اپکس ایران

مزایای پهنای باند اختصاصی

مزایای پهنای باند اختصاصی

همان طور که در جریان هستید امروزه اینترنت به هر کجایی که فکرش را بکنید نفوذ کرده و تاثیرگذار بوده است. یک سازمان ها، مدارس، دانشگاه ها و غیره همگی از این بستر برای تبادل اطلاعات استفاده می کنند.

در واقع اینترنت بستری را فراهم آورده است تا مشاغل بدون این که اجاره سنگین بپردازند تا در دید باشند بتوانند فعالیت کنند. بستری که اینترنت بر روی آن فعال است را اصطلاحا پهنای باند می گویند.

پهنای باند به دو صورت اختصاصی یا اشتراکی وجود دارد. هر شرکت یا فرد بسته به نوع و میزان استفاده اش یکی از این دو بستر را برای ادامه فعالیتش تهیه می کند. برای تهیه پهنای باند باید به سراغ نمایندگی های مجاز مخابرات در هر منطقه رفت.

از لحاظ میزان کیفیت این دو بستر زمین تا آسمان با یک دیگر تفاوت دارند. مزایای پهنای باند اختصاصی سبب شده است تا سازمان ها و شرکت به سمت آن میل و گرایش داشته باشند.

در واقع میزان استفاده کننده در سازمان ها زیاد است و بسیار منطقی می باشد که به دنبال پهنای باندی باشد که بتواند نیازهای او را برآورده کند. باند اشتراکی توانایی برآورده کردن نیازهای سازمان ها را ندارد.

مزایای باند اختصاصی به قدری زیاد بوده است که کمتر شرکت یا سازمانی را می تواند دید که به سمت استفاده از پهنای باند اشتراکی رفته باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم مزایای پهنای باند اختصاصی را برای شما مخاطب عزیز نام برده و جهت آشنایی بیشتر شما مختصر توضیح دهیم.

پهنای باند یعنی چه؟

این واژه از رشته مهندسی برق اقتباس شده است و امروزه به صورت وسیع از آن استفاده می شود. محدوده ای که موج ها بدون این که تضعیف شوند به مقصد می رسند را پهنای باند گویند. هر چه میزان پهنای باند بالاتر باشد و ضعف نداشته باشد سرعت تبادل اطلاعات بر روی آن بالاتر است.

 

چند نوع پهنای باند داریم؟

دو نوع پهنای باند داریم که به نام اختصاصی و اشتراکی معروف هستند. مزایای پهنای باند اختصاصی بسیار بیشتر از اشتراکی است. برای همین شرکت ها و سازمان آن را برای استفاده خود تهیه می کنند.

پهنای باند اختصاصی عین اتوبانی است که در اختیار یک ماشین قرار دارد. وقتی در اتوبان یک ماشین در حال حرکت باشد ترافیکی در کار نیست، با سرعت مناسب می توان اطلاعات فرستاد یا دریافت کرد.

در پهنای باند اشتراکی وضعیت به گونه دیگری است، اتوبان شلوغی است که ماشین ها همه قصد دارند سریع تر به مقصد برسند گاهی برای یک دیگر مزاحمت ایجاد می کنند و این مزاحمت سبب می شود سرعت و کیفیت تبادل اطلاعات پایین بیاید.

مزایای پهنای باند اختصاصی

مزایای پهنای باند اختصاصی:

هر استفاده کننده اینترنت به سراغ یکی از دو پهنای باند اختصاصی یا اشتراکی می رود. در ادامه قصد داریم مزایای پهنای باند اختصاصی را نام برده و مختصر شرح دهیم.

کیفیت بالاتری دارد:

یکی از مهم ترین مزایای پهنای باند اختصاصی که باعث می شود شرکت ها برای تهیه کردنش اقدام کنند کیفیت خدمات است. در دنیای مدرن امروز شرکت ها و سازمان هایی رشد می کنند که بستر مناسب را برای آن تهیه کنند.

یکی از مواردی که اهمیت ویژه داشته و بودنش باعث می شود کیفیت بالا برود همان پهنای باند اختصاصی است. در پهنای باند اختصاصی تمام ظرفیت در اختیار یک استفاده کننده است و سرعت مطلوب بوده و محدودیت حجم وجود ندارد. همین ها باعث می شود تبادل اطلاعات بهتر و سریع تر اتفاق بیفتد.

ترافیک برای مصرف محدود نیست:

یکی از مزایای پهنای باند اختصاصی محدود نبودن ترافیک است. مامولا شرکت های بزرگ نسبت به افراد عادی میزان استفاده بیشتری دارند و برایشان به صرفه نیست بخواهند پهنای باند اشتراکی تهیه کنند.

در پهنای باند اشتراکی حجم محدود بوده و به پایان می رسد. همین که تمام شد برای استفاده مجدد باید نسبت به خریداری طرح اقدام کرد. همین مورد خود می تواند امنیت شرکت را به خطر بیندازد. شرکت ها برای این که کارها پیش برود و امنیت داشته باشند باید دائم بر خط باشند، برای همین باند اختصاصی بهتر است.

مزایای پهنای باند اختصاصی

اگر که دوست دارین همه چیز رو درباره ی پهنای باند اختصاصی بدونین

حتما روی لینک قرمز بزنین و کلی چیز جدید یاد بگیرید.

سرعت دریافت و انتقال اطلاعات متوازن است:

در پهنای باند اختصاصی سرعت انتقال با دریافت برابر است و هیچ کدام از آن دیگری سریع تر نیستند. در باند اشتراکی سرعت دریافت بیشتر از ارسال است چون مامولا مصرف کنندگان این باند برایشان دریافت اطلاعات مهم تر از ارسال آن است.

در پهنای باند اشتراکی نمایندگی ها با دانستن همین نکته سرعت ارسال را پایین می آورند تا بیشتر حجم باند صرف برای دریافت شود. شرکت ها برای این که کارها بهتر پیش برود توصیه می شود به سراغ تهیه باند اختصاصی بروند.

پهنای باند کاملا اختصاصی و در اختیار یک نفر است:

یکی دیگر از مزایای پهنای باند اختصاصی خلوت بودنش است. خلوت یعنی این که کلش در اختیار یک نفر است و هر گونه که دلش بخواهد می تواند از آن استفاده کند. می تواند باند را هر گونه که دوست داشت بین بخش های مختلف شرکت تقسیم کند.

همه چیز و تصمیم در دست اوست که چگونه از این اتوبان اختصاصی استفاده شود. هیچ رقیبی در کار نیست تا مجبور باشد برای به دست آوردن حجم یا سرعت بیشتر با او سر و کله بزند. همین مورد نشان می دهد پهنای باند اختصاصی برای یک شرکت چقدر ضروری است.

به تلفن و یا مخابرات وابسته نیست:

یکی دیگر از مزایای پهنای باند اختصاصی وابسته نبودنش به تلفن یا مخابرات است. شرکت هایی که در شهرک صنعتی هستند این نوع از پهنای باند را به صورت بی سیم از دکل هایی که نمایندگی های مجاز نصب کرده اند دریافت می کنند.

وابسته نبودن به مخابرات و تلفن از این نظر خوب است که شرکت ها دیگر بر میزان هزینه های جاری شان اضافه نمی شود. باند اختصاصی کاملا مستقل بوده و اطلاعات را به سادگی به صورت بی سیم انتقال می دهد.

ضریب امنیت بسیار بالایی دارد:

یکی از چیزهایی که بسیار برای شرکت ها اهمیت دارد امنیت است. امنیت یعنی این که وقتی دارید تبادل اطلاعات می کنید این وسط یکی پیدا نشود و انها را به سرقت نبرد. به سرقت رفتن اطلاعات حیاتی می تواند برای شرکت ها گران تمام شود.

شرکت ها برای بهره مند شدن از امنیت و استفاده از مزایای پهنای باند اختصاصی به سراغ نمایندگی ها می روند. نمایندگی ها لاین اختصاصی را با بالاترین ضریب امنیت در اختیار آنها قرار می دهند تا خیالشان آسوده شود.

تعرفه پهنای باند اختصاصی

امکان مدیریت کردن پهنای باند وجود دارد:

شرکت هایی که پهنای باند اختصاصی خریداری میکنند این امکان را دارند تا هر گونه که دلشان خواست آن را برای استفاده بخش های مختلفشان تقسیم بندی کنند. تقسیم پهنای باند کمک می کند تا پهنای بیشتر به آن قسمتی که بیشتر ضروری است اختصاص یابد.

مثلا ارتباط خدمه شرکت حجم کمتری نیاز دارد پس پهنای کمتری اختصاص می یابد. اتاق ویدئو کنفرانس میزان حجم زیادی پهنا نیاز دارد بیشتر اختصاص می یابد. یا برای برخط چک کردن دوربین های مدار بسته پهنای بیشتری اختصاص می یابد تا خیال تاجران بابت امنیت شرکت راحت باشد.

توصیه می کنم حتما مقاله ی تعرفه پهنای باند اختصاصی را مطالعه بفرمایید.

امکان ایجاد ارتباط داخلی بر روی آن هست:

یکی دیگر از مزایای پهنای باند اختصاصی امکان ایجاد ارتباط است. امکان ایجاد ارتباط با بخش های مختلف شرکت کمک می کند تا شرکت از تلفن بی نیاز باشد. با بی نیازی از تلفن مخابرات در هزینه های شرکت هم صرفه جویی می شود. ارتباط داخلی کمک می کند تا شرکت کارهایش به خوبی پیش برود و احساس کمبود در این زمینه نکند.

بستری قدرتمند برای فعالیت های تجاری است:

یکی دیگر از مزایای پهنای باند اختصاصی این است که یک شاهراه مناسب برای ارتباطات تجاری می باشد. با بودن این بستر شرکت می تواند ارتباطات تجاری خود را با هر نقطه در داخل و خارج که بخواهد گسترش دهد. گسترش پیدا کردن شرکت زمینه ساز سود سازی بیشتر می شود و می تواند رضایت سهامداران خود را به دست بیاورد.

استفاده از ویدئو کنفرانس با کیفیت بالا:

یکی دیگر از مزایای پهنای باند اختصاصی توانایی استفاده از ویدئو کنفرانس است. ویدئو کنفرانس می تواند کمک کند زمانی که مدیران در نقطه دور از دسترس شرکت هستند بدین وسیله با اعضای هیئت مدیره و غیره از طریق آن ارتباط برقرار کرده و از راه دور در جلسات حاضر باشند. این شیوه پس از آمدن ویروس کرونا در جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به صورت 24 ساعته پشتیبانی می شود:

بزرگترین مزیت پهنای باند اختصاصی پشتیبانی قوی آن است. نمایندگی ها شرکت هایی را که مشتری ویژه هستند در زمان های ضروری در اولویت قرار داده و به کار آنها نسبت به بقیه سریع تر و دقیق تر رسیدگی می کنند تا رضایت آنها جلب گردد.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید مزایای پهنای باند اختصاصی سبب شده است تا شرکت ها برای برقراری امنیت سایبری خود به سراغش بروند. هزینه چنین سرویسی نسبت به خدماتی که ارائه می دهد را اصلا نباید بالا در نظر گرفت. این هزینه بستری را ایجاد می کند تا سازمان ها در تجارت الکترونیک رشد کنند و به موفقیت برسند.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه واگذاری انواع پهنای باند اختصاصی و اشتراکی در شمس آباد این آمادگی را دارد تا خدماتش را در اختیار شرکت ها قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر کافی است به آدرس سایت ما به نشانی اینترنتی https://apexiran.ir مراجعه کرده و یا با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای