Differences between wired and wireless CCTV cameras

مهمترین تفاوت های دوربین مداربسته سیمی و بی سیم

مقدمه

دوربین ها در انواع سیمی و بی سیم برای استفاده کردن در دسترس هستند و معمولا افراد با توجه به موقعیت جغرافیایی جاهایی که می خواهند زیر نظر بگیرند و میزان بودجه ای که دارند اقدام به تهیه یکی از این انواع دوربین می نمایند.

از گذشته تا به امروز همچنان دوربین سیمی میزان استفاده و مصرف بیشتری دارد، دلیلش این است که نصب کردنش معمولا هزینه کمتری دارد و همچنین پایداری سیستم های سیمی نسبت به بی سیم بسیار بیشتر است که همین نکته معمولا مد توجه مشتریان سخت پسند قرار دارد.

باید قبول کرد که دوربین بی سیم تکنولوژی نوین تری نسبت به سیمی دارد و تا بخواهد جای خود را به عنوان یک وسیله کارآمد مانند دوربین سیمی باز کند زمان باید بگذرد تا خود را اثبات نماید بلکه مورد توجه مشتریان بیشتری قرار بگیرد.

البته باید این نکته را مد نظر داشت که دوربین بی سیم نسبت به دوربین بی سیم نصب کردنش معمولا برای نصاب ها راحت تر است، زیرا نیاز به کابل کشی ندارد و همین مورد باعث می شود تا برای بعضی از جاها این دوربین گزینه مطلوب تری برای استفاده باشد.

Differences between wired and wireless CCTV cameras

دوربین مدار بسته سیمی چیست؟

دوربین سیمی یک نوع دوربین مداربسته است که برای اتصال به سیستم های مدار بسته، از طریق سیم به منبع تغذیه و دستگاه ضبط تصاویر متصل می‌ شود. این دوربین‌ ها برای نظارت و ضبط تصاویر در مناطق مختلفی مانند خانه، دفتر کار، فروشگاه‌ ها، مدارس و سایر اماکن مهم به کار می‌ روند.

دوربین سیمی معمولاً شامل تکنولوژی تصویری، حسگر حساس تصویری، میکروفون و همچنین کابل‌ های اتصال به سیستم ذخیره مرکزی می ‌باشد. عملکرد این دوربین ها معمولا فرق چندانی با دوربین های مدار بسته بی سیم ندارد، اما برای انتقال تصاویر و داده‌ ها از طریق کابل به سیستم ضبط تصاویر متصل می‌ شوند که تا حدودی نصب کردنشان را با سختی همراه می سازد.

 

تنظیمات و عملکرد این دوربین ها معمولا بستگی به نوع لنز و کیفیت متعلقات آن دارد که به آنها متصل شده است. معمولا تصاویر و صداها از طریق کابل به دستگاه ضبط تصاویر ارسال می‌ شوند و می ‌توانند در صورت نیاز برای بررسی مورد استفاده قرار بگیرند.

برای آگاهی و خرید انواع دوربین سانل حتما روی لینک بزنید.

دو تا بزرگترین مزیت های دوربین مداربسته سیمی عبارتند از:

پایداری و تداوم ارتباط:

با اتصال دائمی به سیستم مدار بسته، دوربین سیمی همواره ارتباط برقرار خواهد کرد و بسیار کم پیش می آید که دچار اختلال و قطعی شود.

برد بیشتر:

با وجود اتصال کابل به دستگاه ضبط تصاویر، دوربین سیمی می‌ تواند در فاصله‌ های دورتری از دستگاه ضبط تصاویر قرار بگیرد، در حالی که دوربین‌ های بی سیم معمولاً به محدوده محدودتری برای انتقال داده‌ها محدود هستند و زیاد نمی توانند دور شوند.

با این حال، نصب و راه‌ اندازی دوربین سیمی به دلیل استفاده از کابل ‌ها از دشواری‌ های بیشتری برای نصاب ها برخوردار است. مثلاً کابل ‌کشی در ساختمان دردسرهایی مانند احتیاج به محل مناسب برای نصب کابل، وقت گیر بودن نصب و غیره دارد.

دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

دوربین بی سیم، نوعی دوربین مدار بسته است که به جای استفاده از سیم‌ های کابلی برای انتقال داده‌ ها، از فناوری بی سیم و اتصال به شبکه وای فای بهره می گیرد. این دوربین‌ ها قادرند تصاویر و ویدیوهای خود را از طریق اتصال بی سیم به یک شبکه یا دستگاه دیگر بفرستند تا ذخیره شود.

دوربین مدار بسته بی سیم معمولا متشکل از یک دوربین اصلی است که دارای لنز و حسگر تصویر می باشد. این دوربین‌ ها معمولاً دارای تکنولوژی‌ هایی مانند برد بالا، کیفیت تصویر بالا، حسگرهای تشخیص حرکت و قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت‌ های مختلف می باشند.

برای استفاده از دوربین مدار بسته بیسیم، نیاز به یک شبکه وای فای برای اتصال دوربین به شبکه داخلی یا به یک دستگاه هوشمند دیگر مثل گوشی همراه دارید. با استفاده از یک برنامه موبایل یا نرم‌ افزار روی دستگاه هوشمند، می‌ توانید به راحتی دوربین را کنترل و تصاویر را در زمان واقعی مشاهده کنید. همچنین با استفاده از این برنامه، تنظیمات مختلف دوربین را می توانید به صورت دلخواه تغییر دهید.

مزیت اصلی دوربین مداربسته بی سیم نسبت به دوربین سیمی این است که نیاز به کابل یا سیم کشی ندارد و نصب آن از طریق پیچ تنظیم صورت می گیرد. همچنین، با استفاده از این نوع دوربین می ‌توانید در هر زمان و از هر مکانی تصاویر را مشاهده کنید تا در صورت وقوع هرگونه وقوع رویداد ناخواسته، ویدیوها و تصاویر را به راحتی ذخیره و سر فرصت مرور کنید.

Differences between wired and wireless CCTV cameras
n,vfdk sdld

مهمترین تفاوت های دوربین سیمی و بی سیم

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما تفاوت های مهم بین دوربین سیمی و بی سیم را نام می بریم تا با آنها بیشتر آشنا شوید که عبارتند از:

نصب و راه‌ اندازی:

دوربین‌ سیمی به یک سیم برق و یک کابل انتقال داده برای اتصال به سیستم مداربسته نیاز دارند تا کار کنند، در حالی که دوربین‌ های بی‌ سیم نیازی به کابل اتصال ندارند و از طریق وایرلس به سیستم مداربسته متصل می‌شوند، معمولا مجهز به باتری داخلی قابل شارژ خورشیدی می باشند که در نتیجه نصب و راه‌ اندازی آنها سریع تر و آسان ‌تر از مدل سیمی است.

قابلیت همگام سازی:

در دوربین سیمی، صدا و تصویر به طور همزمان از طریق کابل منتقل می شود که تا حدودی باعث ایجاد تاخیر بین تصویر و صدا می ‌شود. در مقابل، دوربین‌ های بی‌ سیم به طور همزمان صدا و تصویر را از طریق اتصال وایرلس منتقل می کنند و همگام سازی بهتری دارند.

 

میزان برد:

دوربین‌ های مدار بسته بی‌ سیم، به دلیل استفاده از فناوری وایرلس، برد محدودی دارند و‌ معمولا تحت تأثیر مشکلاتی مانند تداخل امواج رادیویی و سیگنال ضعیف می‌ باشند. در حالی که دوربین‌ سیمی دارای برد بیشتری هستند و به طور کل مشکل ازدحام سیگنال و تداخل را به هیچ عنوان ندارند.

امنیت:

دوربین ‌های مدار بسته بی‌ سیم به دلیل استفاده از فناوری وای فای قابلیت ارتباطی ضعیف ‌تری در مقابل حمله های فیزیکی و الکترونیکی دارند. اما دوربین سیمی دارای امکانات امنیتی بیشتری برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز هستند و معمول سخت تر مورد سو استفاده قرار می گیرند.

هزینه:

معمولا دوربین‌ های مدار بسته بی‌ سیم به طور فیزیکی هزینه نصب کمتری نسبت به دوربین‌ سیمی دارند اما بهای تمام شده شان به خاطر نوین تر بودن بیشتر است. نیاز نداشتن به کابل انتقال داده و جریان برق کمک می کند تا هزینه کمتری برای نصب و راه‌ اندازی ایجاد کنند.

 

n,vfdk sdld

حتما به مقاله ی دوربین مداربسته تحت شبکه سانل سر بزنید.

انعطاف‌ پذیری:

دوربین ‌های بی ‌سیم در مواقعی که انتقال سیمی غیرممکن است مورد استفاده دارند. آنها می‌ توانند به راحتی در مکان‌ هایی که نصب تجهیزات الکتریکی محدود است مورد استفاده قرار بگیرند تا کار نصب همراه با سختی و دشواری نباشد.

پهنای باند:

دوربین‌ های مداربسته بی ‌سیم، به دلیل استفاده از فناوری وایرلس، به پهنای باند شبکه مشترک خود وابسته هستند. در حالی که دوربین سیمی هیچ مشکلی در این زمینه ندارد و داده ها به وسیله کابل به راحتی منتقل می شوند.

اتصال به برق:

دوربین‌ سیمی معمولا نیازمند اتصال مستقیم به منبع تغذیه برق می باشند. اما دوربین‌ های بی سیم از باطری‌ ها و منابع تغذیه قابل حمل و شارژ خورشیدی استفاده می ‌کنند و به دلیل اینکه هیچ کابلی برای انتقال برق نیاز ندارند، قابلیت نصب در مکان‌ هایی را دارند که منابع برق در دسترس نیستند.

قابلیت توسعه:

در دوربین‌های مداربسته بی‌ سیم، اضافه کردن یک دوربین جدید به شبکه بسیار آسان است. فقط کافی است که دوربین جدید را به شبکه وایرلس متصل کنید و تنظیمات لازم را اعمال کنید. در حالی که در دوربین سیمی، این کار همچنان نیاز به نصب و راه‌ اندازی از طریق دستگاه ذخیره مرکزی دارد تا به خوبی فعال شود.

اگر قصد نصب دوربین مدار بسته را دارید اما نمی دانید که باید مدل سیمی یا بی سیم را انتخاب کنید بهتر است که به سراغ افراد و شرکت هایی بروید که این خدمات را ارائه می دهند تا با کیفیت مناسبی نصب شوند و امنیت را برای مکان های داخلی و انبارهایتان برقرار سازند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اپکس ایران با سال ها تجربه در زمینه نصب و راه اندازی انواع دوربین سیمی و بیسیم، آمادگی دارد تا خدماتش را به شما شرکت ها و سازمان ها ارائه نماید، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

شرکت اپکس ایران

دوربین مداربسته
اینترنت وایرلس اختصاصی
اینترنت تی دی ال تی ای
سرویس و نگهداری دوربین مداربسته
پشتیبانی شبکه
سیستم های حفاظتی

تماس با ما

تلفن : 56220026-021

دفتر شهرک صنعتی شمس آباد : جنب ورودی شهرک صنعتی شمس آباد، لاین کندرو، مجتمع امام رضا (ع)

همکاری با ما

ما در اپکس ایران، در جستجوی همیشگی بهترین‌ها هستیم. بهترین‌ها کسانی هستند که به استعدادها و شایستگی‌های خود واقفند و پیوسته سه ضلع دانش، مهارت و شایستگی‌های خود را توسعه میدهند.
ما بر این باوریم که هر فرد مستعد و شایسته‌ای در بازار کار میهن عزیزمان، جزئی از مجموعه ماست که ما مشترکاً در جستجوی هم هستیم و با حضور و همکاری ایشان بالنده تر و موفقتر از قبل خواهیم بود.جهت معرفی خود به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید.