قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته

مهم ترین دلایل قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته

امروزه دوربین های مداربسته جزوی از سیستم های نظارتی و امنیتی شرکت ها و سازمان ها شده اند و برقرار کردن امنیت را بدون کمک آنها اصلا به هیچ نمی توان تصور کرد و چنین امری تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد.

این تجهیزات به مرور زمان دچار مشکلات می شوند، قطع و وصل تصویر دوربین یکی از ده ها مشکلی است که ممکن است برای آنها پیش بیاید و معمولا برای رفع کردنشان بهتر است که به افراد متخصص مراجعه کرد.

اکثر متخصصان علت قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته را در اسرع وقت به علت تجربه بالایی که در این زمینه دارند کشف می کنند و در اسرع وقت نسبت به رفعش اقدامات لازم را صورت می دهند تا سیستم های نظارتی در بهترین وضعیت خود مشغول به فعالیت باشند.

در حقیقت قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته امنیت شرکت ها را به مخاطره می اندازد و چنین چیزی به هیچ عنوان پذیرفته نیست، عملا نگهبان اتاق اپراتور با به وجود آمدن این مشکل نمی تواند بر روی دوربین ها برای برقراری امنیت حساب باز کند چون ممکن است هر لحظه قطع شوند.

در ادامه برای این که شما خواننده عزیز و گرامی بیشتر با مشکل قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته آشنایی پیدا کنید، به دلایل مهم این مشکل اشاره می کنیم و تا جایی که متن به ما اجازه و فرصتش را بدهد توضیحاتی جهت آگاهی تان ارائه خواهیم نمود.

برای آگاهی از خدمات نصب دوربین مداربسته در تهران حتما روی لینک بزنید.

قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته

دلایل مهم قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته:

 

قطع و وصل شدن تصویر دوربین مداربسته ممکن است به دلایل متعددی از جمله فنی، زیرساختی، نرم افزاری و غیره رخ دهد. به طور کل این مشکلات شایع است و ممکن است حتی برای گران ترین تجهیزات نیز پیش بیاد، در زیر تعدادی از دلایل مهم این قطع و وصل شدن تصویر را برایتان نام می بریم و توضیحاتی جهت آشنایی بیشترتان می ‌دهیم که عبارتند از:

مشکلات برق:

در برخی موارد، قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته ممکن است به دلیل مشکلات برقی مانند قطع برق، نوسانات ولتاژ و یا تداخلات الکترومغناطیسی رخ دهد، این مشکل معمولا یکی از شایع ترین دلایل قطعی است و برای مواجه نشدن با آن در فصل های پر مصرف سال بهتر است که سیستم برق اضطراری برای تجهیزات مهم نظارتی ای مثل دوربین در نظر گرفته شود.

مشکلات سیم‌ کشی:

از دیگر دلایل قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته مشکل سیم کشی یا فرسودگی آنها می باشد، این تجهیزات حساس هستند و اتصال ناصحیح یا خرابی کابل‌ های تصویر و صوت، می ‌تواند عاملی برای قطع یا وصل شدن مداوم تصویر باشد.

خرابی تجهیزات دوربین:

خرابی های سخت افزاری در تجهیزات دوربین مداربسته مانند مشکل در لنز، سنسور تصویر و یا مدار تقویت کننده تصویر، می تواند عاملی برای قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته باشد، در چنین مواردی بهتر است به متخصص مراجعه کرد و دستکاری تجهیزات را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم.

خرابی تجهیزات دی وی آر/ان وی آر:

مشکلات سخت ‌افزاری و یا نرم‌ افزاری در تجهیزات ضبط و پخش تصاویر نظیر دی وی آر و یا ان وی آر نیز می ‌تواند عاملی برای قطع و وصل تصویر دوربین باشد، در چنین مواردی باید تجهیزات تست شوند تا مشکل دقیق شناسایی شود.

تداخلات الکترومغناطیسی:

بعضی از دستگاه ها هستند که بر روی تجهیزاتی مانند دوربین نویز می اندازند و تداخلات تولید شده توسط این دستگاه‌ ها و یا تجهیزات الکترونیکی می ‌تواند منجر به قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شود، بهتر است زمان نصب دقت شود تا دوربین در محدوده این تجهیزات قرار نگیرد.

تاثیرات آب و هوا:

شرایط آب و هوایی نظیر برف، باران و یا باد، نیز می تواند سبب قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شود، بهتر است تجهیزاتی را که انتخاب می کنید در برابر این شرایط دوام بالایی داشته باشند تا دچار مشکل نشوید.

نویز سیگنال:

بعضی از دستگاه ها نباید در اطراف تجهیزات نظارتی مانند دوربین قرار بگیرند چون نویزهای تولید شده توسط آنها بر روی سیگنال تصویر دوربین اثر می گذارد و می ‌توانند باعث قطع وصل شدن تصویر شوند، این تجهیزات چون میدان الکترومغناطیسی دارند اگر در مجاورت تجهیزات قرار بگیرند به طور قطع تصویر را با مشکل مواجه می کنند و امنیت را دچار رخنه می کنند تا نگهبان نتواند بر روی کارش تمرکز کافی را داشته باشد.

مشکلات شبکه:

عواملی نظیر تداخل‌ ها در شبکه، مشکل در روتر و یا سوییچ شبکه و همچنین محدودیت پهنای باند، می ‌تواند علت قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته باشد، بهتر است تجهیزات به خوبی با هم هماهنگ باشند تا این مشکلات پیش نیاید.

 

Connecting and disconnecting the CCTV image

حتما به مقاله ی نحوه نصب دوربین مداربسته چگونه است؟ سر بزنید.

مشکلات نرم‌ افزاری:

نرم‌ افزار مورد استفاده برای مشاهده و کنترل دوربین‌ های مداربسته ممکن است خرابی، باگ و یا عدم سازگاری با سیستم داشته باشد که منجر به قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شود، در چنین مواردی بهتر است تجهیزات را به متخصص بسپارید تا آپدیت کند بلکه مشکل دقیقا مرتفع گردد.

محدودیت دسترسی:

تنظیمات امنیتی ناصحیح در سیستم های امنیتی در پاره ای از اوقات ممکن است باعث قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شود، این تنظیمات اگر صحیح نباشد محدودیت هایی را برای اپراتور ناظر ایجاد می کند تا نتواند با تمرکز کافی به نظارت بپردازد.

نرم ‌افزارهای مزاحم:

نرم‌ افزارهای مخرب یا مزاحم مانند ویروس‌ ها و رمزنگاری‌ های مخرب نیز می‌ توانند سبب قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شوند، این شرایط معمولا ممکن است به خاطر هک شدن رخ دهد و بهتر است افراد متخصص راه های نفوذ را ببندند تا مشکل حل شود.

خرابی سیستم عامل:

مشکلات نرم‌ افزاری در سیستم عامل‌ های مورد استفاده در تجهیزات نظارتی نیز می‌ توانند به قطع و وصل تصویر دوربین منجر شوند، بهتر است هر چند وقت یک بار این سیستم عامل ها بهینه سازی شوند تا چنین مشکلاتی پیش نیاید.

خطاهای تنظیمات:

تنظیمات ناصحیح در تجهیزات یا نرم‌ افزارها نیز ممکن است سبب قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شوند، اگر تخصص کافی برای تنظیم ندارید توصیه می کنیم کار را به یک متخصص بسپارید تا خیالتان راحت شود.

اشکال در تنظیمات شبکه:

مشکلات مربوط به آدرس ‌دهی یا آی پی، پورت‌ ها، فایروال و یا وی لن نیز می‌ توانند به قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته منجر شوند، در چنین مواردی باید تنظیمات از نو صورت بگیرد تا تجهیزات در بهترین وضعیت بدون هیچ قطعی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

خرابکاری عمدی:

یکی از عواملی که ممکن است موجب قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شود خرابکاری می باشد، بعضی از دزدان یا سارقان قبل از این که اقدام به کاری کنند، ابتدا تجهیرات نظارتی ای که وجود دارد را به یک طریقی از کار می اندازند و با مشکل مواجه می سازند تا در حین انجام جرم شناسایی نشوند.

اگر دچار مشکل قطع و وصل شدن تصویر دوربین مداربسته هستید و نمی دانید که آن را باید به چه صورت رفع کنید بهتر است که به متخصصان و تکنسین هایی که در این حوزه فعال هستند مراجعه کنید تا مشکلات سیستم شما را به بهترین نحو رفع نمایند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه تجهیزات نظارتی، آمادگی دارد تا قطع و وصل تصویر دوربین مداربسته شرکت ها و سازمان ها را رفع نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.