اپکس ایران

یو پی اس

در چشم‌انداز کسب‌وکار بسیار متصل و مبتنی بر داده‌های امروزی، نمی‌توان نیاز به برق مداوم و پاک را اغراق کرد. حتی کوتاه ترین زمان از کار افتادگی می تواند برای یک سازمان، صرف نظر از اندازه یا حجم آن، مخرب باشد. نه تنها براورد مالی برای خرابی بسیار زیاد تخمین زده می شود، بلکه حوادث برنامه ریزی نشده می تواند منجر به آسیب به تجهیزات، از دست دادن اطلاعات، فرصت های از دست رفته و لکه دار شدن شهرت شود.

خوشبختانه، سیستم برق اضطراری (UPS) یکی از ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌حل‌ها است که به شرکت‌ها کمک می‌کند از عواقب ناخوشایند خرابی جلوگیری کنند. اما با وجود چندین نوع مختلف سیستم موجود، چالش انتخاب سیستمی است که به بهترین وجه با نیازها و بودجه شما مطابقت دارد.

یو پی اس چیست؟

یو پی اس یک سیستم پشتیبان است که در صورت خرابی شبکه برق را تامین می کند. یک یو پی اس با ارائه یک پنجره کافی برای خاموش کردن ایمن تجهیزات حساس به جلوگیری از از دست رفتن داده ها کمک می کند و استرس ناشی از خاموش شدن برق وسایل الکترونیکی را به حداقل می رساند. اما محافظت از تجهیزات در برابر اتلاف کامل برق تنها دلیل نیاز شما به یو پی اس نیست. بسته به مدل UPS، این سیستم ها همچنین از دستگاه های متصل در برابر مشکلات رایج برق و نوسانات ناایمن ولتاژ خروجی محافظت می کنند که می تواند به دستگاههای الکترونیکی آسیب برساند، طول عمر را کاهش دهد و بر عملکرد تأثیر بگذارد.

یو پی اس چگونه کار می کند؟

اساساً یک باتری در یک جعبه، یک UPS دستگاه‌هایی را که به پریزهای AC آن وصل می‌شوند، هنگامی که جریان برق به ولتاژ ناکافی کاهش می‌یابد، یا در صورت قطعی کامل، تغذیه می‌کند. در صورت خاموشی، UPS فوراً به باتری سوئیچ می‌کند تا یک منبع تغذیه مداوم برای طول باتری فراهم کند، که بر اساس سیستم برای دوره‌های زمانی از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر است.

بسته به اندازه و فناوری واحد، یک یو پی اس قادر است از یک کامپیوتر تا کل مرکز داده محافظت کند. یک یو پی اس که برای محیط های حیاتی ضروری است ، سیستم های کامپیوتری و تجهیزات فناوری اطلاعات را در هنگام قطع برق ایمن و سالم وروی خط نگه می دارد تا زمانی که ژنراتورها فعال شوند یا دستگاه های محافظت شده مانند سرورها و اجزای شبکه به درستی خاموش شوند، و از دست رفتن داده ها جلوگیری شود. علاوه بر ارائه توان پشتیبان در هنگام خرابی برق، UPSها همچنین درجات مختلفی از محافظت در برابر سایر مشکلات آسیب زای برق، از جمله کاهش ولتاژ، نوسانات، خاموشی، نویز خط، تغییرات فرکانس، شرایط اضافه ولتاژ، و سوئیچینگ های گذرا و اعوجاج هارمونیک را ارائه می دهند.  

انواع سیستم های یو پی اس

درک این نکته مهم است که همه سیستمهای UPS یکسان ساخته نشدهاند. در عوض، سه توپولوژی اصلی وجود دارد: آماده به کار، خط تعاملی و آنلاین. هر نوع توپولوژی یو پی اس نه تنها سطوح مختلفی از حفاظت را در برابر مشکلات برق ارائه می دهد، بلکه به روشی جداگانه به نتیجه می رسد و در عین حال تقاضاهای فرکانس متفاوتی را روی باتری اعمال می کند.

یو پی اس آماده به کار

فناوری آماده به کار که به عنوان یو پی اس آفلاین یا یو پی اس غیرفعال نیز نامیده می شود، ابتدایی ترین نوع حفاظت را ارائه می دهد و به تجهیزات اجازه می دهد تا زمانی که مشکلی را تشخیص دهند، برق ورودی را قطع کنند. در یک مدل UPS آماده به کار، دستگاههای متصل برق شهری را از طریق اتصال مستقیم AC دریافت میکنند، و واحد اساساً تا زمانی که برق پشتیبان مورد نیاز نباشد، در حالت انتظار باقی میماند. یک یو پی اس آماده به کار برای محافظت از تجهیزات متصل در هنگام قطع برق و همچنین تنظیم برای کاهش و نوسانات معمولی، به باتری تغییر می کند. زمان انتقال عموماً در میلی ثانیه پس از قطع برق اتفاق میافتد، و اگرچه سوئیچ آنی نیست، در بیشتر موارد جریان برق به تجهیزات را قطع نمیکند. اگر انتظار قطعی طولانی مدت وجود داشته باشد، قدرت پشتیبان باتری UPS امکان خاموش شدن ایمن را فراهم می کند تا تجهیزات و داده ها محافظت شوند.

پخش ویدیو

از آنجایی که توپولوژی آماده به کار تجهیزات را در برابر سایر ناهنجاریهای رایج برق بافر نمیکند، برای شبکههای خانگی و محیطهای اداری غیر بحرانی و کمتر که در معرض اختلالات مکرر قرار نمیگیرند، بهترین گزینه است. در حالی که یو پی اس های آماده به کار کم هزینه ترین نوع یو پی اس هستند، نقطه ضعف این توپولوژی این است که اغلب به باتری متوسل می شود که می تواند زمان اجرا و عمر مفید را کاهش دهد.

UPS تعاملی خطی

یک یو پی اس با توپولوژی لاین اینتراکتیو برای محافظت از دستگاه های متصل در برابر قطعی برق، کاهش و نوسانات برق مانند یک مدل آماده به کار طراحی شده است، در حالی که محافظت در برابر افزایش ولتاژ و افت ولتاژ را نیز فراهم می کند. UPS تعاملی خطی که معمولاً برای محافظت از شبکه سازمانی و برنامههای IT استفاده میشود، توسط یک ریزپردازنده کنترل میشود که کیفیت برق ورودی را کنترل میکند و به نوسانات واکنش نشان میدهد. علاوه بر محافظت بیشتر نسبت به یو پی اس های آماده به کار، واحدهای تعاملی خطی، تهویه و تنظیم توان بهتری را ارائه می دهند که به طولانی شدن عمر باتری کمک می کند.

یکی از بزرگترین مزیت های توپولوژی تعاملی خطی این است که بدون استفاده از باتری، شرایط کم ولتاژ و اضافه ولتاژ را جبران می کند. در شرایط برق عادی، یو پی اس های اینتراکتیو خطی، برق ورودی را از طریق فیلتر نویز/نویز و تنظیم کننده ولتاژ به تجهیزات متصل منتقل می کنند، در حالی که یک اینورتر باتری را برای استفاده اضطراری شارژ می کند.در طول یک قطعی با این حال، اگر ولتاژ در خارج از محدوده ایمن نوسان کند، UPS برای افزایش یا کاهش ولتاژ خروجی تا حد قابل قبولی به تنظیم خودکار ولتاژ داخلی (AVR) متکی است. تا زمانی که ولتاژ ورودی در محدوده ایمن باقی بماند، سیستمهای UPS تعاملی خطی ولتاژ خروجی را بدون استفاده از باتری تنظیم میکنند. این مزیت از تعویض مکرر باتری جلوگیری میکند، که میتواند انرژی ذخیره شده برای قطعی را تخلیه کند و طول عمر باتری را کاهش دهد. در طول یک قطع، UPS تعاملی خط، نیروی باتری ذخیره شده را به توان خروجی AC تنظیم شده برای پشتیبانی از بار تجهیزات متصل تبدیل می کند.

یو پی اس آنلاین

در حالی که مدلهای UPS در حالت آماده به کار و خط تعاملی درجات مختلفی از برق را ارائه میکنند، یک یو پیاس آنلاین یا با تبدیل دوگانه برای محافظت مداوم در برابر هر 9 مشکل رایج برق طراحی شده است، و بدون در نظر گرفتن هرگونه ناپایداری ورودی، یک توان پاک ثابت را تامین میکند. به منظور ایجاد یک منبع تغذیه بدون هیچ گونه تداخل الکتریکی، ولتاژ خروجی یک یو پی اس آنلاین به طور کامل توسط یک توالی تبدیل AC به DC و به دنبال آن تبدیل DC به AC بازسازی می شود. در طول برق نامنظم یا اختلالات زودگذر، زمانی که برق ورودی AC خارج از تلورانس های از پیش تعیین شده برای حالت تعاملی خطی قرار می گیرد، UPS آنلاین به حالت تبدیل دوگانه آنلاین تغییر می کند و تجهیزات را کاملاً از برق ورودی جدا می کند. اگر برق به طور کلی قطع شود، یا توان ورودی از تلورانس های یکسو کننده بیشتر شود، یو پی اس های آنلاین انتخاب بهینه برای برنامه های کاربردی حیاتی یا مواردی هستند که تجهیزات بسیار حساس را در بر می گیرند، مانند مراکز داده، هاب های ارتباطی و سایر تاسیسات که در آن برق مداوم و پاک یک نیاز حیاتی تجاری است. آنها همچنین در محیط هایی که به ویژه مستعد برق کثیف هستند مفید هستند.

مزایای یو پی اس

در حالی که استفاده از یو پی اس مزایای بیشماری دارد، اول از همه، آنها در برابر قطعی برق شهری که به طور چشمگیری در حال افزایش است، محافظت می کنند. در حالی که خاموشی ها می تواند به دلیل طیف گسترده ای از مسائلاز جمله تصادفات اتومبیل، تداخل حیوانات و شبکه های برق مازاد بر مالیاتایجاد شودآب و هوای شدید به عنوان عامل شماره 1 قطع برق می باشد. این عوامل از طوفان گرفته تا موج گرما و سیل گرفته تا باران یخ زدگی، رتبه بندی می شود. آب و هوا سازمانها را برای مدت طولانیتری نسبت به گذشته در تاریکی رها میکند، که تا حد زیادی به دلیل تغییرات آب و هوایی است.

علاوه بر عملیاتی نگه داشتن تجهیزات در هنگام قطع برق، یک UPS همچنین به عنوان فیلتری برای محافظت از دستگاه ها در برابر تغییرات منبع تغذیه عمل می کند که می تواند به تجهیزات حساس مانند رایانه ها و تجهیزات شبکه آسیب برساند. بسته به توپولوژی، یک یو پی اس تنها به یک جریان ثابت از برق تمیز اجازه می دهد تا به دستگاه های متصل شده برسد و به محافظت در برابر ناهنجاری های رایج برق که می تواند به تجهیزات آسیب برساند کمک می کند. علاوه بر این، برق پشتیبان باتری از از دست رفتن داده ها جلوگیری می کند و زمان را برای صرفه جویی در کار در حال انجام در هنگام قطع، نوسانات یا سایر تغییرات برق فراهم می کند.

در نهایت، یک یو پی اس این اطمینان را ایجاد می کند که سازمان شما می تواند از هزینه های مالی، اختلال در کسب و کار ناشی از خرابی شبکه جلوگیری کند و شما می توانید با آسودگی خاطر قیمت گذاری کنید. محافظت از یک رک شبکه، چند سرور یا کل مرکز داده  در برابر آسیب تجهیزات، خرابی و از دست دادن داده ها ضروری است.

سیستم های یو پی اس از Unified Power

هرگز قبل از این برای سازمان ها در هر اندازه ای حیاتی نبوده است که از عملیات خود در برابر تاثیرات فاجعه بار بالقوه خرابی محافظت کنند. در حالی که هر سه توپولوژی UPS که در بالا ذکر شد، الزامات ولتاژ ورودی برای تجهیزات فناوری اطلاعات را برآورده میکنند، تفاوت های قابل توجهی هم در عملکرد و هم در تقاضای باتری وجود دارد.

تعیین بهترین توپولوژی برای سازمان شما به عوامل متعددی از جمله سطح قابلیت اطمینان و در دسترس بودن مورد نیاز، نوع تجهیزات محافظت شده و کاربرد/محیط کلی بستگی دارد. اگر برای تعیین توپولوژی بهینه و مدل UPS مناسب برای محیط خود به کمک نیاز دارید، Unified Power می تواند به شما در مقایسه و شناسایی سیستم ها کمک کند.

چرا اپکس ایران

استفاده از سیستم های حفاظتی و نظارتی امروزه برای شرکت ها و خانه ها بسیار ضروری است. اگر سیستم های حفاظتی نباشند بسیاری از اتفاقات را نمی توان به نحو احسن کنترل کرد. وجود سیستم های حفاظتی برای شرکت ها و اماکن از نان شب هم واجب تر است. یک سیستم حفاظتی قدرتمند می تواند جلوی سرقت را بگیرد، داده ها و منابع را از آتش سوزی حفظ کند و همچنین کیفیت انجام بسیاری از کارها را بالا ببرد.

در انتها لازم به ذکر است که شرکت خدمات حفاظتی اپکس ایران این آمادگی را دارد تا خدماتش با کیفیتی بالا برای اماکن کوچک و بزرگ ارائه دهد. برای این که با خدمات و قیمت ما آشنا شوید و ازمشاوره رایگان اپکس ایران استفاده کنید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *