وایرلس چیست

وایرلس چیست و چه کاربردی دارد؟

از بیشتر افراد اگر بپرسی وایرلس چیست؟ دقیقا نمی دانند چقدر نفوذ پیدا کرده است و تنها به یاد اینترنت بی سیم می افتند. اما باید بدانیم که وایرلس فقط محدود به اینترنت نیست. امروزه این تکنولوژی بدون سیم بر روی بسیاری از لوازمی که در گذشته به صورت سیمی بودند توسط شرکت ها پیاده شده است.

در گذشته نه چندان دور برای این که از ابزار و لوازم الکترونیک خاصی که مستلزم وصل شدن به یک سیستم بودند بشود استفاده کرد حتما باید از طریق سیم به آن متصل می شدید. متصل شدن با سیم  مشکلاتی را داشت. همین ایرادات سبب شد تا وایرلس اختراع شود.

یکی از مشکلاتی که لوازم سیمی داشتند این بود که کاربر را محدود می کردند، مثلا اگر سیم وسیله کوتاه بود کاربر نمی توانست به آسانی با آن کار کند و گاهی در حالی که اذیت بود مجبور می شد به فعالیتش ادامه بدهد.

سیم ها به مرور زمان دچار پارگی، شکستگی یا قطعی می شدند و این موارد سبب می شد تا کاربر به دنبال رفع ایرادات آنها برود البته شاید قابل حل می بود. گاهی سیم بعضی از لوازم از نزدیک ترین نقطه اتصال به دستگاه دچار ایراد می شد و عملا وسیله را بلا استفاده می کرد.

این چنین مشکلاتی سبب شد وایرلس توسط دانشمندان اختراع شود تا زندگی بهتر و روان تر از قبل به جریان بیفتد. ظهور وایرلس نه تنها زندگی را ارتقا بخشید بلکه موجب شد تا دستگاه ها نسبت به قبل از لحاظ تکنولوژی رشد زیادی بکنند.

وایرلس چیست

در ادامه مقاله برای این که بهتر درک کنید وایرلس چیست آن را تعریف کرده و کاربردهایی که امروزه پیدا کرده است را برای شما نام می بریم و مختصری که در این مقاله بگنجد شرح می دهیم تا شما خواننده عزیز و گرامی با آن آشنا شوید.

وایرلس چیست؟

نوعی ارتباط بی سیم است. با این تکنولوژی می شود از طریق دکل ها و مودم ها اینترنت را بدون این که سیمی در کار باشد دریافت کرد، این نوع ارتباط بسیاری از ابزار و لوازم ارتباطی را به هم ارتباط داده است و سیم را از چرخه حذف کرده است تا کاربران بسیار راحت تر بتوانند از لوازم الکترونیکی استفاده کنند.

برای این که بهتر درک کنید وایرلس چیست دانستن این نکته هم بد نیست که بدانید فرکانسی که این نوع از ارتباط بر روی آن فعال است فراتر از میزان شنوایی گوش ما آدم هاست برای همین نمی توانیم این فرکانس را بشنویم و تاثیر مخربی روی ما نمی گذارد.

کاربردهای وایرلس

ارتباط بی سیم یا وایرلس جزو جدایی ناپذیر زندگی آدم ها شده است به هر طرف که سر بچرخانی رد پایی از آن دیده می شود. این نوع ارتباط زندگی را راحت تر کرده است و سبب پیشرفت لوازم ارتباط جمعی و الکترونیکی شده است. در ادامه کاربردهایش را نام برده و مختصر توضیح می دهیم.

اینترنت:

یکی از مواردی که کمک می کند بفهمیم وایرلس چیست اینترنت است. اینترنت یکی از پر کاربردترین ابزار ارتباط جمعی در دنیاست. تا اسم وایرلس را بیاوری افراد به یاد اینترنت بی سیم می افتند. در گذشته نه چندان دور اینترنت به صورت سیمی بود یعنی باید با یک مودم دایلاپ به تلفن متصل می شدی و از ان طریق به اینترنت که از طریق خطوط سیمی در دسترس بود وصل می شدی.

امروزه تلفن همراه اختراع شده است که بی سیم به اینترنت دسترسی دارد. اینترنتی که از طریق مودم به خطوط تلفن وصل می شود برای انواع دستگاه مثل تلفن همراه، تبلت، لب تاپ و هر دستگاهی که دریافت کننده وایرلس داشته باشد از طریق مودم قابل اشتراک گذاری است.

موارد بالا گفته شد تا بدانید که میزان نفوذ شبکه وایرلس تا چه اندازه است و به چه میزان زیادی در حال استفاده شدن است. وایرلس در کشورهای پیشرفته تا اندازه ای رشد کرده است که برای شهرهایشان وایرلس شهری راه اندازی کرده اند. این نوع ارتباط به علت بی سیم بودن و راحتی دسترسی بسیار طرفدار پیدا کرده است.

هدفون ها:

یکی دیگر از مواردی که به فهمیدن وایرلس چیست کمک می کند هدفون ها هستند. در گذشته هدفون ها برای این که مورد استفاده قرار گرفته و با آن به موسیقی گوش داده شود باید از طریق سیم به دستگاه ضبط یا وایکمن وصل می شدند.

از زمانی که تکنولوژی وایرلس اختراع شده است هدفون ها به صورت بی سیم به دستگاه ها وصل می شوند و لذت گوش دادن موسیقی را برای افراد دو چندان کرده اند، زیرا دیگر یک سیم اضافه آویزان نیست که موجب آزار استفاده کننده شود.

چاپ گرها:

یکی دیگر از دستگاه هایی که مجهز به این تکنولوژی نوین شده است و به فهمیدن این که وایرلس چیست کمک می کند چاپ گرها هستند. در گذشته برای این که به چاپ گر فرمان چاپ داده شود از طریق سیم به پشت کامپیوتر باید متصل می شد.

 

وایرلس چیست

مطالعه بیشتر: خرید دوربین در شمس آباد

امروزه به واسطه بودن وایرلس از طریق کامپیوتر یا موبایل از راه دور می شود به چاپ گر فرمان چاپ داد. ارتباط بی سیم باعث شده تا کار چاپ کردن راحت شود و نیاز به وصل کردن آن از طریق سیم و شناساندن آن به سیستم مربوطه نیست.

تلویزیون های هوشمند:

یکی دیگر از مواردی که ما را به این درک می رساند وایرلس چیست و چقدر کارها آسان شده است تلویزیون های هوشمند هستند. امروزه تلویزیون های هوشمند به این تکنولوژی مجهز شده اند تا بتوانند خود را به اینترنت متصل کنند.

و دیگر این که دستگاه هایی مثل تبلت، فبلت و گوشی های هوشمند از این طریق بتوانند عکس و فیلم های خود را بر روی صفحه تلویزیون هوشمند به اشتراک گذاشته تا برای افراد حاظر به نمایش در بیاید تا با کیفیت بهتری تماشا کرده و نهایت لذت را ببرند.

موس و کیبورد کامپیوتر:

موس و کیبورد از دیگر تجهیزاتی هستند که کمک می کنند بفهمیم وایرلس چیست و امروزه چقدر در میان مردم جا افتاده و کارایی دارند. در گذشته موس و کیبورد هم با سیم به کامپیوتر متصل می شدند و گاهی بودن سیم مایه آزار کاربران هنگام فعالیت می شد.

تکنولوژی وایرلس به داد کاربران رسید و آنها را از دست آزار سیم هایی که باعث محدودیت می شد نجات داد. سوای از آزار سیم ها بعد از مدت طولانی دچار ایراد می شدند و باعث از کار افتادن تجهیزات می شدند. در تجهیزات وایرلس دیگر این مشکلات پیش روی استفاده کنندگان نیست و از هر جهت خیالشان آسوده شده است و می توانند به راحت به کارهای روزانه خود برسند.

دسته های بازی کنسول ها و کامپیوتر:

یکی از مواردی که امروزه از تکنولوژی وایرلس برای برقراری ارتباط با دستگاه استفاده می کنند دسته های بازی هستند. در گذشته دسته های بازی مثل بسیاری از لوازم دیگر از طریق سیم به دستگاه خود متصل می شدند.

سیم سوای از مشکلاتی مثل خرابی و پارگی، مشکلاتی مثل محدود بودن دست بازیگر در هنگام بازی کردن و درگیر این بودن بازیکن که سیم تا چه اندازه اجازه دوری از دستگاه را می دهد. سیمی بودن دسته بسیار آزار دهنده بود اما وایرلس به داد رسید تا بازیکنان با خیال راحت و آسوده فقط روی بازی خود تمرکز کنند. همین نکته نشان می دهد که وایرلس چیست و چرا امروزه اینقدر کاربرد پیدا کرده است.

ضبط ماشین ها:

امروزه ضبط های ماشین هم از تکنولوژی وایرلس بهره می برند. در گذشته نه چندان دور برای این که یک آهنگ از ضبط ماشین پخش شود باید درون آن نوار کاست، یا سی دی می گذاشتید اما کمی بعدتر اوضاع کمی بهتر شد و از طریق درگاه USB با وصل کردن یک فلش میشد به موسیقی گوش داد.

امروزه اوضاع بسیار بهتر از قبل شده است تلفن های همراه از طریق وایرلس می توانند به ضبط ماشین متصل شده و آهنگ مورد نظر را پخش کنند. همین نکته خود کمک می کند شما بفهمید وایرلس چیست و چقدر در زندگی روزمره امروز کاربرد دارد.

سیستم موقعیت یاب جهانی:

یکی دیگر از مواردی که امروزه از طریق سیستم وایرلس اطلاعات خود را با دستگاه هایی مثل تلفن همراه، تبلت و غیره به اشتراک می گذارد تا موقعیت مکانی افراد بر روی کره زمین مشخص شود تکنولوژی GPS است که توسط ارتش ایالات متحده آمریکا اختراع شده است.

این تکنولوژی به افراد کمک می کند از طریق نقشه هایی که در اختیار دارند بدانند در همه حال در کدام نقطه زمین ایستاده اند تا راه را گم نکنند. این تکنولوژی تا آنجا پیشرفت کرده است که امروزه خطوط تاکسی بر مبنای آن در اقسا نقاط جهان راه اندازی شده است. همین نکته خود نشان می دهد که وایرلس چیست و چقدر برای انسان امروز کاربرد دارد.

برای کسب اطلاعات و دریافت خدمات اینترنت

به صفحه ی اختصاصی اینترنت در شهرک صنعتی شمس آباد شرکت اپکس مراجعه فرمایید

وایرلس چیست

اسپیکرها:

یکی دیگر از مواردی است که می تواند کمک کند بهتر درک کنیم وایرلس چیست و چرا اینقدر کاربرد دارد اسپیکرها هستند. در گذشته از طریق سیم به کامپیوتر و دیگر چیزها وصل می شدند اما امروزه وایرلس کمک کرده به آسانی از راه دور متصل شوند و لذت استفاده از خود را برای کاربران افزایش دهند.

در انتها

در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید وایرلس چیست و اختراعش چه کمک مهمی به کاربران لوازم الکترونیک کرده است تا به آسودگی بتوانند از تکنولوژی استفاده کرده و از آن لذت بیشتری ببرند. قطعا ارتباط بی سیم انقلابی در استفاده از تکنولوژی است که زندگی انسان ها را راحت تر کرده و بهبود بخشیده است.

شرکت اپکس ایران ارائه دهنده ی اینترنت وایرلس در سر تا سر ایران می باشد.برای دریافت خدمات با کارشناسان اپکس ایران در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.