را تجربه کرده، بلکه با ارائه راهکارهایی هوشمندانه، تبدیل به نماینده اعتمادسازی و حرفه‌ای در زمینه نظارت و امنیت شده است.

نصب دوربین‌های مداربسته در تهران، به دست متخصصان و مهندسان ما در اپکس به یک تجربه جذاب تبدیل شده است. از خیابان‌های پررفت‌وآمد شهر تا محیط‌های کاری پیچیده، دوربین‌های مداربسته اپکس نه تنها جلوی هرگونه تهدیدی را می‌گیرند بلکه تجربه امنیتی شگفت‌انگیزی را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند.

با تکیه بر توانمندی‌های فنی برجسته، خدمات پشتیبانی 24/7 و تعهد به حفاظت از ارزش‌ها و محیط‌های مختلف، اپکس انتخابی بی‌همتا برای نصب دوربین مداربسته در قلب پایتخت تهران است. به تصویری روشن از امنیت و اطمینان دست پیدا کنید، با اپکس همیشه در امان باشید.

 

چرا اپکس ایران

اپکس ایران نیز مانند تمامی همکاران محترمی که سالها تلاش کرده اند تا بهترین باشند، تلاش کرده است تا همواره نام نیک از خود به جای بگذارد. این که ده سال بدون تبلیغ و فقط سینه به سینه و به خاطر کار خوب برایمان کار آمده است گواه این داستان است.
البته استفاده از برندهای معتبر برای نصب دوربین مداربسته هم به خوش نامی ما کمک کرده است. برندهایی که در این سالها همواره از خدمات پس از فروش با کیفیتشان بهره برده ایم و خداروشکر سرمان در محضر مشتری بالا بوده است.
اپکس ایران در سالهای اخیر با توجه به گرانی بازار و افزایش قیمت دوربینها و تجهیزات با کیفیت باز هم حاصر به استفاده از دوربین ها و تجهیزات بی کیفیت نشده و همچنان بر کیفیت تکیه دارد و بر این باور است که این نیز بگذرد و خوش نامی را فدای هیچ چیز نخواهد کرد.
مجموعه اپکس ایران با تجهیز بیش از 200 ارگان، کارخانه و فروشگاه و شرکت ها در سطح ایران، خود را به عنوان یکی از حرفه ای ترین تیم های نصب سیستم های امنیتی همچون دوربین مداربسته معرفی کرده است و انشاالله این مسیر توسط تیم جوان و حرفه ای شرکت ادامه خواهد داشت.

رزومه اپکس ایران در زمینه فروش و نصب دوربین مداربسته

اینترنت در شهرک صنعتی شمس آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *