چک لیست نگهداری دوربین مداربسته

معرفی چک لیست نگهداری دوربین مداربسته

تمام لوازم الکترونیکی که توسط انسان ها به کار گرفته می شوند برای این که بالاترین عملکرد خود را بتوانند ارائه دهند بعد از یک بازه زمانی مشخص نیاز به تمیز کردن و رفع نقص دارند که اصطلاحا در بین اهالی فن به آن چک لیست گفته می شود.

یک سیستم الکترونیکی مثل دوربین بعد از یک مدت طولانی که فعالیت کرد عواملی مثل آب و هوا یا گرد و خاک بر روی آن اثر منفی می گذارند و دیگر مثل گذشته آن شادابی و کیفیتی را که در اول کار ارائه می دادند نمی توانند ارائه دهند.

برای این که سیستم بتواند کیفیتی مطلوب در حد گذشته داشته باشد باید توسط افرادی که در این زمینه بسیار خبره و اهل فن هستند چک شود تا ایرادات از سخت افزار و نرم افزار آن رفع گردد. رفع شدن ایرادات کمک می کند سیستم به روند صحیحی که باید بر روی آن باشد برگردد.

اگر یک سیستم به مدت زمان طولانی کار کند و تیمار نگردد ممکن است به طور ناگهان از کار بیفتد و درست زمانی که نیاز به خدماتش می باشد در دسترس نباشد. تیمار کردن به موقع یک سیستم موجب می شود از هزینه های بی هوده که ممکن است پیش بیاید جلوگیری شود.

چک لیست نگهداری دوربین مداربسته

دوربین سانل یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته در بازار ایران است که پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله دوربین سانل با ویژگی ها و انواع آن آشنا شوید.

امروزه با توجه به گران بودن سیستم های دوربین اصلا عاقلانه نیست که صبر کرد تا از کار بیفتد یا معدوم شود و بعد نسبت به درست کردن یا تعویضش اقدام کرد. چرا دندانی را که می شود با پر کردن مدت زمان فعالیتش را افزایش داد بر اثر بی توجه بودن کارش را به کشیده شدن کشید.

چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته یک کار کاملا تخصصی و فنی است و از عهده افراد نابلد به خوبی بر نمی آید. بهتر است این کار را به دست متخصصش سپرد. یک آدم نابلد نه تنها نمی تواند کارایی آن را افزایش دهد بلکه ممکن است در اثر یک اشتباه سیستم را به طور کامل از کار انداخته و یا به طور کامل معدوم نماید.

برای چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته بهتر است به سراغ شرکت هایی رفت که در انجام این کار تجربه و دانش بالایی دارند و سال ها در این زمینه فعالیت می کنند. تجربه این شرکت ها سبب می شود تا سیستم دوربین به بهترین نحو ممکن تنظیم شود و به فعالیت خود ادامه دهد.

منظور از چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته چیست؟

سیستم دوربین ها بعد از چند سال فعالیت اگر به آنها رسیدگی نشود دچار فرسودگی و ایرادات فنی می شود. برای این که معمولا کار به از کار افتادن یا خرابی سیستم نرسد افراد یا سازمان ها به سراغ شرکت هایی که بار و دانش فنی بالایی در زمینه تنظیم و تعمیر صحیح سیستم ها دارند می روند و نسبت به تیمار کردن سیستم خود اصطلاحا اقدام می کنند. تیمار کردن سبب می شود تا سیستم به فعالیت صحیح به مدت طولانی تری ادامه داده و در مواقع نیاز در دسترس سازمان ها و افراد صاحب تجارت باشد.

برای چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای این که از یک سیستم مدار بسته به خوبی نگهداری شود ضروری است تا به نکاتی توجه شود. توجه به این نکات است که کمک می کند سیستم در مسیر صحیحش به فعالیت خود ادامه دهد. در ادامه نکات را نام برده و مختصر توضیح می دهیم.

منظم چک کردن سیستم:

بسیاری از افراد صاحب تجارت و سازمان ها برقراری امنیت مکان هایشان وابسته به سیستم مدار بسته ای است که در آنجا نصب شده است. اگر بخواهند کارهایشان به درستی پیش برود برای چک کردن سیستم هایشان باید بازه زمانی مشخص کنند.

مشخص کردن بازه زمانی سبب می شود که بر اثر چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته سیستم ها به فعالیت صحیح خود ادامه دهند. مامولا سازمان ها برای این که با مشکلات ناگهانی مواجه نشوند با شرکت هایی که در انجام این کار خبره هستند قرار داد امضا می کنند تا در زمان مشخص متخصصان خود را اعزام کرده و نسبت به تیمار سیستم کارهای لازم را انجام دهند.

صحیح چک کردن:

در بسیاری از مواقع اتفاق می افتد که افراد یا سازمان ها برای تیمار سیستم خود مثلا فلانی که کمی دست به آچار است و زیر مجموعه خود سازمان می باشد را مامور انجام این کار می کنند. شخص مورد نظر با نداشتن اطلاعات کافی با آچار و چکش به جان سیستم می افتد تا آن را بهبود ببخشد. ظاهرا کارش را هم صحیح انجام داده است تا این که بعد از یک مدت سیستم ناگهان دچار اختلال عملکرد شده و یا از کار می افتد.

این قضیه را گفتم تا بدانید هر کس صرفا دست به آچار است صلاحیت این را ندارد که به جان یک سیستم تخصصی بیفتد و آن را دستمالی کند. برای چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته باید به سراغ افراد متخصص رفت وگرنه ممکن است نتیجه خوبی در پی نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات سرویس دوربین مداربسته

به صفحه ی اختصاصی سرویس و نگهداری دوربین مداربسته مراجعه فرمایید

چک لیست نگهداری دوربین مداربسته

نحوه چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته

نگهداری و تیمار دوربین مدار بسته یک کار کاملا تخصصی است و باید توسط افراد متخصص انجام شود در ادامه کارهایی که باید صورت پذیرد را نام برده و مختصر جهت آشنایی شما خواننده عزیز توضیح می دهیم.

چک کردن وصل بودن اتصالات و سیم کشی ها:

یکی از کارهایی که توسط متخصص در چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته باید انجام شود چک کردن اتصالات و سیم کشی ها است. به مرور زمان اتصالات و سیم کشی ممکن است دچار پارگی، شکستگی یا قطع شدگی شوند و اگر نسبت به رفع ایرادشان اقدام نشود دوربین ها نمی توانند بهترین عملکرد خود را ارائه داده و تصویر با کیفیت به کیس ذخیره سازی بفرستند. چک کردن آنها و رفع ایرادشان باعث می شود دوربین ها در مدار فعال مانده و به انجام وظیفه خود ادامه دهند.

چک کردن فن خنک کننده کیس ذخیره سازی:

یکی از مواردی که در چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته توسط متخصص باید به آن توجه شود سلامت فن خنک کننده است. فن خنک کننده باعث پایین آمدن دمای داخلی کیس می شود و سیستم به این صورت بهترین عملکرد خود را ارائه می دهد.

اگر فن خنک کننده به مدت طولانی از کار بیفتد ممکن است به سخت افزارهای داخل کیس آسیب غیر قابل جبران برسد. مثلا هارد ذخیره سازی یا برد دستگاه بسوزد. از بین رفتن یکی از قطعات داخلی سوای از هزینه ای که بر روی دست استفاده کننده می گذارد، اطلاعاتی که به صورت داده ذخیره شده اند هم از بین می رود و دیگر در صورت نیاز نمی توان به آنها دسترسی پیدا کرد.

چک کردن تمیز بودن سخت افزارها:

یکی از مهم ترین مواردی که در چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته توسط متخصص به آن باید توجه شود چک کردن تمیزی داخل کیس و گرد زدایی قطعات آن است. با این عمل طول عمر و کارایی دستگاه تضمین می گردد.

بسیار ضروری است که تمییز کردن توسط متخصص انجام شود زیرا یک آدم ناشی در هنگام تمیز کردن و جا زدن قطعات سخت افزاری ممکن است به آنها آسیب برساند و هزینه بر روی دست افراد و سازمان ها بگذارد. هر کاری را باید به متخصصش سپرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

تنظیم دقیق نرم افزار دوربین:

یکی از کارهایی که متخصص در زمان چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته باید انجام دهد تنظیم کردن نرم افزاری است که بر روی کیس مرکزی سیستم نصب شده است. ممکن است در اثر دست کاری افراد غیر متخصص تنظیمات به هم خورده باشد و دوربین ها بهترین عملکرد خود را ارائه ندهند اینجاست که متخصص باید نسبت به رفع آنها اقدام کند.

یا ممکن است آپدیت جدید نرم افزاری آمده باشد تا عملکرد سیستم نسبت به قبل بهبود پیدا کند. متخصص سیستم را آپدیت می کند و دوربین ها را تست می کند تا عملکردشان را بسنجد. هدف متخصص از انجام این کارها این است که خدمات مناسب ارائه دهد تا رضایت مشتریان جلب شود برای همین ضروری است برای تنظیم دوربین به سراغ آنها رفت.

مقاله ی نحوه دوربین مداربسته را حتما مطالعه بفرمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

چک لیست نگهداری دوربین مداربسته

تنظیم کردن زاویه دوربین ها

یکی از مواردی که در زمان چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته توسط متخصص باید به آن توجه ویژه شود زاویه دوربین ها است. تنظیم بودن زاویه دوربین سبب می شود تا نقطه کور ایجاد نشده و امنیت مکان حفظ باشد.

حتما به مقاله ی خدمات پشتیبانی دوربین مداربسته سر بزنید.

چک کردن تاریخ و زمان بر روی مانیتور

یکی از مواردی که متخصص در چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته به آن توجه کند تنظیم بودن تاریخ و زمان است. تنظیم بودن تاریخ و زمان باعث می شود زمانی که به اطلاعات روز خاص و ساعتش نیاز بود به راحتی آن را بتوان در کیس ذخیره سازی پیدا کرده و به آن مراجعه نمود.

در انتها

همان طور که خواندید و متوجه شدید چک لیست نگهداری دوربین مدار بسته یک کار کاملا تخصصی و فنی است که باید توسط افراد متخصص و با دانش صورت بگیرد. در صورتی که کارهای مورد نظر صحیح انجام شود بر کارایی و طول عمر سیستم افزوده می شود و رضایت خاطر استفاده کننده جلب می گردد.

شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه فروش انواع دوربین و نگهداری آن آمادگی دارد تا با صاحبان تجارت و سازمان ها صمیمانه همکاری کند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به سایت ما به آدرس https://apexiran.ir مراجعه کنید و یا با روابط عمومی شرکت تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.