نصب دوربین مدار بسته در تهران

نصب دوربین مدار بسته در تهران

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری، با استفاده از نصب دوربین مدار بسته در تهران، امنیت منازل و محل کار افراد به میزان بسیار زیادی تامین می شود. به عبارتی دوربین های مدار بسته در ایجاد امنیت حرف اول را در سراسر دنیا می زنند.

با استفاده از نصب دوربین مدار بسته در تهران بسیاری از دزدی ها و مزاحمت هایی که برای افراد پیش آمده است، در کم ترین زمان ممکن شناسایی شده است.

به طور کلی نصب دوربین مدار بسته در تهران به دو دسته تقسیم می شود: دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP.

دوربین های مدار بسته آنالوگ نسل اولیه و قدیمی دوربین های مدار بسته هستند که برای دریافت و ارسال اطلاعات از امواج آنالوگ استفاده می کنند، از این رو به آن ها دوربین مدار بسته آنالوگ می گویند. دوربین های مدار بسته تحت شبکه، نسل جدید تر دوربین های مدار بسته هستند. دوربین مدار بسته تحت شبکه این امکان را می دهد که بتوان تصاویر دوربین را به صورت زنده مشاهده کرد.

با نصب دوربین مدار بسته در تهران می توانید هر کجا که هستید، تصاویر را آنلاین و زنده از محلی که دوربین مدار بسته تحت شبکه را نصب کرده اید، با استفاده از تلفن همراه خود و یا کامپیوتر شخصی مشاهده کنید. دوربین مدار بسته تحت شبکه اطلاعات و داده ها را مانند تصاویر و صداها را از طریق بستر اینترنت و یا شبکه انتقال می دهد.

تفاوت دوربین های مدار بسته آنالوگ با دوربین های مدار بسته تحت شبکه در چیست؟

 

کیفیت تصاویر ضبط شده:

در نصب دوربین مدار بسته در تهران اگر دوربین نصب شده، تحت شبکه باشد، نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد. دوربین مدار بسته تحت شبکه امکان زوم راحت تر و بهتر را فراهم می کند. هم چنین نسبت به دوربین های مدار بسته آنالوگ دید وسیع تر و زاویه بیش تری در اختیار کاربر قرار می دهد.

نصب دوربین مدار بسته در تهران
نصب دوربین مدار بسته در تهران

انتقال تصاویر:

از ویژگی های نصب دوربین مدار بسته در تهران از نوع دوربین های مدار بسته تحت شبکه این است که انتقال تصاویر هم ازطریق کابل کوآکس انجام می شود، هم اتصال وایرلس. این انتقال تصاویر در دوربین های مدار بسته آنالوگ نیز با کمک کابل کوآکس میسر می شود. البته باید اشاره کرد که امکان اتصال بی سیم نیز وجود دارد اما رزولوشن تصویر پایین می آید.

رزولوشن تصاویر:

با نصب دوربین مدار بسته در تهران دوربین های آنالوگ تصاویری با رزولوشن 480*720 پیکسل در اختیار شما قرار می دهند. حال اگر نصب دوربین مدار بسته در تهران به شکل دوربین مدار بسته تحت شبکه باشد، تصاویر با رزولوشن 1920*2560 هستند. در نتیجه نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه محدوده وسیع تری را برای نظارت در دسترس شما قرار خواهد داد نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ.

قابلیت POE:

امکان برق رسانی در نصب دوربین مدار بسته در تهران دوربین تحت شبکه، از طریق کابل Ethernet انجام می شود که موجب تمایز ویژه دوربین مدار بسته تحت شبکه نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد. دوربین آنالوگ همچین امکانی ندارد.

امنیت:

با نصب دوربین مدار بسته در تهران شما امنیتی نسبی را بر قرار می کنید. دوربین مدار بسته تحت شبکه از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، چرا که انتقال تصاویر در این نوع نصب دوربین مدار بسته در تهران به صورت رمز نگاری شده انجام می شود. اما متاسفانه دوربین مدار بسته آنالوگ امنیت کم تر و پایین تری را ارائه می دهد، زیرا به آسانی می توان حافظه و دیگر اجزا آن را به سرقت برد.

هزینه:

نصب دوربین مدار بسته در تهران از مدل تحت شبکه طبیعتا قیمت گران تری نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ دارد. اما دوربین مدار بسته تحت شبکه کیفیت بالاتر و کاربرد های بیش تری ارائه می دهد.

دوربین تحت شبکه ( IP camera )

در نصب دوربین مدار بسته در تهران، نسل قدیمی و اولیه دوربین های مداربسته را از این رو که برای دریافت، ارسال و انتقال اطلاعات از امواج آنالوگ استفاده می کنند، دوربین های مدار بسته آنالوگ می نامند. نحوه کار کرد آن ها به این شکل می باشد که دوربین های مدار بسته آنالوگ، اطلاعات دریافتی را به وسیله ی حسگر ها به یک تقویت کننده ارسال می کنند، پس از آن به خروجی ارسال می شوند. در راستای ساده سازی، سیگنالهایی که توسط دوربین های مدار بسته ارسال شده اند، بر اساس یکی از استاندارد های تلوزیونی رایج PAL یا NTSD به دستگاه ضبط تصویر(DVR) ارسال می شوند. وضعیت امواج آنالوگ است که میزان کیفیت تصویر خروجی دوربین های مدار بسته آنالوگ را تعیین می کند. تی وی لاین (TVL) بیان کننده رزولوشن دوربین مدار بسته آنالوگ است، یعنی هرچه رزولوشن دوربین مدار بسته آنالوگ بیش تر باشد، TVL عدد اش بیش تر است. اما به صورت کلی از معایب نصب دوربین مدار بسته در تهران از مدل آنالوگ می توان به رزولوشن پایین آن ها اشاره کرد.

نصب دوربین مدار بسته در تهران

اما در مقابل آن نسل جدید دوربین های مدار بسته، دوربین تحت شبکه یا دوربین آی پی (IP)، دوربینی دیجیتالی است که برای نظارت استفاده می شود که به آن سیستم نظارت تصویری بر پایه پروتکل استاندارد شبکه نیز می گویند.

نصب دوربین مدار بسته در تهران از مدل تحت شبکه، در این سال های اخیر به صورت گسترده انجام می شود و جانشینی برای دوربین های مدار بسته آنالوگ شده است.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه از شبکه آی پی محلی، که دسترسی به اینترنت را فراهم می کند، به جای شبکه اختصاصی استفاده می کند.

فرمت های رایج و استاندارد تصویر مانند MPEG، JPEG Motion یا H.264 برای انتقال تصویر دوربین بر بستر شبکه مورد استفاده ی دوربین های شبکه قرار می گیرند.

هم چنین نصب دوربین مدار بسته در تهران دوربین تحت شبکه، ویژگی های اضافی در سیستم امنیتی خود نسبت به سیستم امنیتی دوربین مدار بسته سنتی ارائه می دهد، امنیت بهتر و بیش تری را فراهم می کند. دوربین های تحت شبکه امکان انتقال سیگنال یا داده ها را از طریق لینک اینترنت شبکه فراهم می کنند و سیگنال های ویدئویی با کیفیت بالا ارائه می دهند. نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه به جهت داشتن کیفیت بهتر و بالا تر، ویژگی های اضافی و انعطاف پذیری که دارد به سرعت محبوبیت زیادی در بین مصرف کنندگان پیدا کرده است که روز به روز بر آن افزوده می شود. همان طور که اشاره شد در نصب دوربین مدار بسته در تهران از نوع دوربین های مدار بسته معمولی، برای انتقال تصاویر به کابل ها نیاز است.

مقاله ی هزینه ی نصب دوربین مدار بسته به طور اختصاصی از طریق شرکت اپکس ایران برای شما نوشته شده است

برای آگاهی از آن حتما روی لینک قرمز زنین و کلی لذت ببرید.

نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه

اگر بخواهیم چگونگی کارکرد دوربین مدار بسته تحت شبکه را به صورت مختصر توضیح دهیم، به این شکل می باشد که دوربین شبکه در ابتدا تصاویر را ضبط می کند، پس از آن فایل هایی که باید ارسال کند را از طریق پروتکل های استاندارد شبکه فشرده می کند. دستگاهی به نام NVR وجود دارد که توسط آن فیلم های همه این دوربین ها در این ضبط کننده ویدئو شبکه ضبط می شود.

*دستگاه NVR را می توان مانند یک رایانه با نرم افزار مدیریت فیلم شناخت.

اغلب دوربین های شبکه به سبب سنسور های حرکتی و پنل مدیریتی تحت وب که دارند، امکان تنظیم و مشاهده از هر مرورگر وب را فراهم می کنند. در ادامه باید گفته شود که دستگاه NVR به صورت دیجیتالی تصاویر ویدئویی را ضبط می کند، و سپس آن ها را به سیگنال IP قابل ارسال توسط شبکه های ITمانند شبکه های محلی و گسترده و اینترنت تبدیل می کند.

در مجموع دستگاه NVR ترکیب مجموع یک ضبط کننده فیلم به صورت دیجیتال و یک شبکه ویدئو سرور است. شما با نصب دوربین مدار بسته در تهران و با استفاده از این ترکیب، این امکان را پیدا می کنید که هر کجا هستید، بتوانید به فیلم ضبط شده و حتی زنده دوربین شبکه (IP) خود دسترسی پیدا کنید.

اجزای تشکیل دهنده ی دوربین مدار بسته

 1. پایه (محلی که دوربین مدار بسته را به سقف اتصال می دهد)
 2. بدنه اصلی دوربین
 3. محفظه عبور کابل
 4. براکت (برای چرخش ۳۶۰ درجه دوربین نقش مهمی را ایفا می کند)
 5. دستگاه NVR
 6. حس گر نورسنج
 7. لامپ مادون قرمز
 8. لنز (متحرک و ثابت)
 9. کابل شبکه
 10. لوله فلکسی
 11. سوئیچ

   12.مودم

 1. دیافراگم (نور ورودی و خروجی به دوربین مدار بسته را تنظیم می کند)

   14.سنسور دریافت تصویر دوربین مدار بسته (این قسمت یکی از مهم ترین بخش های دوربین است که میزان نور دریافتی توسط دوربین را تنظیم می کند و سپس به پردازنده تصویر ارسال می کند)

نصب دوربین مدار بسته در تهران

هنگامی که قصد نصب دوربین مدار بسته در تهران و یا تصمیم به خرید دوربین مداربسته تحت شبکه دارید، باید به نکاتی توجه کنید؛

باید محدوده و فاصله ای که دوربین مدار بسته توانایی انتقال تصاویر آن به شکل واضح و دقیق را دارد، مورد بررسی قرار دهید.

نحوه ذخیره ویدئو ها را بررسی کنید، هم چنین مقدار فضایی که برای ذخیره سازی آن ها نیاز است به چه مقدار می باشد.

پهنای باند اینترنتی که برای فعال شدن و کار کردن نیاز دارد، چقدر است.

آیا طبق استاندارد های روز، رمز گذاری داده های آن انجام می شود؟

مکانی که قصد نصب دوربین مدار بسته در تهران را در آن دارید، چه ویژگی هایی دارد؟ فضای باز است و یا بسته. محیط بیرونی و یا درونی.

ما در شرکت اپکس ایران، اطلاعات زیادی را در زمینه ی دوربین مدار بسته برای شما فراهم آورده ایم  که می توانید با مطالعه ی مطالب ما اطلاعات خود را کاملا به روز کنید و همچنین دوربین مدار بسته ی خود را از شرکت ما خریداری کنید.

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.