سرویس دوربین مداربسته

سرویس دوربین مدار بسته چه مزایایی دارد؟

امروزه دوربین های مدار بسته را در همه جا می توان یافت که برای امنیت فضاها و مکان ها نصب شده اند تا به صاحبان کار و تجارت یاری رسانند. هر وسیله الکترونیکی به مرور زمان دچار ایراد یا آسیب فیزیکی و فنی می گردد و نیاز به این پیدا می کند که بهبود یابد.

اگر به امر سرویس دوربین مدار بسته توجه نشود ممکن است دقیقا در موقعی که نیاز به چک کردن آن است نتواند آن گونه که نیاز داریم به ما کمک کند. به طور مثال ممکن است محافظ لنز ضربه خورده و شکسته شده باشد، این شکستگی سبب می شود تا تصاویر را دستگاه مرکزی مخدوش و با کیفیت بد ذخیره کند، اگر روزی دزدی در مکانی که دوربین آسیب خورده، اتفاق بیفتد کیفیت پایین تصاویر باعث می شود سارق را نتوان شناسایی کرد و به حق و حقوق خود رسید.

بنا بر این باید توجه داشت که سرویس دوربین مدار بسته پس از یک بازه زمانی طولانی بسیار ضروری است و نباید نسبت به آن بی توجه بود. بی توجهی به سرویس کردن ممکن است هزینه های بیشتری را بر روی دست صاحبان کار و تجارت گذاشته و سیستم کلا معدوم گردد.

گاهی با یک هزینه کم و سرویس دوربین مدار بسته ممکن است سالها بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. در صورتی که همین هزینه کم اگر از طرف صاحبان کار و تجارت انجام نشود ممکن است تجهیزات آسیب جدی ببیند و به طور کامل از کار بیفتد که در این صورت هزینه نصب سیستم جدید به گردن آنها خواهد افتاد و میزان خسارت افزایش خواهد یافت.

سرویس دوربین مداربسته

دوربین سانل یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته در بازار ایران است که پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله دوربین سانل با ویژگی ها و انواع آن آشنا شوید.

سرویس کردن دوربین مدار بسته یعنی چه؟

به طور کلی سرویس کردن عمل و خدماتی است که از طرف پشتیبانی شرکت های مربوط به یک قطعه یا سیستم الکترونیک برای به دست آوردن رضایت مشتریان به آنها ارائه می گردد. سرویس شدن سیستم ها به طول عمر آنها افزوده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.

دوربین مدار بسته هم بعد از گذر زمان نیاز به سرویس پیدا می کند ممکن است این سرویس به صورت فیزیکی یا فنی باشد. در سرویس فیزیکی مامولا قطعات آسیب خورده یا شکسته تعویض و تمیز می گردد و در سرویس فنی نرم افزار روی کیس مرکزی آپدیت می شود.

شیوه های سرویس دوربین مداربسته

معمولا برای سرویس دوربین روش های مختلفی هست که پشتیبانی هر برند یا محصول نسبت به دادن آن خدمات به مشتریان خود اقدام می کند تا بتواند سیستم هایی که ارائه داده را بهینه کرده و رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

   1- سرویس پیشگیرانه:

این نوع از خدمات معروف به نگهداری و سرویس دوربین مدار بسته است. با اجرا شدن آن پس از یک بازه زمانی مشخص به میزان عمر سیستم الکترونیکی افزوده می گردد و کارایی آن را بهبود می بخشد.

   2-  سرویس اصلاحی:

در این شیوه از خدمات مامولا پس از گذر یک مدت ممکن است نقصی به علت خاصی رخ دهد. این ایرادات مامولا به صورت فنی بوده و به نرم افزار روی کیس مرکزی بر می گردد که با آپدیت یا تنظیم نرم افزار حل می گردد. مشتریان با پشتیبانی تماس می گیرند و نسبت به رفع ایراد درخواست می دهند. رفع شدن ایراد سبب می شود تا کارایی سیستم به طرز شگفت آوری افزوده شده و رضایت مشتری جلب شود.

  3-  سرویس پس از خرابی:

یکی از خدماتی که توسط پشتیبانی ارائه می گردد در زمان خراب شدن یا از کار افتادن سیستم است. در این شیوه ممکن است آسیب فیزیکی یا فنی باشد. اگر فیزیکی بود که با تعوض یا تعمیر حل می شود و اگر فنی بود که با ارتقا یا تعویض برنامه فنی کیس مشکل حل شده و رضایت مشتری جلب می شود.

چگونگی سرویس دوربین مدار بسته

ارائه سرویس دوربین به دو شیوه فنی و فیزیکی توسط تیم های پشتیبانی به مشتریان ارائه می گردد در ادامه برای شما خواننده گرامی خدمات هر روش را نام برده و مختصری جهت آشناییتان توضیح داده می شود.

سرویس فیزیکی:

در این شیوه از سرویس ایراداتی ممکن است بر اثر گذر زمان به وجود بیاید رفع می گردد. مامولا این ایرادات بر اثر نوسانات آب و هوایی و برق و خوردن ضربه به تجهیزات وجود می آید.

سرویس لنز:

یکی از قطعاتی که در سرویس دوربین مدار بسته باید بسیار مورد توجه باشد لنز دوربین است. زیرا لنز است که تصاویر را از محیط شکار می کند و به کیس مرکزی می فرستد. لنز به مرور زمان ممکن است خودش یا محافظش دچار ایراداتی شود. همین ایرادات به ظاهر کوچک بر روی کیفیت تصاویر ارسالی اثر می گذارد. اگر محافظش بشکند تعویض می گردد و اگر خود لنز دچار کثیفی و گرد خاک شود با تمیز کردنش به کیفیت تصاویر کمک می شود.

چک کردن اتصالات و سیم کشی: 

اتصالات و سیم کشی یکی از لوازمی است که باید در امر سرویس دوربین مدار بسته به آن توجه ویژه کرد چون به مرور زمان دچار فرسودگی، شکستگی یا پارگی می شوند. همین ایرادات بر روی کیفیت تصاویر ارسالی به کیس مرکزی اثر می گذارد. با سرویس و ایراد یابی آنها می توان از ارسال تصاویر با کیفیت به کیس مطمئن شد.

تنظیم زاویه صحیح دوربین:

یکی از جاهایی که به مرور زمان ممکن است دچار ایراد و آسیب شود پایه هایی است که دوربین را به دیوار یا سقف متصل می کنند. ایراد پایه ها سبب می شود که تنظیم زاویه صحیح دوربین ها در مکان به هم خورده و نتوانند همه جا را پوشش دهند و اصطلاحا نقطه کور به وجود می آید. به وجود آمدن نقطه کور باعث می شود نتوان مکان را دقیق تحت نظارت قرار داد. بنا بر این در امر سرویس دوربین مدار بسته باید به پایه ها توجه کرد تا دوربین در زاویه صحیح قرار بگیرد و بتواند بهترین پوشش را در مکان به وجود بیاورد.

برای اطلاع از شرایط و سفارش سرویس دوربین مداربسته به صفحه ی اختصاصی سرویس و نگهداری دوربین مداربسته مراجعه فرمایید

سرویس دوربین مداربسته

سرویس فنی:

در این شیوه معمولا خدماتی ارائه می شود که مربوط به بخش نرم افزاری و داخلی است که نیاز به دانش فنی بالا برای سرویس دوربین مدار بسته دارد و از پس همه کس برنمی آید.

بررسی کیفی تصاویر دریافتی بر روی مانیتور: 

یکی از مهم ترین قسمت ها در سرویس دوربین مانیتور است اگر تصاویر به مانیتو با کیفیت خوب نرسد اپراتوری که پشت آن قرار دارد نمی تواند به خوبی حواس خود را جمع کرده و از منافع شرکت یا سازمان مربوطه دفاع کند. بسیار مهم است که همه جوانب در نظر گرفته شود تا تصاویر با کیفیت مناسب بر روی مانیتور نقش ببندد.

بررسی عملکرد صحیح کیس ذخیره داده: 

یکی از جاهایی که در زمان سرویس دوربین مدار بسته بسیار باید به آن توجه شود کیس ذخیره داده است. اگر کیس دچار ایراد باشد و نرم افزار یا سخت افزارش به درستی عمل نکند داده ها بر روی آن ذخیره نشده و یا ناقص ذخیره می شوند. ذخیره نشدن داده زمانی به چشم می آید که حادثه ای رخ دهد و سرقتی اتفاق بیفتد.

در این گونه مواقع به کیس مراجعه می کنند تا تصاویر مربوط به حادثه را چک کنند، اگر کیس درست عمل نکرده باشد تصویری ذخیره نشده و نمی تواند به کمک صاحبان مشاغل و تجارت بیاید. برای همین سرویس کردن و چک کردن کیس در بازه های زمانی مشخص بسیار ضروری است و نباید از آن غافل ماند.

تعمیر و تعویض قطعه معیوب: 

سیستم های دوربین به مرور زمان که کار می کنند دچار ایراداتی در بخش سخت افزاری می شوند که برای رفع ایراد نیاز به خدمات شرکتی است که دانش فنی بالایی برای تعویض یا تعمیر داشته باشند. اگر قطعه قابل تعمیر باشد هزینه کمتری روی دست استفاده کننده سیستم خواهد گذاشت، مامولا تعمیر اگر ممکن باشد پشتیبانی معتبر آن کار را انجام می دهد تا هزینه بیشتر به مشتری تحمیل نشود، اما بعضی مواقع تعمیر کردن ریسک دارد و ممکن دوباره قطعه از کار بیفتد اینجاست که یک تیم فنی حرفه ای اقدام به تعویض قطعه می کند تا هم مشتری دوباره دچار زحمت و هزینه نشود و هم این که اعتبار خودش زیر سوال نرود.

دانستن این که قطعه در زمان سرویس دوربین مدار بسته چه وقت باید تعویض یا تعمیر شود مستلزم سال ها تجربه است که از عهده هر کسی بر نمی آید فقط باید با یک تیم حرفه ای همکاری کرد تا از مزایایش بهره مند شد.

سرویس دوربین مدار بسته از گرد و خاک: یکی از ایراداتی که به مرور زمان برای سیستم دوربین مدار بسته پیش می آید نشستن گرد و خاک بر روی قطعات داخلی است، خاک به مرور زمان بر قطعات نشسته و بر روی عملکرد آنها اثر می گذارد و یا از کارشان می اندازد. برای این که سیستم دوربین به خوبی عمل کند ضروری است پس از یک بازه زمانی مشخص یک تیم پشتیبانی قدرتمند قطعات داخلی را گرد زدایی کند تا عملکرد دستگاه دچار اختلال نگردد.

توصیه می کنم به مقاله ی چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته سر بزنید.

سرویس دوربین مداربسته

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید سرویس دوربین مدار بسته به دو صورت فیزیکی و فنی به مشتریان توسط پشتیبانی هر برند یا محصول ارائه می شود. انجام این سرویس ها به طول عمر سیستم ها می افزاید و کارایی آنها را به طور شگفت آوری افزایش می دهد. مامولا این سرویس ها فقط برای به دست آوردن رضایت مشتریان یک برند یا محصول ارائه می گردد.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه فروش و نصب انواع دوربین، دارای پشتیبانی قوی برای سرویس دوربین مدار بسته است تا بتواند رضایت مشتریان خود را به دست بیاورد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به سایت ما به آدرس https://apexiran.ir مراجعه کنید و یا با روابط عمومی شرکت جهت راهنمایی بیشتر تماس حاصل بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 پاسخ

    1. خیر ما داخل شهر هم دفتر داریم که در بخش تماس با ما و در گوگل مپ آدرس دقیق درج شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.