پهنای باند چیست

پهنای باند چیست؟ و سوالات متداول دیگر در این مورد

تکنولوژی در همه جنبه های زندگی بشر امروز دخالت دارد. کمتر جایی است که رد پایی از آن مشاهده نگردد. امروزه اینترنت یکی از تکنولوژی هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.در گذشته اینترنت به صورت تلفنی فقط قابل استفاده بود اما به واسطه پیشرفتی که در طول زمان اتفاق افتاد. اینترنت را در جاهایی مثل کوهستان و ساحل هم می توان دریافت کرد.

به قدری این تکنولوژی مورد استقبال قرار گرفته است که بسیاری از کارها و تجارت ها فعالیت خود را بر روی آن گسترش دادند. سوای از فروشگاه فیزیکی به فروشگاه مجازی هم مجهز شدند تا بر میزان سودشان افزوده گردد.امروزه بسیاری از شرکت های تولیدی و کارخانجات هم از اینترنت برای بهبود امنیت و دیگر موارد بهره می برند. استفاده از اینترنت سبب شده تا یک سری آگاهی ها جهت استفاده و خرید آن ضروری باشد.

یکی از این آگاهی ها دانستن اصطلاحات تخصصی مربوط به اینترنت و شبکه است. دانستن این موارد کمک می کند تا مشتری در زمان خرید بداند دقیقا باید به دنبال چه چیزی باشد و هزینه نابجا نکند.

برای دریافت خدمات اختصاصی، به صفحه ی اینترنت در شهرک صنعتی شمس آباد در وب سایت اپکس ایران مراجعه کنید

پهنای باند چیست

یکی از این موارد که دانستن در موردش ضروری می باشد پهنای باند می باشد. دانستن پهنای باند چیست کمک می کند تا شرکت ها به ضرورت پهنای باند اختصاصی برای خود پی ببرند و دنبال پهنای باند اشتراکی نروند.تاجران و کارخانجات اصلا اولین سوالی که در زمان خرید اینترنت باید به آن توجه ویژه کنند “پهنای باند چیست” می باشد. توجه و دانستن در این مورد به آنها کمک می کند تا پهنای باند قوی تر از نمایندگی ها تهیه کنند و جهت پیش بردن کارهای شرکت از آن بهره ببرند.

در ادامه این مقاله کوتاه برای شما خواننده گرامی پهنای باند چیست را توضیح داده و به سوالاتی که ذهن شما را در این زمینه روشن می کند نیز پاسخ می دهیم باشد که مقاله مورد توجه تان قرار بگیرد.

پهنای باند چیست؟

به تلفیق میزان ظرفیت شبکه و سرعت برای انتقال داده بین دو کامپیوتر در دو نقطه دور از هم اصطلاحا پهنای باند گفته می شود. پهنای باند اشتراکی است یا اختصاصی است. برای تهیه کردنش باید به سراغ نمایندگی های مجاز شرکت های آی اس پی رفت.

پهنای باند اختصاصی چیست؟

دانستن در مورد پهنای باند اختصاصی کمک می کند تا بهتر از قبل شما خواننده عزیز پی ببرید پهنای باند چیست و چرا استفاده از آن ضروری است. پهنای باند اختصاصی عین اتوبانی است که فقط در اختیار یک ماشین باشد. ترافیکی در کار نیست، کارها با سرعت بیشتر پیش می رود. سرعت ارسال و دریافت کاملا متوازن و مناسب است. شرکت ها با استفاده از پهنای باند اختصاصی کارهایشان به خوبی پیش می رود.

پهنای باند اشتراکی چیست؟

و اما پهنای باند اشتراکی عین اتوبانی است که در آن غیر از ماشین شما کلی ماشین دیگر هم در حال عبور و مرور است. اتوبانی که تعداد زیادی ماشین در آن باشد قطعا احتمال ترافیک و کندی در فعالیت پیش می آید. پهنای باند اشتراکی بزرگ ترین مزیتش این است که از لحاظ قیمت بسیار به صرفه است ولی برای فعالیت های شرکت ممکن است میزان ترافیک شبکه اش مناسب نباشد و نتواند امنیت را مثل اینترنت اختصاصی تامین کند.

وظیفه پهنای باند چیست؟

پهنای باند عین اتوبانی است که ماشین ها در آن به حال حرکت هستند. هر چه این اتوبان خلوت تر باشد شرکت های استفاده کننده در زمینه ارسال یا دریافت اطلاعات سریع تر عمل می کنند و به سمت اهداف خود حرکت می کنند.بزرگ ترین وظیفه پهنای باند رساندن سریع تر اطلاعات ارسالی و دریافتی شرکت ها به مقصد از پیش تعیین شده است. در واقع هر چه پهنای باند اختصاصی تر و خلوت تر باشد شرکت ها بهتر به این مهم دست می یابند.

پهنای باند چه کاربردهایی دارد؟

برای این که بدانید پهنای باند چیست ضرورت دارد تا بدانید کاربردهایش چیست. در ادامه به این موارد اشاره می کنیم تا ذهن شما روشن شود.

  1. دریافت سریع تر اطلاعات
  2. ارسال سریع تر اطلاعات
  3. برقراری امنیت شبکه
  4. رساندن شرکت ها به اهدافشان
  5. کنترل دقیق و بهتر شرکت بر فعالیت هایش

فرمول محاسبه پهنای باند به چه صورت است؟

از ترکیب کنار هم قرار دادن سرعت و ظرفیت شبکه پهنای باند محاسبه می شود. اگر در شبکه ای پنج فایل همزمان با نهایت سرعت قابل انتقال باشد پهنای باند پنج است اگر دو فایل با نهایت سرعت قابل انتقال باشد سرعت دو است. در واقع پهنای باند تلفیق سرعت و ظرفیت است.

میزان استفاده کنندگان اینترنت در ایران چقدر است؟

امروزه کمتر نقطه ای در میهن عزیزمان ایران است که به اینترنت متصل نشده باشد. شرکت های مختلف زیر ساخت ها را برای متصل شدن آحاد جامعه به اینترنت به وجود آورده اند. امروزه در حدود هشتاد تا نود درصد جمعیت ایران از اینترنت استفاده می کند.بیشتر جمعیت کشور از طریق گوشی های هوشمند به اینترنت متصل هستند و از مزایایش بهره می برند. دومین مورد استفاده کننده ADSL خانگی است. در مجموع کمتر نقطه ای هست که به اینترنت دسترسی پیدا نکرده باشد.

چرا زیاد بودن پهنای باند اینترنت در ایران ضروری است؟

در بالا برای شما گفتیم پهنای باند چیست و در اینجا قرار است بگوییم چرا زیاد بودنش ضرورت دارد. در کشور ایران جمعیت استفاده کننده اینترنت زیاد است و اگر شرکت ها پهنای باند را بالا نبرند امکان استفاده مناسب از اینترنت برای شرکت ها و افراد نخواهد بود. شرکت ها با ایجاد کردن ظرفیت بیشتر سعی می کنند تا خدمات مناسبی را در اختیار استفاده کنندگان قرار دهند تا کارها بهتر پیش برود.

چگونه باید پهنای باند اختصاصی تهیه کرد؟

پهنای باند اختصاصی یک مزیت بزرگ به حساب می آید، شرکت ها برای این که پهنای باند اختصاصی تهیه کنند باید به سراغ نمایندگی های مجاز بروند و از طریق آنها اقدام کنند.

برای دریافت خدمات اختصاصی از شرکت اپکس ایران، می توانید به صفحه ی اختصاصی پهنای باند اختصاصی مراجعه فرمایید.

پهنای باند چیست

توصیه می کنم حتما مقاله ی تعرفه پهنای باند اختصاصی را مطالعه بفرمایید.

برخی از سوالات پر تکرار

آیا سرعت پهنای باند اختصاصی از اشتراکی بیشتر است؟

پهنای باند اختصاصی فقط در اختیار یک مصرف کننده است و قطعا سرعت و کیفیت مناسبی دارد. دانستن این که پهنای باند چیست خود به تنهایی پاسخ همین سوال است. در پهنای باند اشتراکی دیگران هم از باند استفاده می کنند و سرعتش پایین تر است.

آیا پهنای باند اختصاصی به مصرف کننده خانگی هم واگذار می شود؟

در بالا دانستید پهنای باند چیست و با بعضی از مزایایش آشنا شدید اما باید این مورد را هم در جریان باشید که پهنای باند اختصاصی فقط به شرکت ها، ارگان ها و جاهایی که خانگی نباشند واگذار می شود. دلیلش را باید از مراجع ذی ربط مثل مخابرات و غیره پرسید.

تهیه پهنای باند اختصاصی که در شهرک شمس آباد به چه صورت است؟

برای تهیه کردن پهنای باند اختصاصی در شمس آباد باید به سراغ نمایندگی های مجازی رفت که اقدام به نصب دکل مخابراتی در شهرک کرده اند. با آنها برای استفاده از پهنای باند اختصاصی به توافق رسید و قرارداد امضا کرد.

تفاوت سرعت اینترنت با پهنای باند چیست؟

پهنای باند با سرعت متفاوت می باشد. سرعت یکی از زیر مجموعه های پهنای باند است. در تعریف پهنای باند اختصاصی یکی از مزایا سرعت است که در اختیار استفاده کننده قرار می گیرد سوای مزایای دیگری که دارد. متاسفانه بعضی از فروشندگان اینترنت در زمان تبلیغ سرعت را همان پهنای باند به مشتری معرفی کرده و او را گمراه می کنند.

برای راه اندازی پهنای باند اختصاصی در شمس آباد تهیه تجهیزات بر عهده چه کسی است؟

پهنای باند اختصاصی در شمس آباد از طریق نمایندگی ها قابل تهیه است. در زمان امضای قرارداد این موارد مشخص می شود. ممکن است شرکتی بگوید تجهیزات را خودش نصب می کند و راه اندازی با نمایندگی باشد.

آیا ضمانتی برای بالا بودن کیفیت پهنای باند به مشتری ارائه می شود؟

در بالا دلیل این که سعی کردیم بدانید پهنای باند چیست این بود که شما با مفهوم کیفیت آشنا شوید. قطعا کیفیت پهنای باند اختصاصی بالا است و تضمین کیفیت در زمان بستن قرارداد به مشتری داده می شود تا خیالش راحت باشد.

آیا خدمات پهنای باندی که ارائه می شود به روز است؟

نمایندگی هایی که در شهرک های صنعتی دفتر دارند و خدماتی که ارائه می دهند منطبق با آخرین دستاوردهای تکنولوژی و فناوری است و از این جهت مشتریان نگرانی نباید داشته باشند.

آیا بعد از تهیه پهنای باند اختصاصی پشتیبانی نمایندگی 24 ساعته است؟

آشنایی با مفهوم پهنای باند اختصاصی چیست کمک کرد تا بفهمید کیفیت یعنی چه، بنا براین وقتی که پهنای باند اختصاصی از نمایندگی ها خریداری می کنید نباید نگران پشتیبانی اش باشید. نمایندگی ها هر کاری می کنند تا کیفیت اینترنتی که دریافت می کنید از هر نظر عالی باشد تا رضایتتان جلب شود.

پهنای باند چیست

در انتها

همان طور که در مقاله بالا متوجه شدید دانستن پهنای باند چیست کمک بزرگی می کند تا شرکت ها زمان تهیه اینترنت به سراغ نوع اختصاصی اش بروند زیرا یک پهنای باند اختصاصی کارهای آنها را بهتر پیش برده و امنیت شبکه و تارنمای آنها را تامین می کند.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه واگذاری انواع پهنای باند اختصاصی و اشتراکی در شمس آباد این آمادگی را دارد تا خدماتش را در اختیار شرکت ها قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر کافی است به آدرس سایت ما به نشانی اینترنتی https://apexiran.ir مراجعه کرده و یا با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.