اپکس ایران

دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

امروزه کمترکسی است که از اهمیت نصب دوربین مداربسته غافل باشد. این تجهیزات دیگر نه صرفا یک کالای لوکس یا کم استفاده بلکه به عنوان اساسی ترین راه برای نظارت و سندی برای رخداد های مختلف نیز می باشد.
در سالهای اخیر با بالا رفتن سرعت اینترنت در کشور نظارت از راه دور، آن هم به آسانی و تنها با داشتن یک گوشی هوشمند بسیار سهل شده است و خیلی از صاحبان کسب و کار از طریق همین نوع از نظارت توانسته اند در دفتر کار خود در هر کجای جهان بنشینند و با خرید و نصب دوربین مداربسته نظاره گر روند کار خود در کارخانه، کارگاه یا انبار و … باشند.

پخش ویدیو

کدام برند برای خرید دوربین مداربسته بهتر است؟

اگر یک بار برای خرید و نصب دوربین مداربسته اقدام کرده باشید متوجه تنوع قیمتی بالای این کالا در بازار شده اید. قیمت خرید و نصب دوربین مداربسته می تواند از چند صد هزار تومن تا ده ها میلیون متغیر باشد که این قیمت ها به نوع عملکرد دوربین ها و همچنین برند آنها متغیر است.
قبل از معرفی انواع دوربین به برند دوربین می پردازیم. بیایید خرید و نصب دوربین مداربسته را به دو دسته برند و بی برند یا همان no name تقسیم بندی کنیم.
خرید و نصب دوربین مداربسته بدون نام عموما دوربین هایی هستند که وارد کننده عزیزی در سالی آنها را وارد کرده و در سال های بعد دست از این کار برداشته است. دوربین هایی که یک بار با یک نام و سال بعد ممکن است با نام دیگر وارد شوند. اساسا هیچ کس مسئولیتی برای آنها قائل نمی شود و بی هویت فروخته و نصب می شوند.
این نوع خرید و نصب دوربین قریب به اتفاق فاقد گارانتی است. پس اپکس ایران از شما عاجزانه تقاضا دارد از خرید و نصب دوربین مداربسته بدون نام جدا خودداری فرمایید. چون سیستم های مداربسته به علت گستردگی بالایی که در محل نصب دارند، احتمال خرابی به نسبت بالاتری به تجهیزات برقی دیگر دارند و همین احتمال بس که از خرید این نوع دوربین ها خودداری بفرماید.

توصیه می کنم برای اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته در تهران و سر تا سر ایران، در ابتدا مقاله ی هزینه ی نصب دوربین مداربسته در تهران را مطالعه بفرمایید و سپس حتما به نمایندگی های مجاز و به برند های معتبر رو آورید.

شرکت اپکس ایران نماینده رسمی شرکت سانل در تهران و شهرک صنعتی شمس آباد با سابقه بیش از ۱۰ سال در حوزه ی فروش و نصب دوربین مداربسته در این شهرک صنعتی، با بهرمندی از زبده ترین و ماهرترین نیروهای فنی در سطح تهران و شهرک صنعتی شمس آباد، آماده خدمت رسانی و انجام پروژه های اجرایی در کل کشور می باشد.

انواع سیستم های دوربین مداربسته

  • سیستم مداربسته آنالوگ AHD
  • سیستم مداربسته تحت شبکه IP

به طور کلی می توان گفت که برای خرید و نصب دوربین مداربسته نیاز به کارشناسی فضا توسط متخصصین و سلیقه ی شخصی شما می باشد اما می توانید با مطالعه ی این چند خط، به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید.

سیستم مدار بسته ی آنالوگ (AHD) دارای یک دستگاه ضبط (DVR) می باشد که تمامی کابل دوربین های استفاده شده که شامل یک کابل برق و یک کابل تصویر می باشد، به DVR متصل می شود.در دوربین های آنالوگ کابل کشی ها در حجم بالایی انجام می شود و این یکی از ضعف های این نوع سیستم نسبت به سیستم های تحت شبکه (IP) می باشد.از دوربین های آنالوگ می بایست در فضا هایی با متراژ کم استفاده شود.

سیستم مداربسته ی تحت شبکه (IP) دارای یک دستگاه ضبط (NVR) می باشند که در آن هر تعداد دوربینی که قرار باشد مورد استفاده قرار می گیرد؛ تمامی کابل های دوربین توسط چند سوئیچ به هم متصل می شوند و تنها تعدادی ناچیزی،  که گاهی به یک تا سه کابل تصویر می رسد به NVR متصل خواهد شد که این امر باعث صرفه جویی در استفاده از کابل  و هزینه کابل کشی می شود و مناسب برای استفاده در فضا هایی با متراژ زیاد مانند کارخانه ها و شرکت های بزرگ می باشد.

به طور کلی دوربین های تحت شبکه، تمیزتر، راحت تر و به روزتر هستند و برای توسعه سیستمی بسیار راحت تر می باشند. یعنی شما به راحتی می توانید دوربین ها را زیاد کنید.

با استفاده از جدولی که در پایین برای شما قرار داده شده است، بسته به متراژ فضایی که دارید، می توانید از تعداد دوربین مداربسته ای که می بایست استفاده کنید، مطلع شوید.

متراژ کارخانه شما چقدر است؟

تفاوت دوربین AHD و آی پی

در موشن گرافیک رو به رو تفاوت میان این دو نوع سیستم را به خوبی متوجه خواهید شد.
همانطور که مشاهده خواهید کرد، هر کدام از این نوع سیستم ها در جای خودش مفید و بهتر از دیگریست.

اجزای دوربین مداربسته

هر سیستم مدار بسته چه آنالوگ و چه تحت شبکه می تواند دارای اجزای زیر می باشد:

دوربین
دستگاه ضبط
هارددیسک
کابل برق
کابل شبکه
کابل کواکسیال
فیش بی ان سی
سوکت شبکه
آداپتور
باکس
مانیتور
سوییچ
مودم
رادیو و آنتن

انتقال تصویر در دوربین مداربسته

یکی از جذاب ترین استفاده ها از خرید و نصب دوربین مداربسته، نظارات آنلاین و مستقیم کارخانه و شرکت و … از راه دور است. به این گونه که شما در دفتر کار خود بر روی صندلی نرم تکیه میزنید و می توانید پشت هر دستگاه کارخانه یا در قسمت بارگیری و یا اتاق حسابداری یا محوطه و همه اونجایی که دوست دارید سفر کنید و نظارت کنید. اینجوری همیشه همه نیروها حواسشون هست که یکی داره نگاهشون می کنه پس …

 

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

اسپیددام

برای اماکنیست که نظارت آنلاین بوده و محیط آنقدر بزرگ است که مقرون به صرفه میشود. برای نمایشگاه ها و مساجد و انبارهای رو باز و بسته و برخی کارخانه ها بسیار کاربردیست

دوربین مداربسته

دام

بیشتر برای اماکن سرپوشیده استفاده و زیر سقف نصب می شود و در دو حالت گرد و لنز بیرون تقسیم می شوند .

دوربین مداربسته

بولت

بیشتر برای محوطه بیرون استفاده می شوند.
نوع بدنه این نوع دوربین ها و ضد آب بودن آنها و اتصالات حرفه ای و درست از مشخصات اصلی آنها باید باشد.

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

اسپیددام

خرید و نصب دوربین مداربسته اسپید دام برای اماکنیست که نظارت آنلاین بوده و محیط آنقدر بزرگ است که مقرون به صرفه میشود. برای نمایشگاه ها و مساجد و انبارهای رو باز و بسته و برخی کارخانه ها بسیار کاربردیست

دوربین مداربسته

دام

خرید و نصب دوربین مداربسته دام بیشتر برای اماکن سرپوشیده استفاده و زیر سقف نصب می شود و در دو حالت گرد و لنز بیرون تقسیم می شوند.این سیستم یکی از معمول ترین سیستم مداربسته در دسترس می باشد.

دوربین مداربسته

بولت

خرید و نصب دوربین مداربسته بیشتر برای محوطه بیرون استفاده می شوند.
نوع بدنه این نوع دوربین ها و ضد آب بودن آنها و اتصالات حرفه ای و درست از مشخصات اصلی آنها باید باشد.

دلایل مهم نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

امروزه نصب بودن دوربین مدار بسته از نان شب هم برای تجارت های کوچک و بزرگ ضروری تر است. وجود دوربین به پیش رفتن بهتر کارهای تجار نه تنها کمک می کند بلکه سبب آرامش خاطر آنها نیز می شود.

بزرگ ترین مزیتی که دوربین ها دارند این است که اگر به خوبی نصب شوند هر اتفاقی را که در محیط شرکت بیفتد ثبت می کنند و هیچ چیز از چشم کارفرما دور نمی ماند و می تواند برای هر مشکلی که پیش بیاید سریعا اقدامات لازم را انجام دهد.

امروزه یکی از جاهایی که شرکت ها در کنار هم به فعالیت می پردازند شهرک های صنعتی است. در شهرک های صنعتی ازدحام جمعیت زیاد است و امکان وقوع هر اتفاقی از دزدی و غیره زیاد است.

با نصب دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد و جاهایی از این دست می توان از راه دور کنترل و اشراف کامل اطلاعاتی بر سوله ها، انبار ها، کارکنان و غیره داشت. این اشراف سبب می شود تا اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد و باعث بر هم خوردن فکر تجار و مدیران نگردد.

دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

درباره شهرک شمس آباد: دوربین در شهرک صنعتی شمس آباد

بزرگ ترین شهرک صنعتی ایران است که در جنوب استان تهران قرار دارد و بیش از سه هزار هکتار وسعت دارد. این شهرک در کیلومتر 4