تجهیزات اینترنت اشتراکی

معرفی تجهیزات اینترنت اشتراکی

امروزه بیشتر شرکت ها و ادارات از اینترنت برای پیش بردن امور خود بهره می برند تا بتوانند به بهترین نحو تجارت و ارتباطات خود را به جلو پیش ببرند، همچنین امنیت آنها تا حد زیادی به اینترنت وابستگی شدید پیدا کرده است.

شرکت ها معمولا برای متصل شدن به اینترنت از تجهیزات اینترنت اشتراکی یا اختصاصی بهره می برند، اینترنت اشتراکی تجهیزاتش تا حدود زیادی با اینترنت اختصاصی مشترک است اما فرق هایی دارد که همین تفاوت ها بر روی سرعتش اثر می گذارد.

برای این که شرکت ها از اینترنت اشتراکی بتوانند به نحو احسن استفاده کنند ضرورت دارد تا تجهیزات اینترنت اشتراکی خود را از جایی تهیه کنند که نسبت به هماهنگی این تجهیزات با یک دیگر آشنایی دارند و میدانند کدام تجهیزات با هم بهتر نتیجه می دهند.

تجهیزات اینترنت اشتراکی ای که در بازار موجود است بسیار متنوع بوده و اگر آنها را متناسب با یک دیگر متصل ننمایید به طور قطع نخواهید توانست از تجهیزات با بالاترین بازدهی خود بهره ببرید که همین منجر به افت سرعت خواهد شد که به هیچ وجه مطلوب نیست.

در ادامه برای این که بهتر با تجهیزات اینترنت اشتراکی آشنایی پیدا کنید آنها را یک به یک برای شما نام برده و تا جایی که برایمان مقدور باشد و در حوصله این متن بگنجد نسبت به معرفی آنها اهتمام خواهیم ورزید تا بیشتر این تجهیزات را بشناسید.

 

تجهیزات اینترنت اشتراکی

اینترنت اشتراکی چیست؟

اینترنت اشتراکی یا شبکه‌های وای فای عمومی به معنای ارائه اینترنت بی ‌سیم به صورت عمومی و به صورت رایگان یا در ازای پرداخت کمی هزینه است. در این نوع از اینترنت، یک کاربر با استفاده از دستگاهی که قادر به اتصال به شبکه بی ‌سیم می‌ باشد مثل لپتاپ، تلفن همراه یا تبلت می‌تواند به اینترنت متصل شود

اینترنت اشتراکی اغلب در مکان‌ های عمومی مانند هتل‌ ها، رستوران‌ ها، کافه‌ ها، فرودگاه‌ ها، مراکز خرید و دیگر نقاط عمومی موجود است. همچنین، برخی از افراد و سازمان‌ ها نیز ممکن است زیرساخت شبکه بی ‌سیم خود را در اختیار عموم قرار دهند و به اشتراک بگذارند.

در این نوع ارتباط کاربران باید برای استفاده از تجهیزات اینترنت اشتراکی به این ارائه دهندگان مراجعه کنند و اهداف مختلف را، مانند مرور وب، استفاده از اپلیکیشن ‌ها و ارسال ایمیل، با توجه به سرعت و پهنای باندی که تهیه می کنند مورد بهره برداری قرار دهند.

در این نوع از اشتراک هزینه نسبت به نوع اختصاصی بسیار کمتر می باشد و شرکت ایی که معمولا کاربرد کمتری دارند برای مدیریت هزینه و صرفه اقتصادی به سراغش می روند که تا حدودی بهره بردن از آن مطلوب بوده و کار را راه می اندازد.

برای آگاهی در رابطه با پهنای باند اختصاصی حتما روی لینک بزنید.

بنابراین استفاده از تجهیزات اینترنت اشتراکی مزایای و معایب خاص خود را دارد. به عنوان مزیت، می ‌توان به دسترسی آسان و رایگان در بعضی از موارد اشاره کرد. اما، یکی از معایب آن دسترسی احتمالی هکرها به اطلاعات شماست، زیرا شبکه‌های اینترنت اشتراکی امنیت کمتری نسبت به شبکه ‌های خصوصی دارند.

بنابراین، در هنگام استفاده از اینترنت اشتراکی، توصیه می‌ شود از اتصال به سایت‌ های امن به ویژه در صورت وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور یا شماره کارت اعتباری و استفاده از شبکه‌ های مجازی خصوصی وی پی ان به منظور افزایش امنیت استفاده کنید.

چه کسانی بیشتر به سراغ استفاده از اینترنت اشتراکی می آیند؟

استفاده از تجهیزات اینترنت اشتراکی به علل مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. چندین گروه متفاوت از افراد از آن معمولا استفاده می کنند که عبارتند از:

افرادی که هزینه برایشان اهمیت دارد:

برخی از افراد نمی توانند هزینه بالای ارائه دهنده های خدمات اینترنت خصوصی را بپردازند و با تهیه تجهیزات اینترنت اشتراکی به سراغ استفاده از اینترنت ارزان تر می روند.

افرادی که نیاز به سرعت بالاتر از اینترنت موبایل دارند:

برخی از شرکت ها ممکن است بخواهند از سرعت بالاتری نسبت به اینترنت موبایل استفاده کنند. برای همین تجهیزات اینترنت اشتراکی می تواند این امکان را برایشان فراهم کند.

افرادی که از دسترسی به اینترنت در مناطقی با پوشش ضعیف یا محدودیت های دیگر استفاده می کنند نیز می توانند با تهیه تجهیزات اینترنت اشتراکی آن را از دکل های رادیویی دریافت کرده و امور مربوط به خود را به نحو احسن به جلو پیش ببرند.

معرفی تجهیزات اینترنت اشتراکی:

تجهیزات زیادی وجود دارد که برای راه اندازی اینترنت اشتراکی باید از آنها بهره گرفت از آن جایی که مقاله کوتاه است به بعضی از مهم ترین های آنها جهت آشنایی شما خوانندگان عزیز به صورت مختصر اشاره می نماییم که عبارتند از:

تجهیزات اینترنت اشتراکی

مودم:

یکی از مهم ترین تجهیزات اینترنت اشتراکی می باشد که وظیفه تبدیل سیگنال ها را از دیجیتال به آنالوگ و برعکس بر عهده دارد، از این تجهیزات معمولا در تمامی ادارات، سازمان ها و غیره بهره می برند تا شبکه با کیفیت بالا در دسترس باشد.

منبع تغذیه:

یکی دیگر از تجهیزات اینترنت اشتراکی است که برق را برای تجهیزات مختلف شبکه فراهم می آورد تا بدین طریق سیستم ها بدون هیچ مشکلی فعال باشند و بتوانند هماهنگ به فعالیت بدون وقفه خود جهت برقرار ارتباطات رادیویی ادامه دهند.

اسپلیتر:

یکی از تجهیزات اینترنت اشتراکی می باشد که کمک می کند تا جریان الکتریسیته از داده ها جدا شود و با کیفیت بهتر به سیستم های فعال منتقل شود، اگر اسپلیتر در مسیر نباشد بر روی داده ها نویز می افتد و در بسیاری از اوقات موجب قطعی ارتباطات می شود.

تجهیزات اینترنت اشتراکی

سوئیچ:

یکی دیگر از تجهیزات اینترنت اشتراکی می باشد که گره های موجود در شبکه را به صورت ستاره ای به یکدیگر متصل می نماید، سوئیچ ها معمولا انواع مختلفی دارند که از طریق آنها می توان مانیتورینگ کرد و ترافیک را به نحو احسن مدیریت نمود.

نوع دیگری از سوئیچ نیز وجود دارد که آن را مدیریت نشده می نامیم، در این نوع امکان تغییر تنظیمات به هیچ وجه وجود ندارد، تنظیمات در حالت پیش فرض خواهد ماند و بهتر است که این نوع از سوئیچ را متناسب با جایی که قصد دارید بهره ببرید خریداری نمایید.

کارت شبکه:

از دیگر تجهیزات اینترنت اشتراکی می باشد که رابط بین رایانه و محیط انتقال می باشد و کمک می کند تا این دو به خوبی با یک دیگر هماهنگ شده و داده ها به خوبی از مسیری که قبلا تعیین شده است به مقصد منتقل شوند.

به طور کل وجود کارت شبکه حیاتی می باشد و بدون آن نمی توان ارتباط را به نحو احسن برقرار کرد، کارت شبکه انواع و اقسام مختلف دارد و معمولا بهتر است که با توجه به تجهیزاتی که تهیه کرده اید آنها را انتخاب کنید تا ارتباطات به خوبی شکل بگیرد.

حتما به مقاله ی اینترنت نامحدود سر بزنید.

مسیریاب:

یکی از تجهیزات شبکه می باشد که به وسیله آن میتوان بهترین مسیر را برای ارتباط تشخیص داد، این تجهیزات همچنین کمک می کند تا سارقان و هکران به راحتی نتوانند به اطلاعات شبکه شما دسترسی پیدا کرده و اقدام به دزدی از شما نمایند.

اکسس پوینت:

یکی از تجهیزات اینترنت اشتراکی می باشد که به وسیله آن امکان برقراری ارتباط به صورت بی سیم برای تجهیزاتی که سیمی هستند فراهم می شود تا مصرف کنندگان امکان استفاده راحت تر از آنها را داشته باشند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید استفاده از تجهیزات اینترنت اشتراکی کمک می کند تا بسیاری از شرکت ها در امور ارتباطی خود موفق عمل کنند و با سرعت مناسب بتوانند بسیاری از خدمات مربوط به تجارت الکترونیک را برای پیشرفت بیشتر خود به کار بگیرند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه خرید و فروش تجهیزات اینترنت آمادگی دارد تا آنها را برای شما شرکت ها تجاری فراهم بیاورد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.