خدمات تلفن ثابت

استفاده از خدمات تلفن ثابت چه مزایایی دارد؟

یکی از سیستم های که از گذشته برای استفاده در امور تجاری و ارتباطی در شرکت ها وجود داشت و همچنان وجود دارد خدمات تلفن ثابت است. این خدمات از سوی اداره مخابرات به صورت کابلی در اختیار تمام مشتریان خانگی و صنعتی قرار داده شده است.

ضریب نفوذ خدمات تلفن ثابت تا حدی است که پای خود را حتی به روستاهای دور دست کشورمان ایران باز کرده اند، این خدمات در اختیار روستاییان قرار گرفت تا بتوانند به راحتی با دیگر نقاط دور دست ارتباط برقرار کنند و به کارهایشان سامان ببخشند.

خدمات تلفن ثابت در دنیا بسیار قدمت دارد و به واسطه این قدمتی که دارد پیشرفت هایی زیادی نموده است که همین موجب شده تا بعد از گذشت این همه سال همچنان مد نظر استفاده کنندگان صنعتی و خانگی قرار داشته باشد.

دلیل استفاده زیاد از تلفن ثابت به خدماتی که ارائه می دهد و مزایایی دارد برمیگردد، قیمت پایینی نسبت به خدمات تلفن بی سیم دارد که همین موجب می شود همچنان در بسیاری از جاها از آن به عنوان راه ارتباطی اصلی استفاده کنند.

در ادامه مقاله تلفن ثابت را ابتدا تعریف می کنیم که چیست و سپس مزیت های خدمات تلفن ثابت را برای شما خواننده عزیز و گرامی به صورت دانه به دانه نام برده و مختصر شرح می دهیم تا آگاهی های لازم را در این زمینه کسب فرمایید.

خدمات تلفن ثابت

تلفن ثابت چیست؟

تلفن ثابت، دستگاهی است که برای برقراری تماس‌ های صوتی بین دو نفر یا گروهی از افراد به کار گرفته می شود. این دستگاه شامل دو نوع قسمت اصلی می باشد: یک قسمت برای صحبت کردن از میکروفون و دیگری برای شنیدن صداهای بیرون از اسپیکر تشکیل شده است.

 بسیاری از تلفن‌ های ثابت مجهز به دکمه ها و صفحه نمایش هستند که امکانات بیشتری را برای استفاده کاربران از خدمات تلفن ثابت فراهم می آورند، تنوع این خدماتی تا اندازه ای است که این خطوط توانسته اند همچنان در میان این همه سیستم های جدید مشتریان خود را حفظ نمایند.

برای دیدن و اطلاع از خدمات ویپ در شهرک صنعتی شمس آباد حتما روی لینک بزنید.

مزایای استفاده از خدمات تلفن ثابت:

مزیت های خدمات تلفن ثابت باعث شده است تا با وجود بودن دکل های موبایل و اینترنت همچنان استفاده کنندگان از خیر آن نگذرند و برای مسائل مربوط به ارتباط و امنیت همچنان آن را در محیط های صنعتی و خانگی به کار بگیرند.

کیفیت صدای بسیار بالا و پایداری بیشتر در مکالمات:

یکی از بزرگ ترین مزایای خدمات تلفن ثابت این است که در زمان برقراری ارتباط، کیفیت صدا دچار نوسان نمی شود و در سطح بسیار بالایی قرار دارد که همین کمک می کند تا دو طرف حرف هم را به خوبی بفهمند و نیاز به جابجا شدن مثل بسیاری از خطوط بی سیم نداشته باشند.

احساس امنیت بیشتر در مقایسه با دستگاه های موبایل:

مطالعات جدید ثابت کرده است که اشعه های اطراف گوشی های موبایل به شدت مضر هستند و بر روی مغز تاثیرات منفی زیادی می گذارند و از این نظر برتری با خدمات تلفن ثابت است که هیچ مشکلی را برای سلامتی انسان ایجاد نمی کنند و باعث ایمنی او از خطرات امواج هستند.

دسترسی به خدمات اضافی مثل انتظار مکالمه:

یکی از مزایای خدمات تلفن ثابت این است که اگر در زمان مکالمه باشید می توانید طرف اول مکالمه را در انتظار قرار دهید تا بفهمید چه کسی روی خط تماس گرفته است. این خدمات کمک می کند تا هیچ تماسی از دست نرود و کسی از دست شما شاکی نشود که چرا جواب نداده اید.

حتما به مقاله ی تلفن وویپ سر بزنید.

خدمات تلفن ثابت

ارتباط با چندین خط به صورت همزمان:

یکی از مزیت های خدمات تلفن ثابت کنفرانس شدن خط برای مکالمه گروهی می باشد. این امکان به تعدادی از افراد این فرصت را می دهد تا به صورت همزمان با هم مکالمه کنند و حرف های یک دیگر را به صورت همزمان بشنوند. این سرویس به درد کسانی که به برگزاری جلسات تجاری تلفنی نیاز دارند می خورد و به کارشان می آید.

امکان قرار دادن شماره ها در لیست سیاه:

یکی دیگر از مزایای خدمات تلفن ثابت این است که می توان شماره بعضی از افراد که مزاحم می شوند را با انجام دادن کدهای دستوری در لیست سیاه تماس قرار داد. این شیوه کمک می کند تا دیگر نتوانند با خط شما تماس بگیرند و ایجاد مزاحمت کنند.

خدمات تلفن ثابت

قابلیت انتقال تماس بین دستگاه های مختلف در یک محدوده:

یک مزیت و قابلیت مهم دیگر که خدمات تلفن ثابت ارائه می نماید و اهمیت بالایی دارد انتقال تماس است. به فرض مثال شما می خواهید به جایی بروید که آنجا هم تلفن ثابت موجود است و نگران این هستید که در نبودتان تماسی در خانه از دست برود، برای این که تماسی از دست نرود خط خود را به خط مکانی که می روید منتقل می کنید تا تماس را در آنجا دریافت نمایید.

ابزارهای مدیریت تماس های ورودی و خروجی:

امروزه تلفن هایی که برای خدمات تلفن ثابت استفاده می شوند پیشرفت کرده اند و امکان مشاهده شماره ای که زنگ می زند را دارند. همچنین افراد استفاده کننده می توانند زمان برگشت به خانه لیست شماره هایی که تماس گرفته اند را از روی مانیتور تلفن مشاهده نمایند و در صورت نیاز تماس بگیرند.

امکان اتصال به خطوط اینترنت:

یکی از بزرگترین مزیت هایی که خدمات تلفن ثابت در سال های اخیر ارائه کرده و سال به سال هم پیشرفت می کند، امکان اتصال به شبکه اینترنت می باشد. این امکان باعث می شود تا مشترکان خانگی و صنعتی بتوانند در محل های خود از این امکان با قیمتی کاملا مناسب و منصفانه بهره مند شوند.

قابلیت ارسال و دریافت فکس:

یکی از دیگر مزیت های خدمات تلفن ثابت به قابلیت ارسال و دریافت فکس می توان اشاره کرد. این امکان برای ادارات و سازمان های بسیار بزرگ اهمیت زیادی دارد و برای دریافت بسیاری از اسناد و مدارک از این شیوه، بهره می برند.

امکان ضبط مکالمات:

در گذشته برای ضبط مکالمات تلفن ثابت از نوار کاست استفاده می شد اما در سالیان اخیر خدمات تلفن ثابت پیشرفت کرد و این امکان را فراهم آورد تا مکالمات بر روی سرور مخابرات ضبط شود و در اختیار مشترکانی که به آن نیاز دارند قرار بگیرد تا در صورت نبود در خانه به لیست تماس ها و مکالمات خود از راه دور دسترسی داشته باشند.

امکان پشتیبانی 24 ساعته مشترکان برای ارائه خدمات بهتر:

یکی از بزرگترین مزیت هایی که خدمات تلفن ثابت دارد این است که یک پشتیبانی 24 ساعته در اختیار دارد. زمانی که مشترکی به مشکل بخورد تنها کافی است در هر ساعت شبانه روز با شماره 118 تماس برقرار کند تا کارشناسان اداره مخابرات برای رفع مشکلاتی که برایش پیش آمده است نهایت تلاش خود را انجام دهند تا بتواند از خدمات تلفنی با بالاترین کیفیت و سرعت بهره مند شود.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید خدمات تلفن ثابت توسط اداره مخابرات هر کشور ارائه می شود و به دلیل مزیت هایی مثل گستردگی خدمات و قیمت مناسب همچنان مورد توجه بسیاری از استفاده کنندگان صنعتی و خانگی قرار دارد.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه راه اندازی انواع تلفن ثابت و اینترنتی این آمادگی را دارد تا خدماتش را در اختیار شرکت ها و سازمان های تجاری قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و کیفیت با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید تا همکارانمان به خوبی راهنمایی تان نمایند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.