مراحل تعمیر دوربین امنیتی

در مراحل تعمیر دوربین امنیتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

تمامی دستگاه های الکترونیکی به خصوص نظارتی و امنیتی به مرور زمان پس از فعالیت های طولانی دچار مشکلاتی ممکن است بشوند، زمانی که مشکل پیش آمد نیاز است تا به وسیله یک متخصص مورد بازدید قرار بگیرند.

معمولا شخص متخصص برای این که دستگاه ها را به وضعیت نرمال خود برگرداند به نکاتی در مراحل تعمیر دوربین امنیتی توجه می نماید، این توجه به این منظور است که بتواند در بهترین وضعیت دستگاه را احیا نماید.

تجربه نشان داده است که اگر فرد متخصص به نکات ضروری و مهم در مراحل تعمیر دوربین امنیتی توجه ننماید نخواهد توانست آن دستگاه را در بهترین وضعیت فعالیت خود قرار دهد، زمانی که دستگاه در وضعیت نرمال قرار نگیرد کارایی مناسبش را از دست خواهد داد.

در تمامی شرکت ها کارکرد نرمال و مناسب دوربین امنیتی اهمیت دارد زمانی که نتوانند انتظارات را برآورده سازند به طور قطع مشکلاتی از نظر امنیت پیش می آید که احتمالا در آینده موجب خسارت به شرکت مزبور می شود.

در ادامه مقاله تمامی سعی خود را می کنیم تا نکات مهم در مراحل تعمیر دوربین امنیتی را برای شما خواننده عزیز و گرامی نام ببریم تا اگر استفاده کننده از این دستگاه ها هستید بدانید که به چه صورت باید عمل و رفتار کنید تا به نتایج خوبی برسید.

مراحل تعمیر دوربین امنیتی

منظور از مراحل تعمیر دوربین امنیتی چیست؟

به طور کل تعمیر سیستم های نظارتی شامل مراحلی است که توسط تعمیرکار و متخصص باید به آنها توجه ویژه شود تا دستگاه های نظارتی به بهترین صورت ممکن احیا شوند و بتوانند به وظایفی که به آنها واگذار شده است بپردازند. منظور از مراحل تعمیر همین اقدامات است که منجر به احیای دوربین ها می شود.

چه کسی بر روی مراحل تعمیر دوربین امنیتی نظارت کند بهتر است؟

معمولا شرکت هایی که نیاز به چنین خدماتی پیدا می کنند به سراغ آژانس هایی که متخصصان خبره در اختیار دارند مراجعه می کنند تا مشکلات مربوط به سیستم امنیتی و نظارتی خود را بتوانند رفع نمایند، به طور کل دستگاه اگر توسط متخصص بازدید شود نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

 

برای آگاهی کامل از نصب دوربین مداربسته در تهران حتما روی لینک بزنید.

نکات مورد توجه در زمان مراحل تعمیر دوربین امنیتی:

تعداد زیادی مورد هست که باید در زمان مراحل تعمیر دوربین امنیتی مورد توجه قرار بگیرد، با توجه به ویژگی‌ های دوربین و مشکلاتی که برای آن رخ داده است، ممکن است متفاوت باشند. در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم تا شما خواننده عزیز آگاهی پیدا کنید.

بررسی کابل‌ های برق و داده دوربین با آزمایش فیزیکی:

یکی از مراحل تعمیر دوربین امنیتی که باید توسط متخصص مورد توجه قرار بگیرد به کابل ها برمی گردد، کابل از این نظر اهمیت دارند که وظیفه انتقال داده ها و تصاویر را به عهده دارند، اگر سالم نباشند و به فرض شکسته باشند یا قطع شده باشند، اپراتور امکان دریافت تصاویر نرمال از دوربین را نخواهد داشت.

بررسی منابع تغذیه (۱۲ ولت یا ۲۴ ولت) و اطمینان از عملکرد درست آن‌ ها:

دیگر موردی از مراحل تعمیر دوربین امنیتی که باید مورد توجه متخصص باشد منبع تغذیه است، این منبع برق دستگاه ها و دوربین ها را فراهم می آورد و اگر به صورت نرمال فعالیت نکند به طور قطع دستگاه ها نخواهند توانست روشن بمانند و امنیت را به خوبی برقرار نمایند.

باز کردن دوربین و بررسی مدار چاپی و اجزای دیگر دوربین:

یکی از مراحل تعمیر دوربین امنیتی چک کردن اجزای داخلی دوربین است، بسیار پیش می آید که این اجزا به علت فعالیت زیاد یا ضربه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کنند، معمولا متخصص با باز کردن و تست قطعات به دست می آورد که باید چه اقداماتی انجام دهد تا دوربین به وضع نرمال خود برگردد.

بررسی لنز دوربین و اطمینان از وضوح تصویر:

لنز دوربین یک قسمت حیاتی به حساب می آید و معمولا متخصص در مراحل تعمیر دوربین امنیتی باید به آن توجه ویژه داشته باشد. اگر لنز کثیف بوده و یا شکسته باشد نخواهد توانست تصاویری با وضوح بالا به مانیتور و دستگاه مرکزی ارسال کند که مشکل بزرگی به حساب می آید.

تنظیم صحیح فوکوس و زاویه دید دوربین:

یکی دیگر از نکاتی که در مراحل تعمیر دوربین امنیتی توسط متخصص باید مورد توجه قرار بگیرد به زاویه دید دوربین ها بر می گردد، ممکن است بر اثر باد یا ضربه زاویه آنها تغییر کرده باشد که همین باعث می شود، نتوانند تصاویر موقعیت درست را به دستگاه مرکزی ارسال کنند تا امنیت برقرار شود.

مراحل تعمیر دوربین امنیتی

تعویض قطعاتی که مشکل دارند مانند باتری:

در مراحل تعمیر دوربین امنیتی متخصص باید توجه داشته باشد که بعضی از دوربین ها سوای برقی که از منبع تغذیه می گیرند ممکن است باتری داخلی هم داشته باشند، اگر این قطعه دچار مشکل شد باید اقدام به تعویضش کنند تا دوربین در وضعیت نرمال فعالیت کند.

بررسی وجود خطاهای نرم‌ افزاری و نصب مجدد نرم‌ افزار کنترل دوربین:

یکی دیگر از مراحل تعمیر دوربین امنیتی که باید مورد توجه متخصص باشد به بررسی خطاهای نرم افزاری پنل کنترل بر می گردد، این نرم افزارها اگر آپدیت نباشند و یا دچار مشکل شده باشند به طور قطع اپراتور در مواقع نیاز نخواهد توانست از تمامی ظرفیت آنها بهره برداری نماید.

مراحل تعمیر دوربین امنیتی

انجام تست‌ های عملکردی بر روی دوربین و بررسی عملکرد انتقال تصویر:

یکی از نکات قابل توجه در مراحل تعمیر دوربین امنیتی تست عملکرد بخش های مختلف آن می باشد، به طور کل اگر این تست انجام نشود احتمال این هست که یک بخش به خوبی کار نکند و در آینده مشکلات مربوط به آن باعث از کار افتادگی کل سیستم شود، برای همین تست ضرورت دارد.

تنظیم پارامترهای دوربین مانند نور، کنتراست، روشنایی و وضوح تصویر:

یکی از قسمت های مهم در تعمیر سیستم های امنیتی به مواردی مثل نور و کنتراست بر می گردد که اگر تنظیم نباشند به طور قطع تصاویر مناسبی بر روی مانیتور نقش نخواهد بست و امنیت شرکت ها و سازمان ها به خوبی شکل نمی گیرد.

حتما به مقاله ی به روزرسانی سیستم دوربین سر بزنید.

جایگزینی قطعات معیوب در دوربین با قطعات معتبر و سالم:

یک نکته که در مراحل تعمیر دوربین امنیتی افراد متخصص باید مد نظر قرار دهند این است که بهتر است قطعات معیوب را تعمیر نکنند و به جایش از قطعه نو استفاده نمایند، دلیلش این است که اگر بعدا قطعه تعمیری به مشکل بخورد بر اعتبار شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و خواهند گفت متخصص کارش را بلد نبود. معمولا بهتر است با استفاده از قطعه نو از این مشکلات دوری شود تا مشکلات امنیتی بعدا دامن گیر شرکت ها نشود.

تست سیگنال دوربین:

بعضی از لوازم الکترونیکی داده ها را به صورت بی سیم به دستگاه مرکزی منتقل می نمایند، اگر وضعیت آنتن های وای فای مناسب نباشد ممکن است سیگنال به خوبی ارسال نشود و اپراتور نتواند فضاهای بیرونی را به خوبی کنترل نماید و احتمال رخنه به امنیت شرکت ها بالا برود.

 

در انتها

همان طور که خواندید و دانستید نکات زیادی وجود دارد که اگر توسط متخصص در مراحل تعمیر دوربین امنیتی مورد توجه قرار بگیرد، نتایج بسیار بهتری حاصل خواهد شد. اجرای دقیق این مراحل کمک می کند تا سیستم هایی مثل دوربین در وضعیت نرمال قرار بگیرند و فعالیت کنند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه نصب و سرویس سیستم های نظارتی آمادگی دارد تا خدماتش را در اختیار شما صاحبان صنعت و تجارت قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.