تاثیرات شمس آباد

تاثیرات شمس آباد بر توسعه ی حسن آباد چگونه است؟

به طور کل هر کجا که شهرک صنعتی احداث می شود بر روی منطقه از نظر اقتصادی و جغرافیای فرهنگی تاثیر می گذارد، یکی از این تاثیرات ایجاد شهر یا شهرک هایی با قابلیت زیست کارگری در اطراف این مکان های کاری می باشد.

به طور قطع تاثیرات شمس آباد را بر توسعه ی شهر هایی مثل حسن آباد که مکانی برای زندگی کارگران و خانواده هایشان می باشد نمی توان نادیده گرفت، در حقیقت نزدیک بودن به محل کار شاید بزرگ ترین دلیلی باشد که چنین شهرهایی احداث می شوند.

نزدیکی به محل کار کمک می کند تا کارگران سر وقت بتوانند سر فعالیت های روزانه خود حاظر شوند، وجود شهرهایی مثل حسن آباد از این جهت ضروری دارد و در حقیقت کمک می کنند تا کارگران با خیال آسوده تری بر روی فعالیت های شغلی و زندگی خود تمرکز کنند.

تاثیرات شمس آباد

تاثیرات شمس آباد بر توسعه ی حسن آباد

تاثیرات شمس آباد به ‌عنوان یکی از بزرگترین مناطق اقتصادی حومه شرقی تهران بر توسعه شهر حسن آباد غیرقابل انکار می باشد. در حقیقت چنین شهرهایی تشکیل می شوند تا پرسنل شهرک به محل کار خود نزدیک باشند و بتوانند کار و زندگی خود را به خوبی مدیریت کنند. برخی از این تاثیرات را در ادامه برای شما خواهیم گفت و توضیح خواهیم داد که عبارتند از:

برای اطلاع از خدمات شهرک صنعتی شمس آباد حتما روی لینک بزنید.

جذب جمعیت:

از جمله تاثیرات شمس آباد بر روی توسعه حسن آباد می توان به جذب جمعیت کارگری به این شهر اشاره کرد، هر جا که جمعیت جمع شود به مرور زمان توسعه با سرعت بیشتری شکل می گیرد و این قطار را به جلو حرکت خواهد داد.

به طور قطع هیچ یک از تاثیرات شمس آباد به اندازه جذب جمعیت بر روی توسعه حسن آباد اثر ندارد، وجود جمعیت یعنی اشتغال بیشتر، رونق اقتصادی، ساخت و ساز بیشتر و غیره که طی یک دوره طولانی قطعا از همه نظر به نفع آن منطقه و بومیانش تمام خواهد شد.

توسعه اقتصادی:

از جمله تاثیرات شمس آباد حضور این شهرک به عنوان یک منطقه تجاری و مالی، اقتصادی می باشد که در کنار شهر حسن آباد قرار دارد و موجب پیشرفتش شده است و بازاری برای تجار و کسب و کارهای بومی این منطقه فراهم کرده است.

هیچ چیز برای یک منطقه بهتر از این نیست که در مجاورت بزرگترین شهرک صنعتی ایران باشد و از مزایای مجاورت با آن که توسعه اقتصادی بازارهایش می باشد بهره مند شود، در حقیقت چنین شهرهایی مثل حسن آباد به علت موقعیت عالی ای که دارند زودتر از حد انتظار امکانات و سرمایه را به سمت خود جذب می کنند که همین موجب رشد اقتصادی سریع ترشان می شود.

تاثیرات شمس آباد بر حسن آباد
The effects of Shamsabad on Hassanabad

تأمین نیازهای شهری:

از دیگر تاثیرات شمس آباد در توسعه حسن آباد می توان به جذب سریع تر امکانات شهری اشاره کرد، این شهر چون با مرکزیت شمس آباد احداث شد، امکاناتی مانند بانک‌ ها، فروشگاه‌ های زنجیره ‌ای، سایت‌ های معتبر خدمات اینترنتی و دیگر فعالیت‌ های شهری سریع تر در دسترس مردم محلی قرار گرفتند.

همین خود نشان می دهد که تاثیرات شمس آباد در توسعه سریع تر این شهر غیرقابل انکار است و کمک کرده است تا به مکانی مناسب برای زندگی و توسعه اقتصادی تبدیل شود که همین موجب جذب سرمایه گذاران کلان به این منطقه شده است.

فعالیت‌ های فرهنگی و هنری:

از تاثیرات شمس آباد بر حسن آباد می توان به مجتمع فرهنگی هنری شهید رجایی اشاره کرد که تأثیر قابل توجهی بر رشد فعالیت‌ های فرهنگی و هنری حسن آباد داشته است تا افرادی که در آنجا زیست می کنند از فرهنگ و هنر غافل نمانند.

هیچ چیز مانند فرهنگ و هنر نمی تواند در اوقات فراغت روح و روان کارگرانی را که از کارهای روزمره خسته هستند التیام ببخشد، در حقیقت این فعالیت ها نه تنها کارگران را شانتاژ روحی می کند بلکه نسل بعد را بسیار فرهیخته تر بار می آورد.

آموزش و پژوهش:

از تاثیرات شمس آباد بر توسعه حسن آباد می توان به احداث مراکز آموزشی و پژوهشی معتبری همچون مدارس و مؤسسات آموزشی اشاره کرد که به تأمین نیازهای آموزشی و علمی فرزندان کارگران کمک کرده است.

در حقیقت اگر مراکزی مثل مدرسه از محل زیست دور باشد به طور قطع هزینه های سنگینی بر کارگرانی که در آنجا زیست می کنند تحمیل می شود و در دراز مدت اصلا به نفع آنها نخواهد بود، در حقیقت احداث این مراکز از مثبت ترین تاثیرات شمس آباد بر توسعه حسن آباد می باشد.

بهبود زیرساخت‌ ها:

با سرمایه‌ گذاری در پروژه‌ های عمرانی مانند حمل ‌و نقل عمومی، بهبود زیرساخت‌ های شهری و ایجاد فضاهای سبز و پارک‌ ها در حسن آباد خود موید تاثیرات شمس آباد بر این شهر کارگری می باشد که کیفیت زندگی مردم را بهبود می بخشد.

در حقیقت وجود چنین امکاناتی در چنین شهرهایی ضرورت دارد تا قشر کارگر بتوانند اوقات فراغت خود را در کنار خانواده به صورت کاملا سالم بگذرانند تا با روحیه ای مضاعف بتوانند در شهرک بر سر کارهای روزمره خود با تمام نیرو حاضر شوند.

مطالعه بیشتر: شرکت های خدماتی شمس آباد

اشتغال و کارآفرینی:

از دیگر تاثیرات شمس آباد بر توسعه حسن آباد ایجاد فرصت‌ های شغلی می باشد، به خاطر جمعیتی که به منطقه آمده اند از طریق تولید و خدمات اشتغال زایی و فرصت کارآفرینی زیادی ایجاد می شود که به نفع بومیان خواهد بود.

هر چقدر کارآفرینی بیشتر باشد به طور قطع گردش اقتصادی بیشتری در منطقه حسن آباد ایجاد می شود که موجب اشتغال افراد بیشتری می شود و این خود موید تاثیرات شمس آباد است که توانسته چنین جمعیت عظیمی را در این منطقه مستقر کند و برای پویایی اقتصاد به کار بگیرد.

رشد شهری:

مهم ترین تاثیرات شمس آباد در توسعه حسن آباد می توان به رشد شهری و افزایش توسعه امکانات بیشتر در این منطقه اشاره کرد، هرچقدر شهر بیشتر رشد کند به طبع جمعیت بیشتری رغبت خواهد کرد تا در آن سکونت گزیند.

معمولا رشد شهری همراه با ورود و ساخت و سازهای جدید همراه می شود که در نهایت به نفع تمامی ساکنانش خواهد بود و می توانند از مزایای این رشد بهره مند شوند و در محیطی با امکانات بیشتر و بهتر به زندگی و کار کردن خود ادامه دهند.

The effects of Shamsabad

رشد ساخت و ساز شهری:

از مهم ترین تاثیرات شمس آباد بر توسعه حسن آباد می توان به ساخت و ساز بیشتر در این منطقه اشاره کرد، هر چقدر جمعیت بیشتری برای کار به این منطقه بیاید مجبور می شوند محلی برای اقامت تهیه کنند که همین مورد به رشد صنعت ساخت و ساز کمک می کند.

رشد ساخت و ساز موجب چندین برابر شدن بهای زمین های بومیانی می شود که آنجا ساکن هستند تا توانایی اقتصادی بیشتری پیدا کنند که همین مسئله موجب رشد بیشتر شهر حسن آباد که در مجاورت شمس آباد قرار دارد می شود.

ارتباط اجتماعی:

از تاثیرات شمس آباد در توسعه حسن آباد می توان به ایجاد فضاهای عمومی مانند مراکز خرید و پارک‌ ها، فرصت‌ های ارتباطی و اجتماعی بیشتر برای مردم حسن آباد اشاره کرد که موجب ارتقا و رشد فرهنگی آنها شده است.

این ارتباطات اجتماعی به خصوص برای نسل بعد از اهمیت دوچندانی برخوردار است تا بتوانند همگام با دیگر جنبه های زندگی خود رو به جلو گام بردارند و به عنوان نسل جدید در عرصه اجتماع حضوری پویاتر و فعال تر داشته باشند.

 

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سالها تجربه در زمینه نصب تجهیزات مخابراتی و نظارتی آمادگی دارد تا خدمات خود را به شرکت های حاضر در شهرک صنعتی شمس آباد و شهر حسن آباد ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما شما را به خوبی راهنمایی نمایند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.