اپکس ایران

دزدگیر

همه ما می خواهیم خانه و عزیزان خود را ایمن نگه داریم. اگر خانه شما دزدیده شود، نه تنها می تواند ضرر مالی داشته باشد، بلکه می تواند به عنوان نقض حریم خصوصی احساس شود. اگرچه غیرممکن نیست که خانه خود را از قرار گرفتن در معرض جرم و جنایت جلوگیری کنید، اما می توان با کمک یک سیستم هشدار خانه، احتمال هدف قرار گرفتن خانه را به طور چشمگیری کاهش داد.

در این راهنمای کامل برای سیستم‌های دزدگیر خانه، ما همه چیزهایی را که باید بدانید، از چیستی و نحوه کار آنها گرفته تا انواع مختلف و هزینه‌های مربوطه را پوشش می‌دهیم. 

پخش ویدیو

سیستم های دزدگیر خانه چیست؟

سیستم های دزدگیر خانه یک راه موثر برای محافظت از خانه شما در برابر مجرمان است. آنها از قطعات الکترونیکی مختلفی تشکیل شده اند که با هم کار می کنند تا در صورت شکسته شدن  حریم  خانه به شما هشدار دهند. اگرچه انواع مختلفی از سیستم های دزدگیر برای خانه وجود دارد، اما اساساً از سنسورهای حرکت، سنسورهای در و پنجره، یک تلفن کننده ، یک دستگاه مرکزی و یک زنگ یا آژیر تشکیل شده است. 

دزدگیر خانه چگونه کار می کند؟

سیستم های دزدگیر خانه با ایمن سازی نقاط ورود به خانه شما کار می کنند. این کار با قرار دادن سنسورها بر روی درها، پنجره ها و هر نقطه ورودی آسیب پذیر دیگر و همچنین حسگرهای حرکتی در اطراف خانه انجام می شود. سپس این سنسورها به صورت بی سیم یا از طریق یک راه اندازی سیمی با کنترل پنل ارتباط برقرار می کنند. اگر حرکتی روی هر یک از سنسورها تشخیص داده شود، سیگنالی را به کنترل پنل می فرستد، که سپس زنگ یا آژیر را فعال می کند تا صدایی بلند و با دسی بل بالا ایجاد کند و با استفاده از تلفن کننده نیز با شماره هایی که از قبل ذخیره شده تماس میگیرد و هشدار می دهد .

بسته به نوع سیستم دزدگیر خانه که در اختیار دارید، ممکن است مراحل بیشتری انجام شود. اینها می تواند شامل اطلاع دادن به شرکت نظارت بر زنگ یا ارسال اعلان به دستگاه هوشمند شما باشد.

بیایید عمیق تر به نحوه عملکرد هر جزء بپردازیم:

دستگاه مرکزی

دستگاه مرکزی به عنوان کنترل اولیه برای کل سیستم دزدگیر خانه شما عمل می کند و برای مسلح کردن و خلع سلاح دزدگیر، برقراری ارتباط با سایر اجزای سیستم و همچنین ارتباط با شرکت نظارت بر دزدگیر شما، در صورت داشتن قرارداد نظارت بر دزدگیر، استفاده می شود.

پانل کنترل اغلب یک تاچ پد کوچک است که در جایی به راحتی قابل دسترسی و راحت در خانه به دیوار نصب می شود. جایی است که رمز عبور را برای مسلح کردن یا خلع سلاح سیستم هشدار وارد می کنید. بسته به نوع کنترل پنل، ممکن است بتوانید از دستورات صوتی استفاده کنید و با صفحه کلید سازگار باشد.

البته سیستم دزدگیر با استفاده از ریموت نیز مسلح و غیرمسلح می گردد و در سیستم های جدید با استفاده از پیامک و نرم افزار هم اینکار صورت میگیرد .

سنسورهای درب و پنجره

این سنسورها در دو قسمت هستند و در مجاورت یکدیگر نصب می شوند. یک قسمت روی در یا پنجره و قسمت دیگر روی چارچوب در یا آستانه پنجره قرار دارد. هنگامی که یک در یا پنجره بسته می شود، دو قسمت به هم می رسند و یک مدار کامل را تشکیل می دهند. بنابراین، هنگامی که یک نقطه ورودی باز شده است، مدار شکسته شده و یک نفوذ ضمنی است. این ماشه به کنترل پنل که آلارم را فعال می کند رله می شود. 

سنسورهای حرکتی motion

حسگرهای حرکتی نیز حرکت را تشخیص می دهند. این ها در اتاق ها و مناطق کلیدی اطراف خانه مانند راهروها قرار می گیرند. هنگامی که سیستم دزدگیر خانه فعال می شود، هر حرکتی در این اتاق ها باعث ایجاد زنگ هشدار می شود. اینها به ویژه در خانه‌ها و اتاق‌های بزرگ‌تر کارایی بیشتری دارند . 

این سنسورها به دو صورت با سیم و بی سیم در بازار وجود دارند که با توجه به مکان نصب هرکدام از این دو نوع قابل انتخاب هستند .

انواع دزدگیر

دزدگیر سیمکارتی

بیشتر برای محوطه بیرون استفاده می شوند.
نوع بدنه این نوع دوربین ها و ضد آب بودن آنها و اتصالات حرفه ای و درست از مشخصات اصلی آنها باید باشد.

دزدگیر بیسیم

بیشتر برای محوطه بیرون استفاده می شوند.
نوع بدنه این نوع دوربین ها و ضد آب بودن آنها و اتصالات حرفه ای و درست از مشخصات اصلی آنها باید باشد.

زنگ یا آژیر

زنگ یا آژیر صدایی با دسی بل بالا ایجاد می کند تا به افراد داخل خانه، رهگذران و همسایگان هشدار دهد که مشکلی در خانه شما وجود دارد و رخنه ای رخ داده است. علاوه بر این، زنگ هشدار با صدای بلند و بلند حس وحشت را برای متجاوز ایجاد می کند و آنها را از انجام سرقت منع می کند و آنها را از خانه شما فرار می کند.  

مزایای سیستم های دزدگیر خانگی چیست؟

افزایش امنیت و حفاظت

هر زمان که امنیت خانه شما به خطر بیفتد و یک مزاحم وارد ملک شما شود، یک سیستم دزدگیر خانه فوراً به شما هشدار می دهد. یک سیستم هشدار سطح بالاتری از امنیت و حفاظت را برای عزیزان شما در مقایسه با زمانی که شما در جای خود نداشتید فراهم می کند.  

جلوگیری از سارقان

یک سیستم هشدار در واقع می تواند مجرمان را منصرف کند و از تبدیل شدن خانه شما به هدف سرقت جلوگیری کند. تحقیقات نشان می دهد که 60 درصد از سارقان مصاحبه شده از هدف قرار دادن ملکی که دارای زنگ هشدار است، به تعویق افتاده اند. مجرمان یک هدف آسان می خواهند که به آنها امکان می دهد بدون توجه باشند و سرقت را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. یک سیستم هشدار خانه یک مانع اضافی برای ورود اضافه می کند و به عنوان یک بازدارنده برای هدف قرار گرفتن خانه شما عمل می کند.

آرامش خاطر

داشتن آرامش خاطر که خانه شما ایمن است و با سیستم هشدار خانه محافظت می شود، اغلب دست کم گرفته می شود. با این حال، یکی از مزایای اصلی نصب آن است. بسیاری از صاحبان خانه اغلب نگران این هستند که خانه آنها در هنگام کار یا تعطیلات در معرض خطر باشد. با سیستم هشدار خانه، در صورت وقوع حادثه به شما یا همسایگانتان اطلاع داده می شود.

ادغام با سایر سیستم های خانگی

یکی دیگر از مزایای بزرگ سیستم های دزدگیر خانه این است که می توانند با سایر سیستم های خانه و هوشمند شما یکپارچه شوند. به عنوان مثال، اغلب می‌توان آن‌ها را به سیستم دوربین مداربسته خانه ، زنگ ویدیویی و تلفن هوشمند هوشمند متصل کرد تا یک سیستم امنیتی قوی و مؤثر در خانه ایجاد کند. 

چه نوع سیستم های دزدگیر خانگی وجود دارد؟

دو نوع اصلی از سیستم های دزدگیر خانگی وجود دارد. سیمی و بی سیم وجود دارد:

سیستم های زنگ خانه سیمی دقیقاً همین هستند، سیمی هستند و به تمام اجزای سیستم برای اتصال از طریق شبکه ای از سیم متکی هستند. اینها در کف و دیوارهای خانه شما پنهان می شوند و بنابراین نیاز به سیم کشی داخلی در هنگام نصب دارد. اگر سیستم دزدگیر شما مانیتور شود، آنگاه سیستم از طریق تلفن ثابت تلفن شما با شرکت مانیتورینگ ارتباط برقرار می کند. 

از سوی دیگر، سیستم‌های بی‌سیم به دلیل فرآیند نصب غیرتهاجمی، به رایج‌ترین نوع سیستم هشدار خانگی برای نصب تبدیل می‌شوند. هر یک از اجزای سیستم های زنگ بی سیم خانه از طریق فناوری فرکانس رادیویی با یکدیگر در ارتباط هستند. اگر سیستم هشدار شما تحت نظارت باشد، سیستم از طریق شبکه تلفن همراه یا از طریق WIFI با شرکت مانیتورینگ ارتباط برقرار می کند.

هزینه سیستم دزدگیر منزل چقدر است؟

هزینه یک سیستم دزدگیر خانگی بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، اندازه ملک بر قیمت کلی تاثیر می گذارد. اگر ملک بزرگی دارید، به حسگرهای بیشتری نسبت به ملک کوچکتر نیاز خواهید داشت، که در نتیجه هزینه کلی را افزایش می دهد. سایر عواملی که بر هزینه یک سیستم دزدگیر خانگی تأثیر می‌گذارند عبارتند از نوع قطعاتی که انتخاب می‌کنید، سیمی یا بی‌سیم بودن و اینکه آیا سیستم خود را نظارت می‌کنید یا بدون نظارت.
مهم است که توجه داشته باشید که یک سیستم دزدگیر خانه سرمایه گذاری برای ایمنی و امنیت خانه شما و محافظت از عزیزان شما است. بنابراین اطمینان از داشتن سیستم امنیتی مناسب برای خانه خود با نوع و میزان صحیح سنسورها برای داشتن امنیت خانه موثر حیاتی است. نصب حرفه ای با نظرسنجی در خانه تضمین کننده یک سیستم هشدار خانه با کیفیت بالا است که شما را ناامید نخواهد کرد.

سیستم های دزدگیر خانه چگونه نصب می شوند؟

فرآیند نصب یک سیستم دزدگیر خانگی زمانی ساده است که توسط یک شرکت حرفه ای امنیت خانه انجام شود. بسته به نوع سیستم شما، ممکن است نیاز به سیم کشی داخلی باشد که نیاز به کار یک مهندس واجد شرایط دارد. بنابراین همیشه توصیه می شود که یک نصب کننده امنیت خانه را انتخاب کنید ، زیرا به این معنی است که آنها ممیزی های دقیق را پشت سر گذاشته اند و با سخت ترین استانداردها کار می کنند. در اینجا مراحل نصب با اپکس آمده است:

مانیتورینگ سیستم دزدگیر منزل چیست؟

نظارت بر سیستم دزدگیر منزل یکی دیگر از لایه های امنیتی است که می توانید به سیستم دزدگیر خود اضافه کنید. اساساً به سیستم هشدار شما اجازه می دهد تا برای هر گونه فعال سازی زنگ هشدار ، توسط یک شرکت نظارتی شخص ثالث، نظارت شود. این امر به ویژه زمانی مؤثر است که از ملک خود دور هستید و به یک رهگذر یا همسایه تکیه می کنید تا به شما هشدار دهد که زنگ مزاحم شما به صدا درآمده است. 

چرا اپکس ایران

اپکس ایران نیز مانند تمامی همکاران محترمی که سالها تلاش کرده اند تا بهترین باشند، تلاش کرده است تا همواره نام نیک از خود به جای بگذارد. این که ده سال بدون تبلیغ و فقط سینه به سینه و به خاطر کار خوب برایمان کار آمده است گواه این داستان است.
البته استفاده از برند های معتبر برای نصب دوربین مداربسته هم به خوش نامی ما کمک کرده است. برند هایی که در این سالها همواره از خدمات پس از فروش با کیفیتشان بهره برده ایم و خداروشکر سرمان در محضر مشتری بالا بوده است.
اپکس ایران در سالهای اخیر با توجه به گرانی بازار و افزایش قیمت دوربینها و تجهیزات با کیفیت باز هم حاصر به استفاده از دوربین ها و تجهیزات بی کیفیت نشده و ، همچنان بر کیفیت تکیه دارد و بر این باور است که این نیز بگذرد و خوش نامی را فدای هیچ چیز نخواهد کرد.
مجموعه اپکس ایران با تجهیز بیش از ۲۰۰ ارگان، کارخانه و فروشگاه و شرکت ها در سطح ایران، خود را به عنوان یکی از حرفه ای ترین تیم های نصب سیستم های امنیتی همچون دوربین مداربسته معرفی کرده است و انشااله این مسیر توسط تیم جوان و حرفه ای شرکت ادامه خواهد داشت.

رزومه اپکس ایران در زمینه نصب دزدگیر

نصب ۱۰۰۰ عدد دوربین مصلی امام خمینی ( نمایشگاه کتاب سال ۱۳۹۷)
تجهیز کارخانه SUNYA با نصب و راه اندازی بیش از ۵۰ دوربین آنالوگ
تجهیز انبار ها و سوله های کارخانه پربتون واقع در شهرک صنعتی و یافت آباد
تجهیز کارخانه پوشش پلاستیک صائن با نصب و راه اندازی بیش از ۹۰ دوربین آی پی
تجهیز کارخانه کیمیا فرآور صنعت با نصب و راه اندازی بیش از ۷۰ دوربین آنالوگ
لواشک به به
اکسیژن شمس آباد
کارتون سازی زاگرس
کارخانه بزرگ زرپلاست با بیش از ۸۰ دوربین آی پی
کارخانه جات چلیک با بیش از ۱۰۰ دوربین
و…

اینترنت در شهرک صنعتی شمس آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *