اپکس ایران

چرا اپکس ایران

پهنای باند اینترنت اختصاصی

امروزه امکان دسترسی به شبکه جهانی اینترنت با سرعت‌هایی بالاتر از سرعت خطوط ADSL یا Dialup، از سال‌ها پیش تحت عنوان خدمات پهنای باند اختصاصی در کشور وجود دارد. در گذشته‌ای نه چندان دور، سهم عمده‌ای از خدمات پهنای باند، از طریق خطوط ارایه می‌گردید، ولی به تدریج، ارتباطات رادیویی بی‌سیم جایگزین آنها شدند، به نحوی که اکنون انواع شبکه‌های رادیویی، اصلی‌ترین و رایج‌ترین وسیله ارتباطی جهت ارایه خدمات پهنای باند در تهران، شهرهای اطراف آن و شهرهای بزرگ کشور به شمار می‌روند.

پخش ویدیو

کدام اینترنت برای کار من بهتر است؟

اگر صاحب کسب و کاری هستید که وابستگی زیادی به اینترنت دارید حتما داشتن یک اینترنت با کیفیت را لمس کرده اید. اما اینکه کدام نوع از اینترنت برای کار شما بهتر است سوال اساسیست. اینترنت در کشور ما به صورت های زیر ارائه می‌گردد:

۱. ADSL

اینترنت بر پایه کابل کشی با سرعت دانلود و آپلود نامتقارن. عموما سرعتی پایین تر از بقیه انواع اتصال و همچنین تفاوت بسیار زیاد در سرعت دانلود و آپلود. اما قیمتی بسیار ارزان که شاید برای خیلی از مشترکین دلیل بسیار پر اهمیتی باشد.

۲. VDSL

یه جورایی همان ای دی اس ال اما با سرعت خیلی بالاتر حدودا ۵ برابر ولی همچنان نامتقارن.

۳. وایرلس

هر یک از این نوع از اتصال ها به اینترنت در جای خودش بهترین گزینه برای شما می تواند باشد.
ولی اگر به طور کلی بخواهید یک قانون مشترک را برای نوع اتصال معرفی کنیم شاید باید اینگونه گفت که:
اگر در شرکت شما نفرات زیادی وجود دارند که قرار است از یک درگاه به اینترنت وصل شوند و به اصطلاح قرار است اینترنت بین نفرات بالاتر از ۸ نفر شیر شود و اگر شما هم نیاز به سرعت دانلود بالا و هم آپلود بالا هستید بهترین گزینه اینترنت وایرلس است.
اینترنت وایرلس به علت استیبل بودنش و قطعی پایین ترش نسبت به بقیه اتصال ها به محبوب ترین اتصال بین کارخانه داران و شرکت های متوسط و بزرگ تبدیل شده است. برج های مسکونی و ادارات دولتی، ارگانها و تقریبا تمام جاهایی که بهترین نوع اینترنت را برای جمعیت بالا می خواهد قطعا بدون هیچ پرسشی به سراغ اینترنت وایرلس می‌روند.

۴. TDLTE

این نوع اینترنت را میتواند در یک جمله اینگونه توصیف کرد:
اینترنت بی دردسر.
این نوع از اتصال به علت نصب و راه اندازی سریع و قابلیت جابه جایی و سرعت بالا یکی از گزینه های بسیار خوب اتصال است. البته این نوع از اتصال رابطه مستقیمی با آنتن دهی سیمکارت هایش در محل قرارگیری دارد. اما با توجه به رشد آنتن دهی سیم کارتها معمولا در شهرها و اطراف شهرها مشکلی از نظر آنتن دهی نخواهند داشت.

شرکت اپکس ایران نماینده رسمی شرکت تک نت در تهران و شهرک صنعتی شمس آباد با سابقه بیش از ۱۰ سال در این شهرک صنعتی، با بهرمندی از بهترین زیرساخت و زبده ترین و ماهرترین نیروهای فنی در سطح تهران و شهرک صنعتی شمس آباد آماده ارائه اینترنت با بهترین کیفیت در کل کشور می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما مقاله ی اینترنت در شهرک صنعتی شمس آباد را مطالعه بفرمایید.

انواع سرویس های اینترنت

هر نوع از اتصال ها می توانند به دو صورت اختصاصی و شیر ارائه گردند. اما فرق این دو در چیست؟

شما فرض کنید اینترنتی با سرعت هشت مگابیت را خریداری می‌فرمایید، اما وقتی اسپید تست را روشن می کنید مواجه می شوید با سرعتی مثلا سه تا پنج مگابیت. چرا؟
علت این است که اینترنتی که شما خرید کرده اید با عنوان تا ۸ مگابیت بوده است. همین کلمه تا بدین معنی ست که در بهترین حالت ۸ مگ را به شما می‌دهد. یعنی اینترنت شما اشتراکی است و این سرعت بین چند نفر تقسیم می‌شود. اگر همه با هم استفاده کنید پایین و اگر در ساعاتی فقط خود شما استفاده کنید به بالاترین سرعت خواهد رسید.
اما اینترنت اختصاصی این‌گونه نیست. تمام لینک مخصوص شماست و شما همیشه بالاترین میزان سرعت را دریافت خواهید کرد و البته متقارن. یعنی آپلود و دانلود شما به یک میزان خواهد بود.

توصیه می کنم مقاله ی مربوط به پهنای باند اختصاصی را مطالعه بفرمایید.

سرعت اینترنت خود را همین الان تست کنید

آپلود و دانلود چیست؟

وقتی شما از اینترنت استفاده می‌کنید معمولا یک سری از اطلاعات را می‌بینید. دریافت این اطلاعات مثلا دیدن یک سایت و یا دریافت یک عکس و یا فیلم و … را دانلود می‌گویند.
حال فرض کنید می‌خواهید در یک شبکه مجازی مطلبی را بارگزاری کنید یا ایمیلی بفرستید و یا در اینستاگرام مطلبی را منتشر کنید، شما در حال آپلود هستید.

معمولا برای راه اندازی یک اتصال اینترنت چه سخت افزار هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مودم
کابل شبکه
انواع آنتن ها
رادیو ها
گیرنده ها
سوییچ
رادیو ها
دیش ها
پیکتل
سوکت
و….

دوربین مداربسته

انواع اینترنت

ADSL,VDSL

بر پایه کابل است، نامتقارن است یعنی سرعت دانلود و آپلود متفاوتی دارد. برای استفاده خانگی و  شیر پایین مناسب‌تر است.  

وایرلس

بدون سیم است و برای نصب و راه اندازی آن نیاز با نصب گیرنده است. قبل از راه اندازی باید کیفیت منطقه جهت آنتن دهی مورد برسی قرار گیرد . متقارن است و برای شرکت ها و شیر بالابهترین گزینه.

TDLTE

نصب و راه اندازی بسیار راحت، قابل حمل، دارای سرعت بالا و هزینه سرویس و مودم نسبتا بالاتریست.

چرا اپکس ایران

اینترنت پر سرعت وایرلس و تی دی ال تی ای اپکس ایران با سابقه بیش از ۵ سال در شهرک صنعتی شمس آباد و تجهیز بیش از ۱۵۰ کارخانه، یکی از قویترین و به روز ترین شرکت های حال حاضر در این شهرک صنعتی ست.
یکی از علت های اصلی اعتماد کارخانه داران به این شرکت مستقر بودن اپکس ایران در شهرک صنعتی و سرعت پاسخگویی بالای این شرکت است.
اپکس ایران علاوه بر شهرک صنعتی، دفاتر مستقر در تهران بسیارس از کارخانه را نیز مجهز و رابطه بین دفاتر و کارخانه ها را به صورت آنلاین برقرار کرده است.
پوشش دهی بسیار بالای اینترنت در تهران و شهرک صنعتی شمس آباد باعث شده بسیاری از ارگان ها و شرکت های بزرگ ما را انتخاب کنند.

توصیه میکنم مقاله ی وایرلس چیست، را که بسیار به این بحث مرتبط است را مطالعه بفرمایید.

نقشه پوشش دهی و دکل های ما در شهرک صنعتی شمس آباد

رزومه اپکس ایران در زمینه اینترنت اختصاصی

اینترنت اختصاصی ساختمان اصلی شهرداری اسلامشهر

اینترنت اختصاصی پتروشیمی شهید رسولی

اینترنت اختصاصی پتروشیمی لاله

اینترنت اختصاصی شرکت آهن فولاد صنیع کاوه تهران

اینترنت اختصاصی شرکت مان اطلاس دیبا

اینترنت اختصاصی فولاد جوان

اینترنت اختصاصی کارخانه اسپریچو

اینترنت اختصاصی مجموعه تی جی جی یو

اینترنت اختصاصی آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

اینترنت اختصاصی برج نگین

اینترنت اختصاصی کارخانه فاراد

اینترنت اختصاصی کارخانه آوانگارد

اینترنت اختصاصی