نحوه نصب دوربین مدار بسته

نحوه نصب دوربین مداربسته چگونه است؟

دوربین مداربسته وسیله ای است که امروزه همه جا مورد استفاده قرار می گیرد. اسم این وسیله با امنیت گره خورده است. هر جا که نصب می شود میزان جرایم و دزدی به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

به عنوان نمونه قضیه ای را برایتان می گویم تا با معجزه آن آشنا شوید. شهری در غرب بود که هر روز درگیری های مسلحانه اتفاق می افتاد و قطعا هر دفعه افرادی کشته می شدند. پلیس که دید از پس کنترل بر نمی آید در تمام خیابان ها دوربین کار گذاشت طوری که هیچ نقطه کوری باقی نماند. به خاطر دوربین جرم ها به طور اعجاب انگیزی کاهش پیدا کرد. همین خود نشان می دهد دوربین وحشی ترین آدم ها را از ترس این که گیر قانون بیفتند آرام و رام می کند.

نحوه نصب دوربین مدار بسته

تمام لوازم برقی پس از خریداری نیاز به راه اندازی و نصب دارند. دوربین ها هم از این امر مستثنی نبوده و نیاز به نصب و راه اندازی دارند. برای نصب دوربین نیاز است شرکت ها به نمایندگی ها مراجعه کنند تا متخصص در اختیار بگذارند.

نحوه نصب دوربین مداربسته بسیار مهم و حساس است. در زمان نصب باید کارشناس به نکاتی توجه کند تا بعدا دوربین ها دچار مشکلات فیزیکی و فنی نشوند. دوربین اگر طبق اصول نصب شود امنیت مکان را بسیار بهتر تامین می کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه نصب دوربین را تا جایی که در حوصله این مقاله بگتجد به طور مختصر توضیح دهیم. این توضیحات کمک می کند تا شما خواننده عزیز و گرامی تا حدودی با نحوه انجام کار آشنا شده و حساسیت های نصب آن را به خوبی دریابید.

دوربین مداربسته چیست؟

نوعی وسیله الکترونیک است که از لوازم اصلی چون دوربین و مانیتور و کیس مرکزی ذخیره کننده تشکیل شده است. این وسیله به امنیت مکان هایی که در آن نصب می شود کمک می کند. در ادامه نحوه نصب دوربین مداربسته را می گوییم تا آگاه شوید.

دوربین مداربسته چه کارایی ای دارد؟

بهتر است بگویید دوربین مداربسته چه کارایی ندارد. دلیل گفتن جمله قبل این است که بفهمید دوربین مداربسته در هر جایی که فکرش را بکنید کارایی دارد از مدرسه، بیمارستان، دانشگاه و هر جایی که فکرش را بکنید. دوربین مداربسته هر جا را نظر کنید برای برقراری امنیت بهتر نصب شده است.

 

نحوه نصب دوربین مداربسته:

دوربین ها برای این که به خوبی تامین امنیت کنند نیاز است توسط یک متخصص که آشنا به اصول و قواعد است نصب شوند. در ادامه نحوه انجام نصب را برای شما می گوییم.

نقشه برداری کارشناس:

کشیدن نقشه در نحوه نصب دوربین مداربسته تاثیر بالایی دارد. نقشه کشی برای نصب دوربین عین کندن پی برای ساختمان می باشد. هر چه نقشه ای که کشیده می شود دقیق تر باشد دوربین ها در مکان های صحیح تر نصب می شوند و به خوبی می توانند به انجام وظیفه بپردازند.

کشیدن نقشه جایگاه دوربین ها چون حساس است حتما باید به کارشناسش سپرده شود. تعیین جای دوربین ها در نقشه اگر توسط یک نابلد انجام شود ممکن است نتواند طوری دوربین ها را محاسبه کند تا به خوبی همه جا را پوشش بدهد و نقاط کور امنیتی باقی بماند.

هر نقطه کور امنیتی که باقی بماند در آینده می تواند پاشنه آشیل باشد و از همان جا ممکن است مجرمان به شرکت نفوذ کنند و به انجام سرقت و دیگر کارها بپردازند. برای همین تاکید داریم این کار را به یک کارشناس خبره بسپارید.

اگر که دوست دارید در مورد نصب دوربین مدار بسته در تهران بدونید

حتما روی لینک قرمز بزنید و کلی اطلاعات جدید بدست بیارید.

انتخاب تجهیزات مربوط:

بعد از این که نقشه کشیده شد در ادامه نحوه نصب دوربین مداربسته به انتخاب کردن تجهیزات اصلی می رسیم. در این بخش از کار مامولا انتخاب بر عهده شرکت ها است. شرکت ها مشاوره گرفته و با توجه به بودجه ای که قصد دارند اختصاص بدهند انتخاب می کنند.

به قولی هرچقدر پول بدی آش میخوری، کیفیت تجهیزات کاملا بستگی به بودجه اختصاصی دارد. هر چه بودجه بیشتر باشد تجهیزات حرفه ای تر و با کیفیت تر هستند و هر چه بودجه کمتر باشد تجهیزات کیفیت کمتری دارند.

توصیه می شود شرکت ها به دنبال تجهیزات با کیفیت باشند و امنیت خود را فدای صرفه جویی کردن در این بخش نکنند زیرا تجهیزات باکیفیت کمک می کند میزان کنترل بیشتری بر روی امنیت شرکت داشته باشید.

نحوه نصب دوربین مدار بسته

مشخص کردن محل نصب تجهیزات:

در زمان کشیدن نقشه محلی که باید تجهیزات نصب شوند مشخص شده است. در ادامه نحوه نصب دوربین مداربسته لازم است که محلی که باید تجهیزات مستقر شوند بر روی مکان های فیزیکی هم مشخص شود تا اقدامات بعدی صورت پذیرد.

نصب چوب بست فلزی:

در ادامه نحوه نصب دوربین مداربسته ضروری است به این نکته اشاره شود که نصب چوب بست فلزی در بعضی از جاها که ارتفاع بلندی داشته باشد ضروری است. ارتفاع باعث می شود برای دسترسی به نقطه مورد نظر به سراغ این تجهیزات رفت.

کابل کشی کردن:

کابل کشی یکی از مراحلی است که باید قبل از نصب کردن دوربین ها انجام شود. البته اگر دوربین بی سیم باشد نیاز به کابل نیست ولی بحث ما بر سر دوربین هایی است که نیاز به کابل دارند.

کابل باید به تمام نقاطی که قبلا بر روی نقشه تعیین شده تا دوربین نصب شود کشیده گردد. اگر نقشه خوب محاسبه شده باشد میزان کابل کمتری مصرف می شود و هزینه نصب اندکی پایین می آید.

نصب پایه ها:

یکی دیگر از مراحل که در نحوه نصب دوربین مداربسته مهم است پایه ها می باشند. هر چه پایه هایی که دوربین قرار است بر روی آنها نصب شود با کیفیت تر باشد احتمال این که در آینده بر اثر باد یا چیز دیگر تنظیماتش به هم بخورد کمتر است.

نصب محافظ برقی:

تمام سیستم های برقی ممکن است بر اثر یک نوسان برق یا رسیدن ولتاژ اضافه دچار مشکل شده و از کار بیفتند. مامولا متخصصانی که دارند سیستم دوربین را نصب می کنند به این مورد توجه ویژه می کنند.

در مسیر قبل از این که برق به دوربین ها برسد یک محافظ کار می گذارند تا اگر زمانی نوسان برق اتفاق افتاد به آنها صدمه جدی نرسد. اگر محافظ نصب نشود در آینده ممکن است هزینه های سنگین در اثر یک نوسان به شرکت تحمیل شود.

نحوه نصب دوربین مدار بسته

نصب دکل مرتفع:

یکی دیگر از مراحلی که بعضی جاها نیاز است و در نحوه نصب دوربین مداربسته باید توجه کرد نصب دکل است. ممکن است جایی بخواهی دوربین نصب شود ولی هیچ عوارض طبیعی نباشد.

نبودن عوارض طبیعی نصب دوربین را غیر ممکن می کند.

مامولا در چنین جاهایی دکل ایجاد می شود تا دوربین ها بر روی آن نصب شده و مکان مورد نظر را بتوان تحت پوشش سازمان یا شرکت مورد نظر قرار داد.

توصیه می کنم حتما مقاله ی قیمت نصب دوربین مدار بسته را مطالعه بفرمایید.

نصب دوربین های بیرونی:

بعد از این که تمام مراحل قبلی که در مقاله نحوه نصب دوربین مداربسته گفته شد به خوبی صورت پذیرفت نوبت به نصب دوربین های بیرونی می رسد. در این بخش از کار دوربین ها را با نهایت احتیاط کارشناسان به محل برده و نصب می کنند.

دوربین های بیرونی حساس هستند و نباید ضربه بخورند. بعد از نصب باید زاویه دیدش به آن صورتی که کارشناس از قبل مشخص کرده تنظیم شود تا امنیت را به خوبی هر چه تمام تر تامین کند.

نصب مانیتور اتاق اپراتور:

مانیتور یکی از ابزار مهم سیستم امنیت است و در مقاله نحوه نصب دوربین مداربسته نمی شود از آن یاد نکرد. مانیتور تصاویر را از کیس مرکزی دریافت و به استحضار نگهبان می رساند. هر چه مانیتور با کیفیت تر باشد کاربر اتاق اپراتور در زمان کار حواسش را بهتر می تواند جمع کرده و جاهای حساسی که دوربین پوشش می دهد تحت نظر بگیرد.

نصب کیس مرکزی:

مهم ترین تجهیزاتی که در نصب دوربین مداربسته باید از آنها یاد شود کیس مرکزی است. این کیس تصاویر را از دوربین دریافت می کند و بر روی مانیتور امنیتی می اندازد. کیس باید جایی نصب شود که در دسترس بوده و در صورت ضرورت بتوان اطلاعات داخل آن را استخراج نموده و استفاده کرد.

نصب تقویت کننده امواج:

این بخش از کار زمانی نیاز می شود که دوربین وایرلس باشد. اگر دوربین بی سیم باشد و فاصله اش بیش از اندازه شود نیاز می شود که امواج تقویت گردد تا بهتر به کیس مرکزی منتقل شده و امنیت تامین گردد.

تنظیم کردن دقیق تجهیزات برای شروع به کار:

بعد از انجام تمامی آن مراحل در مقاله نحوه نصب دوربین مداربسته می رسیم به آخرین نکته و آن هم تنظیم نرم افزاری است. این بخش از کار شامل دوربین، کیس و مانیتور می شود. تنظیم آنها باعث می شود تا اپراتور تصاویر باکیفیت تری به دستش برسد و امنیت به خوبی تامین شود.

 

در انتها

با نحوه نصب دوربین مداربسته در مقاله بالا کم و بیش آگاه شدید. نصب دوربین کار بسیار حساس و مهمی است که از پس متخصص آن برمی آید. برای این که دوربین ها بهتر بتوانند خدمت کنند نصبش را حتما باید به دست آنها سپرد.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه عملیاتی، متخصصانی در اختیار دارد که با نحوه نصب دوربین مداربسته به خوبی آشنا هستند و می توانند امنیت شرکت ها را ارتقا ببخشند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر تنها کافی است به آدرس سایت ما به نشانی https://apexiran.ir مراجعه کرده و یا با همکاران واحد پشتیبانی برای راهنمایی تماس بگیرید.

.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.