وایرلس

8 مکان مناسب برای استفاده از اینترنت پرسرعت

نام دیگری که بر روی وایرلس گذاشته اند ارتباط بدون سیم یا بی سیم است. نوعی ارتباط است که از طریق امواج دستگاه هایی مثل گوشی و تبلت را به اینترنت متصل می کند. این مدل از ارتباط به اندازه ای محبوب است که جای مدل سیمی را در سطح گسترده گرفته است.

استفاده از اینترنت بی سیم خیال استفاده کننده را به اندازه ای راحت کرده است که در هر حالی ایستاده، نشسته یا خوابیده به شبکه اطلاعات دسترسی دارد و به تبادل ارتباط با محیط پیرامونش می پردازد.

اولین شبکه بی سیم در دهه هفتاد میلادی در دانشگاه هاوایی آمریکا اجرا شد. بعد از آن بود که مرور شبکه های 2G چند سال بعد و بعد شبکه وای فای در دهه نود میلادی اجرایی شدند و امروزه به تمام نقاط کره زمین نفوذ کرده اند.

وایرلس

این مدل از ارتباط به علت سهل و آسان بودنش به همه جا نفوذ کرده است و مردم در حال استفاده کردن از آن هستند. البته در سال های اخیر مقالات زیادی در مورد ضرر امواج بی سیم در روزنامه ها و مجلات نوشته شده است.

علارقم هشداری که بعضی از طرفداران محیط زیست در مورد این مدل از ارتباطات داده اند ولی همچنان به علت محبوبیتی که دارد در حال رشد کردن است و هر روز بر میزان استفاده کنندگان آن افزوده می شود.

در ادامه مقاله وایرلس را برای شما خوانندگان عزیز تعریف کرده و در جاهایی که کاربرد پیدا کرده است را نام برده و اندکی برای آشنایی شما توضیح می دهیم تا پی به ضریب نفوذش در دنیای پیرامونمان ببرید.

پیشنهاد می کنم حتما مقاله ی  8 نکته ی اساسی در خرید اینترنت بدون سیم را مطالعه بفرمایید.

 

وایرلس چیست؟

نوعی ارتباط بدون سیم است که مردم دستگاه های خود را از طریق امواجی با فرکانس خاص به شبکه اینترنت متصل می کنند و به تبادل اطلاعات با دنیای پیرامونشان می پردازند و یا آن را به اشتراک می گذارند.

این سبک از ارتباط به قدری محبوبیت پیدا کرده است که بسیاری از دستگاه های الکترونیکی از آن برای آسان تر وصل شدن بهره می برند و کارخانه های تکنولوژی آن را بر روی دستگاه های خود به کار برده اند و مورد استقبال مشتریانشان قرار گرفته اند.

دلیل پر کاربرد شدن وایرلس چیست؟

هیچ چیز در دنیا ثابت نیست همه چیز رو به جلو حرکت می کند. دنیای امروز به سمتی حرکت می کند تا زندگی را برای افراد جامعه تسهیل کند. یکی از مواردی که باعث آسانی شده است همین نوع ارتباط است که مورد استقبال بیشتر مردم قرار گرفته است.

ارتباطی که در آن هیچ گونه سیمی به کار نرفته باشد آزادی عمل زیاد را برای استفاده از دستگاه ها به افراد می دهد. نمونه بسیار عالی از آن را در دسته ها و کنسول های بازی می بینیم که دیگر بازیکنان درگیر فاصله از دستگاه و کوتاهی سیم نیستند و تمام توجه شان معطوف به بازی می شود.

چه جاهایی وایرلس پرکاربرد شده است:

ارتباط بی سیم امروزه به هر جایی که فکرش را بکنید نفوذ کرده است. از سازمان ها، دانشگاه ها و رستوران ها و غیره… این نوع از ارتباط باعث شده تا مردم از سبک زندگی افراد اطرافشان بیش از پیش آگاه شوند و اخبار سریع تر از گذشته در اختیار همگان قرار بگیرد. در ادامه جاهایی که وایرلس کاربرد پیدا کرده را نام برده و مختصر توضیح می دهیم.

سازمان ها و ادارات دولتی یا خصوصی:

امروزه ارتباط وایرلس راه خود را به سازمان ها و ادارات هم باز کرده است تا بسیاری از کارها نسبت به گذشته راحت شود و بهتر از قبل پیش برود. در گذشته اپراتور دوربین ادارات برای این که بتواند دوربین ها را چک کند فقط باید جلوی مانیتور می بود تا از اوضاع جاهای تحت پوشش دوربین اطلاع داشته باشد.

اما امروزه در حالی که دارد در محیط های دیگر گشت می زند از طریق یک تبلت با ارتباط بی سیم می تواند به دیگر دوربین ها دسترسی داشته باشد و هر دو کار را با هم انجام دهد. این خاصیت تکنولوژی بی سیم است که کارها را راحت کرده است.

مراکز دانشگاهی:

دانشگاه یکی از مراکزی است که در آن تولید علم می شود و نیاز به ارتباط با مراکز دانشگاهی دیگر دارد تا بتوانند از لحاظ علمی با هم تبادل اطلاعات کنند.

امروزه ارتباط بی سیم سبب شده است تا این ارتباط به راحتی شکل بگیرد.

امروزه در محیط هر دانشگاهی اینترنت وایرلس در اختیار اعضای هیئت علمی و دانشجویان از طریق واحد ارتباطات و فن آوری دانشگاه قرار می گیرد.

معمولا به هر دانشجو یا هیئت علمی یک یوزر با پسورد داده می شود تا بتواند در محیط های علمی و دانشگاهی به تبادل و تولید علم بپردازند و موجب پیشرفت علمی شوند.

وایرلس

اگر که دوست دارین بیشتر درمورد اینترنت در شهرک صنعتی شمس آباد  بدونین حتما روی این لینک قرمز بزنین و کلی مطلب جدید یاد بگیرید.

کتابخانه ها:

یکی از جاهایی که از دیر باز مورد توجه افراد اهل مطالعه بوده است کتاب خانه های عمومی و ملی هستند. این کتاب خانه ها در گذشته برای نگهداری اسناد و یک نسخه از کتاب ها مجبور بودند آنها را به صورت فیزیکی نگهداری کنند تا اگر کسی خواست روزی به آنها دسترسی پیدا کند بتواند از آرشیوشان بهره مند گردد.

امروزه تکنولوژی کارها را تسهیل کرده است کتاب خانه ها برای این که فضای کمتری را به کتاب اختصاص بدهند آنها را به صورت الکترونیک در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند.

تعداد سیستم های کتابخانه ها محدود است و ممکن است تعداد مراجعه کننده زیاد باشد برای همین در محیط خود کتابخانه اینترنت وایرلسی را در اختیار مراجعان می گذارند که فقط با آن می شود به محیط الکترونیک کتابخانه مراجعه کرده و از مزایایش بهره برد.

گیم نت ها:

در گذشته دسته های بازی با سیم به کنسول ها متصل می شد تا کاربران با آن بازی کرده و از اوقات خود لذت ببرند. یکی از ایراداتی که دسته های سیمی داشتند این بود که بازیکنان را محدود می کردند و نمی توانستند زیاد از دستگاه دور شوند.

ایراد دیگر این بود که سیم ها به مرور زمان دچار پارگی یا قطع شدگی می شدند و ممکن بود وسط بازی بر روی اعصاب بازیکن راه بروند. اما به مرور زمان کنسول ها پیشرفت کردند و دسته های خود را با تکتولوژی وایرلس به کنسول متصل کردند تا ایراداتی که به آن اشاره شد برای بازیکنان پیش نیاید. ارتباط بی سیم سبب شد به تعداد مشتریان گیم نت ها بیش از گذشته افزوده شود.

وایرلس

رستوران ها و تالارها و هتل ها:

امروزه بسیار پیش می آید بر روی شیشه رستوران ها یا تالارها مشاهده می کنید که نوشته شده اینترنت وایرلس برای مشتریان رایگان است. صاحبان این کسب و کارها به مرور زمان پی برده اند که ارائه اینترنت رایگان بر میزان مشتریانشان می افزاید.

با دادن این گونه خدمات مشتریان رغبت پیدا می کنند به سمت آنها بروند. برای مشتری زمانی که مشغول به سفر است بسیار اهمیت دارد به اینترنت دسترسی پیدا کند تا بتواند جاذبه ها را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارد.

در واقع اینترنت رایگان بی سیم به نوعی موجب می شود به صورت کاملا رایگان تبلیغ آن رستوران یا تالار یا هتل برای دیگران از طریق مشتریان شان انجام شود. مشتریان از این خدمت رایگان بهره می برند و با رضایت سفر خود را به یاد خواهند آورد.

مراکز تجاری:

یکی از جاهایی که امروزه از ارتباط وایرلس برای متصل شدن به اینترنت و سیستم دوربین مدار بسته دارد بهره می گیرد مراکز تجاری است. بعضی از این مراکز دیده شده است که برای جذب مشتری اینترنت را در محیط خود در اختیار آنها قرار داده اند.

و دیگر استفاده ای که ارتباط بی سیم در این مراکز دارد برای استفاده تیم امنیتی است تا با یک تبلت یا گوشی به راحتی بتواند به سیستم مانتورینگ دوربین مدار بسته دسترسی پیدا کرده و امنیت مرکز را بهتر از قبل در هر حالی تامین کنند.

همایش ها و گردهمایی ها:

در چنین نشست هایی مامولا افرادی حضور پیدا می کنند که به دنبال به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه خاصی یا محصول خاصی هستند. مامولا برگزار کنندگان همایش یا گردهمایی امکان دسترسی رایگان افراد به اینترنت وایرلس را برای همه افراد حاظر مهیا می کنند تا هم تبلیغ همایش شود و هم این که حاظران بتوانند از طریق اینترنت به بعضی اطلاعات برای درک بهتر موضوع همایش دسترسی پیدا کنند.

مراکز تکنولوژی و دانش بنیان:

مراکزی که در آن آموزش تکنولوژی داده می شود یا تولید می شود بسیار ضروری است که از طریق اینترنت بی سیم با مراکز مشابه خود در داخل یا خارج از کشور ارتباط داشته و به تبادل اطلاعات و دانش دست بزنند.

تبادل اطلاعات سبب می شود تا در بسیاری از مواقع یک سری از گره های علمی رفع شود و این مراکز در مسیر پیشرفت و توسعه بر روی غلتک بیفتند. ارتباط بی سیم جزو لاینفک دنیای امروز شده است و کمتر جایی است که آن را نتوان مشاهده کرد.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید اینترنت و ارتباط وایرلس به همه جا نفوذ کرده است. این نفوذ به اندازه ای است که در زندگی روزمره آدم ها هر طرف را که نظر کنی حضور دارد و کاربردهایش را در هر جایی که فکرش را بکنید پیدا کرده است.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه وصل و راه اندازی اینترنت و ارتباط بی سیم این آمادگی را دارد تا با سازمان ها و شرکت ها همکاری کند. برای به دست آوردن اطلاعات کافی به آدرس https://apexiran.ir مراجعه کنید و یا با واحد پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.