اینترنت رادیویی

استفاده از اینترنت رادیویی چه مزایایی دارد؟

امروزه استفاده از ارتباطات بی سیم به خصوص در زمینه اینترنت بسیار رشد پیدا کرده است و بسیاری از جاها برای این که ارتباط در هر حالی ممکن باشد از اینترنت رادیویی بهره می برند تا دسترسی به اطلاعات به راحتی هرچه تمام تر میسر باشد.

استفاده از اینترنت رادیویی به قدری مزایا دارد که کمتر جای تجاری یا مکان توریستی ای را می توان پیدا کرد که آن را برای خود راه اندازی نکرده باشد، در حقیقت این سیستم کمک می کند تا تمامی افراد به نحو شایسته و مناسب به اطلاعات دسترسی پیدا کنند و از آن بهره ببرند.

برای این که با مزایای اینترنت رادیویی شما خواننده عزیز و گرامی بهتر آشنایی پیدا کنید ابتدا تعریفش می نماییم و سپس به کاربردهایش اشاره می کنیم و تا جایی که مقدور باشد توضیحاتی در زمینه مزایایش ارائه می دهیم تا به آگاهی شما کمک کرده باشیم.

اینترنت رادیویی

اینترنت رادیویی چیست؟

یک فناوری ارتباطی است که از امواج رادیویی استفاده می ‌کند تا ارتباطات دیجیتال را بین دستگاه‌ ها انجام دهد. در این فناوری امواج رادیویی به عنوان واسطه ارتباطی برای انتقال داده‌ ها استفاده می‌ شوند که امروزه کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است.

استفاده از اینترنت بی سیم را می ‌توان با اینترنت با سیم مقایسه کرد، که از طریق کابل‌ های جامد مانند کابل اترنت یا مودم ای دی اس ال انجام می ‌شود. همچنین با استفاده از این اینترنت، شبکه‌ های بی سیم مانند وای فای یا شبکه ‌های سلولی جی اس ام را می توان برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار داد.

اینترنت رادیویی معمولا برای افرادی مفید است که در مناطقی زندگی می کنند که برای دسترسی به اینترنت سیمی مشکل دارند. برخی از کاربردهای رایج این فناوری شامل اتصال به اینترنت در ماشین، استفاده در مناطق روستایی یا مناطق دور دست محلی، استفاده در کمپینگ یا سفرها، و استفاده در مکان‌ هایی که ایجاد شبکه با سیم ممکن نیست می ‌باشد.

اینترنت رادیویی از طریق تکنولوژی‌ هایی مانند وای فای، بلوتوث، ماهواره، تلفن همراه یا تلویزیون هوشمند قابل استفاده است. به طور کل یک نقطه مانند مودم وای فای برای ارسال امواج رادیویی و یک دستگاه مانند گوشی هوشمند یا کامپیوتر برای دریافت این امواج معمولا نیاز می باشد.

برای آگاهی در رابطه با اینترنت وایرلس حتما روی لینک بزنید.

به طور خلاصه تر اگر بخواهیم بگوییم اینترنت رادیویی یک فناوری بی سیم است که از امواج رادیویی برای ارتباط بین دستگاه‌ ها استفاده می‌ کند و به کاربرانی با دسترسی محدود به اینترنت کمک می ‌کند تا از خدمات آن به طور کامل بهره مند شوند.

اینترنت رادیویی کجاها کاربرد بیشتری دارد؟

اینترنت بی سیم رادیویی یا وای فای به عنوان یک فناوری بی‌ سیم، در جا‌هایی که لازم است دسترسی به اینترنت بدون نیاز به کابل باشد قابل فراهم شدن است و همچنین در مواردی که استفاده از شبکه های تلفن همراه محدود است استفاده می ‌شود. بعضی از کاربردهایش عبارتند از:

خانه و دفتر:

استفاده از اینترنت رادیویی در خانه یا دفتر، می‌ تواند به کاربران امکان دسترسی به اینترنت در هر نقطه ‌ای را فراهم کند. این نوع اینترنت در واقع یک روش سریع و آسان برای شبکه‌ بندی کامپیوترها در هر محیطی می باشد.

رستوران‌ ها و کافه‌ ها:

بسیاری از رستوران‌ ها و کافه‌ ها امکان ارائه دسترسی به اینترنت را به مشتریانشان ارائه می ‌دهند. استفاده از اینترنت رادیویی در این مکان ‌ها بسیار رایج است زیرا به کمک می کند تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند.

هتل ‌ها:

امروزه بیشتر هتل‌ ها امکان ارائه دسترسی به اینترنت را به میهمانان ‌شان ارائه می‌ دهند. با استفاده از اینترنت بی سیم رادیویی در هتل‌ ها، میهمانان می‌ توانند در اتاق‌ های خود به اینترنت دسترسی داشته باشند و یا در محیط عمومی هتل از آن استفاده کنند.

فضای عمومی:

برخی فضاهای عمومی مانند پارک‌ ها، میدان‌ ها و مراکز خرید نیز ارائه دسترسی به اینترنت رادیویی را برای مردم فراهم می‌ کنند. این امکان به همه کسانی که در این مناطق حضور دارند، اجازه می ‌دهد تا از خدمات آنلاین استفاده کنند.

مکان‌های عمومی تجاری:

استفاده از اینترنت رادیویی در مکان ‌هایی مانند برج‌ های دفاعی، کارخانه‌ ها و ادارات دولتی بسیار رایج است. این نوع اینترنت می ‌تواند همه امکانات بی‌ سیم را در این مکان‌ ها فراهم کند تا تمامی کامپیوترها و دستگاه‌ های دیگر بتوانند به یکدیگر متصل شود.

اینترنت رادیویی

مواقع بحرانی:

در مواقع بحرانی که شبکه‌ های تلفن همراه قطع شده یا محدود شده‌ اند، اینترنت بی سیم رادیویی می‌ تواند به عنوان یک جایگزین مناسب برای ارتباط فردی و انتقال اطلاعات استفاده شود. این اینترنت در چنین مواقعی به افراد کمک می‌ کند تا با دیگران در ارتباط باشند و به اطلاعات ضروری دسترسی پیدا کنند.

مزایای استفاده از اینترنت رادیویی:

دسترسی آسان:

استفاده از اینترنت رادیویی به شما امکان می ‌دهد هر زمان و هر مکانی که به اینترنت متصل باشید و به اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

هزینه کمتر:

این نوع اینترنت هزینه‌ کمتری نسبت به استفاده از اینترنت سیم کارتی یا ای دی اس ال دارد که همین موجب شده تا پرطرفدار باشد.

اینترنت رادیویی

سرعت بالا:

اغلب شرکت‌ های ارائه دهنده اینترنت بی سیم رادیویی سرعت بالایی را به شما ارائه می‌ دهند. در برخی موارد می ‌توانید به سرعت ‌های بیش از ۱۰۰ مگابیت در ثانیه نیز دسترسی پیدا کنید.

امنیت:

استفاده از اینترنت رادیویی به شما امکان می ‌دهد از ارتباطات انتقال داده‌ ای رمزنگاری شده بهره‌ برداری کنید و اطلاعات شخصی خود از دسترسی غیرمجاز دیگران حفظ نمایید.

قابلیت استفاده در مناطق روستایی و دور افتاده:

با استفاده از اینترنت بی سیم رادیویی می‌ توانید در مناطقی که ارائه‌ دهنده‌ های دیگر نمی‌ توانند سرویس ارائه دهند به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

عدم نیاز به خط تلفن ثابت:

برخلاف ای دی اس ال ، جهت استفاده از اینترنت رادیویی نیازی به خط تلفن ثابت ندارید و می‌توانید در هر مکانی که پوشش دارد از اینترنت استفاده کنید.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی فیبر نوری چیست سر بزنید.

پشتیبانی فنی قوی:

شرکت‌ های ارائه دهنده اینترنت رادیویی عموماً دارای پشتیبانی فنی قوی هستند که در صورت بروز هرگونه مشکل می‌ توانید از آنها کمک بگیرید.

امکان استفاده همزمان برای چندین دستگاه:

با استفاده از روتر شخصی می‌ توانید چندین دستگاه را به اینترنت متصل کنید و همه آن‌ها همزمان از اینترنت استفاده کنند بدون این که سرعت کاهش بیابد.

قابلیت استفاده در سفر:

استفاده از اینترنت بی سیم رادیویی به شما اجازه می‌ دهد در سفر و گردش خود همچنان به اینترنت دسترسی داشته و به اطلاعات دلخواهتان نیز دست پیدا کنید.

ارائه خدمات اضافی:

شرکت‌ های ارائه دهنده اینترنت رادیویی عموماً خدمات اضافی مانند تلفن ثابت، تلویزیون، رادیو و غیره را نیز همزمان ارائه می‌ دهند که این می‌ تواند مزیتی برای مشتریان آنها باشد تا با خرید یک نوع سیستم از خدمات اضافه بهره ببرند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید استفاده از اینترنت رادیویی امروزه تا حد بسیار زیادی رشد داشته است و کمتر جایی را می توان دید که رد پایی از این نوع ارتباط دیده نشود، در حقیقت مزایای زیاد این نوع ارتباط موجب شده تا همه گیر شود و همه از آن بهره ببرند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه نصب و راه اندازی انواع و اقسام اینترنت این آمادگی را دارد تا خدماتش را به شما سازمان ها ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.